چهارشنبه, 24 مرداد 1397
منو اصلی

 جلسه ویژه وزیر اقتصاد با قطعه سازان
وزیر اقتصاد در یادداشتی اینستاگرامی، نتایج نشست با قطعه سازان خودرویی را تشریح کرد.
بیشتر ...
 

وزیر صنعت، معدن و تجارت دو راهکار پیش‌روی وارد‌کنندگان گذاشت
 قیمت‌گذاری مشروط خودروهای وارداتی
در شرایطی که قیمت خودروهای وارداتی با ارز رسمی، به یک علامت سوال بزرگ تبدیل شده، وزیر صنعت، معدن و تجارت آب پاکی را روی دست وارد‌کنندگان ریخت و اعلام کرد آنها باید در قیمت‌گذاری خودروهای موردنظر، شرایط وزارت صنعت را لحاظ کنند.آن طور که محمد شریعتمداری در گفت‌وگو با «ایسنا» عنوان کرده، وارد‌کنندگان خودرو دو راه برای عرضه محصولات وارداتی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی پیش رو دارند؛ اول اینکه محصولات موردنظر را متناسب با نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی ارز، عرضه کنند و دوم اینکه در صورت قیمت‌گذاری آزاد، مابه‌التفاوت آن را به دولت بپردازند.
بیشتر ...
 

با حذف یارانه ارزی زنجیره خودروسازی
 نوبت آزادسازی قیمت خودرو رسید؟
بسته ارزی دولت در شرایطی یکشنبه شب باز شد که طبق آن، زنجیره خودروسازی کشور از این پس به ارز دولتی دسترسی ندارد و باید نیاز ارزی خود را از مسیر بازار آزاد تامین کند. در این شرایط، حالا این پرسش مهم پیش آمده که حذف یارانه ارزی زنجیره خودروسازی کشور، می‌تواند مقدمه آزادسازی قیمت خودرو باشد یا همچنان شورای رقابت مرجع قیمت‌گذاری باقی خواهد ماند.طبق تصمیم دولت، ارز دولتی تنها صرف واردات کالاهای اساسی و دارو خواهد شد و تامین نیاز ارزی سایر کالاها، از مسیر بازار ثانویه و صرافی‌ها امکان‌پذیر است. در بازار ثانویه، ارز حاصل از صادرات غیر‌نفتی (به‌خصوص فرآورده‌های نفتی، گاز طبیعی، پتروشیمی، محصولات فولادی و فلزات رنگی) با قیمتی توافقی (بین صادرکننده و واردکننده) در اختیار واردکنندگان قرار خواهد گرفت.
بیشتر ...
 

 واردات یک میلیارد دلار قطعات خودرو با ارز ۴۲۰۰
بر اساس آمار گمرک، در چهار ماهه نخست سال‌جاری بیش از یک میلیارد دلار قطعات خودرو به کشور وارد شده است.
بیشتر ...
 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:
 مشکلی برای تولید خودرو تا پایان سال نداریم
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اینکه قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت انجام می شود، گفت: با وجود آنکه از ابتدای امسال تاکنون ۷.۶ درصد افزایش نرخ داشته ایم اما خودروسازان تمایل به افزایش مجدد قیمت دارند، اما شورای رقابت مخالف آن است.
بیشتر ...
 

 هجوم نقدینگی سرگردان بازار خودرو را به هم ریخت
دبیر انجمن خودروسازان با بیان اینکه هجوم نقدینگی سرگردان مردم باعث به هم ریختن بازار خودرو شد، گفت:
بیشتر ...
 

 پروژه خودروسازشدن قطعه‌ سازان بار دیگر کلید خورد
پروژه خودروسازشدن قطعه‌ سازان بار دیگر کلید خورده است و آن‌ طور که منابع آگاه می‌گویند، برخی شرکت‌های قطعه‌ سازی بزرگ به‌دنبال افزایش سهام خود در خودروسازی و در دست گرفتن مدیریت این صنعت استراتژیک هستن
بیشتر ...
 

 اعمال تعرفه‌های خودرو روی میز ترامپ
اتاق بازرگانی و صنعت آلمان با استقبال محتاطانه از راه‌حل پیشنهاد شده در جریان دیدار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و ژان کلود یانکر، رئیس کمیسیون اروپا برای اجتناب از آغاز یک جنگ تجاری هشدار داد که ممکن است گزینه اعمال تعرفه‌های خودرو از سوی دو طرف هنوز روی میز باشد.
بیشتر ...
 

/ثبات اقتصادی نیاز اولیه برای ورود سرمایه گذار خارجی؛
 تولید خودرو مشترک با چینی ها؛ شاید وقتی دیگر!
در دهه 80 شمسی احتمال اینکه بتوان با برندهای مطرح چینی همکاری برای تولید مشترک تعریف کرد بسیار زیاد بود اما در زمان حال، چنین امکانی بسیار بعید به نظر می رسد زیرا از ثبات اقتصادی در کشور خبری نیست.
بیشتر ...
 

 افزایش تیراژ خودروسازان خصوصی در بهار
آمار تولید خودروهای داخلی طی سه ماه نخست امسال در شرایطی اعلام شد که طبق آن، تیراژ محصولات متعلق به بخش خصوصی خودروسازی کشور در مقایسه با بهار سال گذشته افزایش یافته است.
بیشتر ...
 

 بازار ثانویه ارز، راهی برای لغو ممنوعیت واردات خودرو
ثبت‌سفارش خودرو در شرایطی به بهانه کنترل خروج ارز از کشور ممنوع شده که با توجه به شکل گیری بازار ثانویه ارز، به‌نظر می‌رسد واردکنندگان خودرو نیز می‌توانند با لغو ممنوعیت مربوطه، فعالیت خود را ادامه دهند.
بیشتر ...
 

تولید خودروهای جدید در ایران سخت می شود؛
 بازگشت رکود به بازار خودروهای وارداتی
با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و خارج شدن خرید و تعویض خودرو از اولویت های مصرف کننده، با کاهش تقاضا و رکود در بازار مواجه خواهیم شد.
بیشتر ...
 

 10 دلیل برای افزایش قیمت اتومبیل به واسطه تعرفه های ترامپ برای خودرو
نظرات https://dande6.com/80332 اعمال تعرفه برای خودرو فعلاً در حد یک طرح پیشنهادی است، اما ممکن است ناچار شوید به دلیل تعرفه های فولاد و آلومینیوم مبلغ بیشتری برای یک خودروی صفر کیلومتر بپردازید.
بیشتر ...
 

  ستاره های کیفی یا همان گزارش ارزشیابی کیفی خودروهای تولید داخلی برای خردادماه امسال منتشر شد
در خرداد ماه ۱۳۹۷ تعداد ۷۱۷۸۲ دستگاه خودرو تولید شد که ۹۹ درصد از حجم تولیدات به خودروهای گروه سبک و یک درصد دیگر به خودروهای گروه سنگین اختصاص داشت. خودروهای تولیدی کشور در این ماه، شامل ۴۶ مدل خودرو در گروه سبک و ۱۰مدل در گروه سنگین بود.
بیشتر ...
 

در شهر آفتاب تهران؛
 نمایشگاه قطعات خودرو تهران افتتاح شد
نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم یدکی و خدمات پس ازفروش خودرو تهران برای اولین بار در کشور با حضور برندهای مطرح دنیا با رویکرد خدمات خودرویی افتتاح شد.
بیشتر ...
 

 خودروسازان چینی؛ برنده نهایی تعرفه‌ها
خودروسازان چینی از اعمال تعرفه‌های آمریکا متضرر نمی‌شوند. به گزارش بلومبرگ اعمال تعرفه‌های واردات خودرو از سوی آمریکا و چین که خودروسازان آمریکایی و آلمانی را به دردسر انداخته است، بر خودروسازان چینی تاثیر چندانی نخواهد داشت. مهم‌ترین عامل مصونیت خودروسازان چینی حضور کمرنگ آنها در بازار جهانی خودرو و بالاخص بازار آمریکاست.
بیشتر ...
 

 واردات ۷۸۰میلیون دلار قطعات خودرو در سه ماه نخست سال
بر اساس آمارهای تجارت خارجی، در سه ماه ابتدایی سال جاری در حالی مونتاژکاران حدود ۷۸۰ میلیون دلار انواع قطعه خودرو را وارد کرده‌اند که نامی از آنها در فهرست دریافت کنندگان ارز رسمی دیده نمی‌شود.
بیشتر ...
 

حضور نهادهای نظارتی در دفاتر فروش و نمایندگی‌ها؛
 بازار خودرو پلیسی شد!
پس از ارز و سکه، بازار خودرو نیز به‌نوعی تحت نظارت شدید قرار گرفته است. گفته می‌شود طی روزهای اخیر، سطح نظارت‌ها از سوی نهادهای مختلف در این بازار افزایش یافته و حتی بگیر و ببندهایی نیز رخ داده است.
بیشتر ...
 

 واردات سه ماهه قطعه با ارزبری ۵۴۱ میلیون دلاری
آمار سه ماهه تجارت خارجی در شرایطی منتشر شد که بازهم واردات قطعات منفصله در صدر کالاهای وارداتی به کشور قرار گرفت. براساس گزارش منتشر شده ازسوی گمرک، در این مدت ۵۴۱ میلیون دلار انواع قطعات منفصله برای تولید خودروهای سواری وارد گمرکات کشور شده است.
بیشتر ...
 

 هیوندای به‌دنبال تصاحب فیات کرایسلر است
مقامات خودروساز کره‌ای هیوندای قصد دارند تا با خرید سهام عمده، گروه خودروسازی فیات کرایسلر را تصاحب کنند.
بیشتر ...
 

 هشدار هیوندای موتور درباره تاثیر تعرفه‌های آمریکا بر پیمان امنیتی سئول و واشنگتن
شرکت خودروسازی هیوندای موتور کره جنوبی درباره تاثیر اعمال تعرفه‌های واشنگتن بر خودرو‌های وارداتی از این کشور بر پیمان امنیتی میان دو طرف هشدار داد.
بیشتر ...
 

 نام واردکنندگان خودرو در فهرست اسامی وارد کنندگان با ارز دولتی نیست
بانک مرکزی در حالی اسامی شرکتهای دریافت کننده ارز رسمی را منتشر کرده است که در این لیست همچنان شفافیت مد نظر رئیس جمهور محقق نشده است.
بیشتر ...
 

 ممنوعیت واردات خودرو به نفع دلالان
بازار خودروهای وارداتی یکی از پرسودترین بازارهای ایران تلقی می‌شود. مقایسه تعداد خودروهای وارداتی با تعداد خودروهای ورودی به بازار نشان می‌دهد سهم اندک خودروهای وارداتی در سایه تعرفه بالای واردات سبب شده است این بازار سودآوری فراوانی برای فعالانش داشته باشد. با این حال، هفته گذشته بود که شایعاتی منتشر شد مبنی‌ بر اینکه قرار است علاوه‌ بر سه گروه کالایی تخصیص ارز شامل کالاهای اساسی، واسطه‌ای و کالاهای مصرفی، گروه چهارمی نیز برای قرارگیری برخی کالاها در فهرست سیاه واردات شکل گرفته. شایعاتی که با شروع هفته جاری رنگ واقعیت به خود گرفت
بیشتر ...
 

 چینی‌ها هم از ایران می‌روند؟!
با خروج ایالات‌متحده آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها علیه صنعت خودرو از نیمه مرداد امسال، برخی خودروسازان خارجی در آستانه ترک ایران قرار گرفته‌اند و این در شرایطی است که سرنوشت چینی‌ها برای ماندن یا نماندن در خودروسازی کشور فعلاً در ابهام قرار دارد.
بیشتر ...
 

 همکاری آئودی و هیوندایی
دو شرکت خودروسازی آئودی و هیوندایی اعلام کردند در قالب پروژه مشترکی برای تولید گسترده خودروهای پیل سوختی با هم همکاری خواهند کرد.
بیشتر ...
 

 جا‌به‌جایی بحران در بازار خودرو
ازار خودرو ایران این روزها با «بحران عرضه» مواجه شده و این در شرایطی است که پیش‌تر گمان می‌رفت این بازار طی سال‌جاری با بحران از ناحیه «تقاضا» مواجه شود. اخبار رسیده نشان می‌دهد شارژ بازار ازسوی عرضه‌کنندگان خودرو (چه خودروسازان و چه واردکنندگان) تحلیل رفته و بنابراین در حال حاضر خرید خودرو با توجه به صعود شدید قیمت‌ها برای عده‌ای دشوار شده است. در واقع ازآنجاکه عرضه کم شده و قیمت‌ها بالا رفته‌اند، بسیاری از مشتریان فعلا قدرت خرید نداشته و چشم انتظار آینده نشسته‌اند تا شاید نسیم ارزانی در بازار بوزد و حباب قیمتی بشکند.
بیشتر ...
 

 کره جنوبی بر سر تحریم‌های ایران با آمریکا مذاکره می‌کند
کره جنوبی و ایالات متحده امروز دوشنبه رایزنی‌های کارشناسی خود درباره تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران - که قرار است در پی تصمیم ترامپ اعمال شوند را - آغاز کردند.
بیشتر ...
 

رییس اتحادیه فروشندگان اتومبیل
 بالا بردن قیمت خودرو باعث قهر مردم از بازار می‌شود/شرکت‌های چینی هیچ افزایش قیمتی اعمال نکرده‌اند/ بازار خودروی دست دوم دچار شوک شده است
رییس اتحادیه فروشندگان اتومبیل گفت: وقتی شرکت‌های چینی، هیچ گونه افزایشی در قیمت خودروهای خود اعمال نکردند و حتی با 20 درصد مبلغ به صورت پیش فروش، خودرو به مشتری تحویل می‌دهند بر چه اساس این سه شرکت داخلی، قیمت خودروهای چینی خود را این چنین افزایش داده‌اند؟
بیشتر ...
 

 تولید موتورهای پژو در اوپل
تولید نسل آینده موتورهای چهارسیلندر بنزین‌سوز گروه خودروسازی پژو سیتروئن به شرکت اوپل واگذار شده است. به گزارش اتوموتیو نیوز این تصمیم بخشی از ساز‌و‌کار ایجاد هم‌افزایی میان اوپل و سایر شرکت‌های زیرمجموعه پژوسیتروئن است. بناست این موتورها به‌گونه‌ای بهینه‌سازی شوند که برای برقی‌سازی هم مناسب باشند.
بیشتر ...
 

 ترامپ علیه خودروسازان چینی
پس از انتقادات چند روز اخیر مقامات آلمانی، کانادایی و فرانسوی از رویه دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در خصوص وضع تعرفه های تجاری علیه محصولات این کشورها، حالا چین جدیدترین قربانی تعرفه‌های جدید تجاری آمریکا است.
بیشتر ...
 

بزرگنمایی متن خبر مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره طرح «ساماندهی بازار خودرو» اعلام نظر کرد
 کلیات طرح جدید خودرویی قابل‌دفاع است
طرح ساماندهی بازار خودرو در شرایطی اوایل اردیبهشت‌ماه سال جاری در صحن علنی مجلس با بررسی یک فوریت آن موافقت شد که هم‌اکنون مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارش کارشناسی کلیات این طرح را قابل‌دفاع خوانده، اما بر ضرورت اصلاح برخی مواد آن تاکید کرده است. این مرکز در ادامه خواستار حذف دو بند از طرح مذکور نیز شده است. طرح ساماندهی بازار خودرو بعد از ابلاغ دستورالعمل واردات خودرو از سوی هیات دولت و همچنین اعتراض بسیاری از واردکنندگان به این دستورالعمل، از سوی یکی از اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مطرح شد. هر چند رویکرد کلان این طرح رقابتی کردن بازار خودرو و به تبع آن افزایش کیفیت و ایمنی محصولات خودروسازی کشور عنوان شده اما در نهایت آنچه بیش از رقابت‌پذیری خودروهای داخلی در طرح مذکور نمود دارد دفاع از واردکنندگان، آن هم با کاهش تعرفه محصولات وارداتی است.
بیشتر ...
 

 سرنوشت مبهم استانداردهای ۸۵‌گانه خودرو
در شرایطی که خودروسازان داخلی کمتر از ۷ ماه برای ارتقای استاندارد محصولات تولیدی خود مهلت دارند، خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های صنعت خودرو تا اواسط تابستان، سرنوشت استانداردهای جدید را مبهم کرده است.طبق اعلام سازمان ملی استاندارد، خودروسازان تا ابتدای دی‌ماه امسال مهلت دارند استاندارد محصولاتشان را به ۸۵ مورد ارتقا دهند در غیر این صورت، باید خود را برای وداع با برخی خودروها (به‌خصوص مدل‌های قدیمی) آماده کنند.
بیشتر ...
 

 قطعه‌سازان در صف تقاضای ارزی
صف طولانی دریافت ارز ۴۲۰۰تومانی روند تامین مواد اولیه قطعه‌سازان را با مشکلاتی روبه‌رو کرده است. قطعه‌سازان کشور که تامین‌کنندگان بخش اعظمی از قطعات خودروهای تولیدی در کشور هستند، طی یک هفته گذشته رایزنی‌هایی با معاون اول رئیس‌جمهور و ریاست بانک مرکزی برای روند تسهیل دریافت ارز آغاز کرده‌اند.
بیشتر ...
 

 انتخاب حرکت یوزپلنگی به جای تغییرات لاک پشتی در قطعه سازی
چنانچه حرکت ما در سال های گذشته لاک پشت گونه بوده باشد که مطمئنا با بازگشت احتمالی تحریم ها و فرار مجدد برندهای به ظاهر مستقل اما در باطن وابسته از کشور، باز هم باید منتظر تکرار همان اتفاق های تحریم خودرو در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 باشیم.
بیشتر ...
 

 خودروسازان زیر منگنه سازمان استاندارد
برخی از وارداتی‌ها با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شدند و البته مشکلاتی نیز برای برخی داخلی‌ها به وجود آمد. نکته ترسناک این است که از ابتدای دی ماه سال جاری بخش‌های اصلی این استانداردها به اجرا درخواهد آمد و بخش بزرگی از این صنعت قابلیت فراهم آوردن آن را ندارند.
بیشتر ...
 

 خروج احتمالی آمریکا از برجام تاثیری در همکاری های خودرویی شرکت های ایرانی با شرکت های خارجی ندارد
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در قراردادهای منعقد شده خودرویی با شرکت های خارجی، بندی با صراحت مشخص کرده که هیچ تحریم یا محدودیت جدیدی نمی تواند در همکاری های دوجانبه تاثیر داشته باشد.
بیشتر ...
 

وزیر صنعت: سهام ایران‌خودرو و سایپا قابل‌واگذاری نیست
 خروج صنعت خودرو از مسیر خصوصی‌سازی
با وجود تاکید چندباره رئیس‌جمهوری بر واگذاری سهام خودروسازان به بخش خصوصی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در جدیدترین موضع خود اعلام کرد که «سهام ایران‌خودرو و سایپا قابل‌واگذاری نیست.»آن طور که محمد شریعتمداری در جلسه شنبه شب خود با فعالان صنعت قطعه خراسان رضوی، عنوان کرده، تا تعداد رقبا در خودروسازی ایران افزایش نیابد، امکان واگذاری سهام خودروسازان داخلی به بخش خصوصی وجود ندارد.
بیشتر ...
 

 پشت پرده توقف واردات خودرو از زبان وزیر صنعت
واردات خودرو از اواخر دولت یازدهم با تغییراتی در مقررات و نحوه فعالیت واردکنندگان همراه بود. وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت، هرازگاهی با تسهیل مقررات، واردات خودرو به کشور را روان می‌کرد و در مواقعی نیز رای بر ممنوعیت واردات می‌داد.
بیشتر ...
 

 گروه اقتصادی کرمان خودرو به فرابورس می آید
در سال جاری، گروه اقتصادی کرمان خودرو به فرابورس خواهد آمد.
بیشتر ...
 

 انتشار 2 هزار میلیارد ریال اوراق رهنی از سوی کرمان موتور
معاون توسعه و کسب و کار کرمان موتور عواید حاصل از عرضه و انتشار این اوراق را با هدف افزایش ظرفیت تولید و فروش محصولات اعلام کرد.
بیشتر ...
 

 ۱۰ درصد ارزش گمرکی به عوارض واردات خودرو اضافه شد
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: در حال حاضر با موانع تعرفه ای و غیر تعرفه ای کار واردات خودرو دشوارتر از هر زمان دیگری است به طوری که با احتساب بندهای اضافه شده در بودجه ۹۷ ، میزان تعرفه واردات به ۱۵۰ تا ۲۰۰ درصد رسیده است.
بیشتر ...
 

 واردات خودرو با کاهش ۹ درصدی روبرو شد
سال ۹۶ سالی پرحاشیه برای وارد‌کنندگان خودرو بود؛ به‌طوری‌که توقف ثبت‌سفارش، افزایش تعرفه، حذف واردات خودروهای بالای ۴۵ هزار دلار و در نهایت حذف گری‌مارکت‌ها بازار وارداتی‌ها را با آشفتگی‌هایی همراه کرد.
بیشتر ...
 

 صنعت خودرو با گرانی دلار به کجا می رسد؟
اثرات مخرب نوسانات ارزی بر قراردادهای خودرویی
بیشتر ...
 

تهدید ترامپ به وضع ۱۰۰‌ میلیارد دلار تعرفه بیشتر بر کالاهای چین
 خودزنی واشنگتن
ترامپ جنگ علیه چین را از مدت‌ها قبل و از همان زمان فعالیت انتخاباتی‌اش آغاز کرد؛ یعنی هنگامی که در یک اظهارنظر جنجالی مدعی شد چین به آمریکا تجاوز می‌کند. سیاست‌های ضدجهانی‌شدن ترامپ و تأکید او بر تولیدات داخلی بر هیچ‌کس پوشیده نیست؛ اما مسئله مهم این است که جنگ اقتصادی میان آمریکا و چین، تنها بخشی از جنگ کلان‌تر ژئوپلیتیک و سیاسی میان دو کشور است.
بیشتر ...
 

 ضربه ترامپ به هیوندایی و کیا
وضع تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم از سوی ترامپ هزینه تامین مواد و قطعات هیوندایی و کیا را افزایش داده است. به گزارش رویترز یکی از مقامات کره جنوبی گفت: «تعرفه‌های واردات بالاتر موجب افزایش هزینه‌های هیوندایی کیا خواهد شد و موقعیت رقابتی آنها را در برابر رقبای آمریکایی‌شان تضعیف خواهد کرد.»
بیشتر ...
 

 خودروهای موجود در گمرکات کشور تعیین تکلیف شدند
در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست دکتر روحانی خودروهای موجود در گمرکات تعیین تکلیف شدند.
بیشتر ...
 

 سهم خصوصی‌ها از آمار تولید خودروهای داخلی مشخص شد
آمار تولید ۱۱ ماه امسال خودروسازان کشور در شرایطی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت انتشار یافته که طبق آن، شرکت‌های بخش خصوصی نیز مانند نیمه‌دولتی‌ها با افزایش تیراژ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته مواجه شده‌اند.
بیشتر ...
 

امضای ٢١٧ نماینده پای کاهش تعرفه خودرو
 اتحاد کم‌سابقه در مجلس
٢١٧ نماینده برای کاهش تعرفه خودروهای وارداتی با یکدیگر متحد شدند و طرحی دوفوریتی را به مجلس ارائه دادند تا هرچه‌سریع‌تر میزان تعرفه واردات خودرو در کشور را کاهش دهند. محمدرضا نجفی‌منش، عضو هیئت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان، تصمیم مجلس برای کاهش تعرفه‌ها را به‌نفع بخش خاصی از جامعه معرفی می‌کند. میثم رضایی نیز کاهش تعرفه را عامل مؤثری بر بازار خودروهای وارداتی نمی‌داند، زیرا خریداران این خودروها توان مالی خرید اتومبیل با قیمت‌های افزایش‌یافته را هم دارند.
بیشتر ...
 

 مقررات نهایی واردات خودرو
گمرک ایران با انتشار مقررات به روز شده از واردات خودروهای سواری اعلام کرد که تنها دو گروه شامل جانبازان و معلولان بهزیستی از پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال سود بازرگانی معاف هستند.
بیشتر ...
 

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی مطرح کرد
 منشأ سونامی قیمت خودروهای وارداتی
مرکز پژوهش‌های مجلس در جدیدترین گزارش خود به بررسی دلایل افزایش قیمت خودروهای وارداتی پرداخته و سونامی رخ داده در بازار این محصولات را ناشی از تصمیمات دولتی دانسته است. این گزارش که با عنوان «تحلیلی بر سونامی افزایش قیمت خودروهای وارداتی» منتشر شده، عوامل اثرگذار بر بروز این سونامی را بیان کرده است. «توقف ثبت‌سفارش نمایندگی‌های غیر‌رسمی و رسمی»، «ابلاغ دستورالعمل جدید واردات»، «ابلاغ اصلاحیه اسقاط فرسوده‌ها» و «نوسان نرخ ارز»، شوک‌های وارده به بازار خودروهای وارداتی به‌شمار می‌روند.
بیشتر ...
 

 واردات خودرو روانتر می‌شود
دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو گفت: پیش بینی می‌شود که در روز‌های پایانی سال این امکان فراهم شود که عرضه کنندگان خودرو‌های خارجی چه از سوی نمایندگی‌ها و چه از سوی شرکت‌های غیر نمایندگی بتوانند خودرو‌های بالای ۴۰ هزار دلار خود را از گمرکات ترخیص کنند
بیشتر ...
 

 شریعتمداری: مصوبه تعرفه واردات خودرو تغییر نکرده است
وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تغییر در نظام تعرفه‌های گمرکی با توجه به بازتاب‌های قابل ملاحظه‌ای که ایجاد می‌کند، با رأی هیات عمومی دیوان ممکن و مقدور نیست.
بیشتر ...
 

چراغ سبز به افزایش سهام خارجی‌ها
 وزیر صنعت در پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران خبر داد
با اعلام وزیر صنعت، شرکت‌های خارجی امکان سرمایه‌گذاری در ایران با سهم بیش از ۵۰ درصد را خواهند داشت. آن طور که محمد شریعتمداری در پنجمین همایش بین‌المللی خودروی ایران خبر داد، دولت از سرمایه‌گذاری خارجی حتی با سهم بالاتر از ۵۰ درصد نیز در صنعت کشور حمایت خواهد کرد. حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی بارها از سوی دولتمردان مطرح شده، اما نکته بسیار مهم اینجاست که دولت ایران در رویکردی تاریخی، به سرمایه‌گذاری خارجی‌ها با سهم بیش از نصف نیز چراغ سبز نشان داده است.
بیشتر ...
 

 واکنش دولتی به حکم لغو افزایش تعرفه‌ها
چهارشنبه گذشته دیوان عدالت اداری در حکمی، رای موقت ابطال مصوبه دولت در افزایش تعرفه واردات خودروها را صادر و دولت را موظف به توقف اجرای تعرفه‌های جدید واردات خودرو کرد.
بیشتر ...
 

 دستور روحانی برای خودروهای هیبریدی
وزارت صنعت اعلام کرد: بنا به دستور رئیس‌جمهور، پیشنهاد کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی متناسب با کاهش مصرف سوخت فسیلی، به دولت رفت.
بیشتر ...
 

 خودروهای «در گمرک مانده» در گمرک ماند
ترخیص خودروهای در گمرک مانده در شرایطی با نامه گمرک ایران به وزارت صنعت، معدن و تجارت منتفی شد که ورود این خودروها به کشور باز هم بلاتکلیف ماند. حدود یک‌ماه پیش رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در پیشنهادی به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار تعیین تکلیف خودروهای موجود در گمرکات و مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری شد.
بیشتر ...
 

 افزایش 90میلیونی خودروهای وارداتی در انتظار ورود سازمان حمایت!
: در حالی به ماه های پایانی سال نزدیک می شویم و قیمت خودروهای وارداتی هم متوسط 90میلیون تومان گران شده که خبری از نظارت جدی بر قیمتها نیست و سازمان حمایت هم مدام از آنالیز قیمت صحبت می کند اما هنوز برخوردی نشده است.
بیشتر ...
 

 افزایش نگران کننده فاصله میان خودروساز و قطعه ساز
برای اینکه بتوانیم عقب ماندگی صنعت خودروسازی و قطعه سازی را نسبت به رقبا، جبران کنیم، باید فاصله میان این دو صنعت نسبت به یکدیگر کم شود.
بیشتر ...
 

 افزایش قیمت خودرو تا کجا ادامه خواهد داشت؟
ه طور معمول قیمت خودرو در ایران بالاتر از قیمت جهانی بوده و نسبت به سایر نقاط جهان در کشور ما، اتومبیل به چند برابر قیمت فروخته می شود.
بیشتر ...
 

 الزام خودروسازان کشور به رعایت استانداردها
اگرچه سازمان ملی استاندارد از دی‌ماه سال‌جاری اجرای استانداردهای ۸۵‌گانه خودرو را در دستور کار قرار داده و بر رد درخواست خودروسازان برای مهلت بیشتر استانداردسازی تاکید دارد، اما هنوز برنامه جدی از سوی تولیدکنندگان برای جایگزینی یا حتی استانداردسازی محصولات قدیمی اعلام نشده است.
بیشتر ...
 

 نسخه جهانی سیاست‌ کنترل‌ واردات خودرو
افزایش تعرفه در حالی به‌منظور مدیریت واردات خودرو در دستورالعمل وارداتی هیات دولت جای گرفت که تجربه جهانی بسیاری از کشورهای سازنده خودرو نشان می‌دهد، ابزار غیرتعرفه‌ای چون «مالیات» کارسازتر از تعرفه می‌توانست در راستای اهداف دولت حرکت کند.
بیشتر ...
 

ارز و تعرفه قطعات، محرک‌های اصلی محسوب می‌شوند
 دو عامل فزاینده قیمت خودرو در سال ۹۷
در شرایطی خودروسازی ایران همواره طی این سال‌ها با افزایش قیمت تمام شده محصولات مواجه بوده که به‌نظر می‌رسد با توجه به رخدادهای ارزی و تعرفه‌ای، سال آینده هزینه‌های تولید به اوج خود خواهد رسید.
بیشتر ...
 

 حذف ارز مبادله‌ای قطعه‌سازان
در شرایطی که هزینه‌های تولید خودرو در کشور طی این سال‌ها همواره افزایشی بوده، حالا خبر می‌رسد ارز مبادله‌ای برای واردات مواد اولیه قطعه‌سازان نیز حذف شده و این موضوع بر قیمت تمام شده قطعات، اثری افزایشی خواهد داشت.
بیشتر ...
 

 نسیم ارزانی در بازار خودروهای وارداتی خواهد وزید؟
پس از آغاز طوفانی رشد قیمت خودروهای وارداتی، گزارش‌های میدانی حکایت از وزش نسیم ارزانی در این بازار دارد.
بیشتر ...
 

 موج سواری خودروهای چینی بر روی دستورالعمل واردات خودرو
در شرایطی که پیش‌بینی می‌شود وارداتی‌ها محدوده قیمتی خودروهای بالای ۱۵۰ میلیونی را پوشش دهند، خودروهای چینی می‌توانند به راحتی سهم خودروهای ۷۰ تا ۱۵۰ میلیونی را در خلأ محصولات خودروسازان داخلی پوشش دهند.
بیشتر ...
 

 برگ برنده چینی‌ها در دستورالعمل واردات خودرو
به اعتقاد بسیاری از کارشناسان با اجرای دستورالعمل واردات، بازار آتی خودرو با تغییر و تحولاتی روبه‌رو خواهد شد؛ تحولاتی که به‌نظر می‌رسد برنده آن مونتاژکاران چینی باشند. براساس دستورالعمل جدید دولت، تعرفه واردات خودرو براساس حجم موتور روند افزایشی پیدا کرده است که همین مساله صعود قیمتی این دسته از خودروها را به همراه خواهد داشت.
بیشتر ...
 

 دستورالعمل جدید واردات خودرو / پیش بینی تقاضای بیشتر برای خودروهای قدیمی
برخی فعالان عرصه خودروهای خارجی پیش بینی می کنند با بازگشایی سایت ثبت سفارش و ابلاغ دستورالعمل جدید واردات خودرو، تقاضای سرکوب شده برخی از این خودروها به سمت مدل های قدیمی تر سوق یافته و شاهد ایجاد بازار سیاه برای آنها باشیم.
بیشتر ...
 

 بازار وارداتی‌ها پس از ابلاغ مصوبه دولت
با ابلاغ دستورالعمل واردات خودرو از سوی هیات دولت، پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که بازار وارداتی‌ها سال آینده با تحولات جدی در قیمت و تنوع محصولات عرضه شده به بازار روبه‌رو است.
بیشتر ...
 

 خودروسازان چینی و رویای بزرگ فروش خودرو در بازارهای رقابتی اروپا و آمریکا
پیشرفت خودروسازان چینی از جمله سایک موتور، جیلی، «جی. ای. سی. موتور» و گریت وال موتور در طراحی، فناوری و بازاریابی برای آنها سهمی بزرگتر از بازار داخلی چین که بزرگ ترین بازار خودرو جهان است، به همراه آورد و به آنها شانس بهتری برای بقا در بازارهای رقابتی اروپا و آمریکا داد.
بیشتر ...
 

 دستورالعمل جدید واردات خودرو ابلاغ شد
براساس ابلاغیه هیات وزیران و مطابق پیشنهاد وزارت صنعت،معدن و تجارت دستورالعمل جدید واردات خودرو پس از تصویب امروز ابلاغ شد.
بیشتر ...
 

 اتاق فکر برای مقابله با بحران خودروسازی
انجمن خودروسازان کشور با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، نسبت به وقوع بحرانی بزرگ در صنعت خودرو کشور طی دو سال آینده هشدار داد. در این نامه از مدیرعامل ایدرو خواسته شده که برای جلوگیری از وقوع فاجعه‌ای بزرگ در خودروسازی کشور، «اتاق فکر مقابله با بحران» تشکیل داده شود.
بیشتر ...
 

تمایلات خریداران ایرانی درباره خودرو تغییر کرده است
 کسی دنبال ماشین ارزان نمی‌گردد!
ز شرکت‌کنندگان در یک نظرسنجی در رابطه با بودجه‌ای که برای خرید خودرو اختصاص داده‌اند سوال شده است. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران این کار را انجام داده و سعی کرده تصویری دقیق از فضای ذهنی خریداران ایرانی ارائه کند. مصرف کندگان ایرانی خودرو در حال تغییر ذائقه هستند و کمتر سراغ اتومبیل‌های ارزان می‌روند. گزارش اخیر شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نشانه‌های جالبی درباره تمایلات و ترجیحات خریداران ایرانی خودرو در دل خود دارد که نیازمند توجه است چرا که در یک مطالعه نسبتا گسترده بر روی ترجیحات خریداران ایرانی خودرو، مشخص شده بسیاری از افراد تمایل دارند در بازه قیمتی 50 تا 125 میلیون تومان دست به انتخاب و خرید خودرو بزنند.
بیشتر ...
 

 خبرسازی برای خودروهایی که تولید نمی‌شوند
سازمان ملی استاندارد در حالی روز گذشته از توقف تولید ۲۵ خودروی سواری و سنگین جاده‌ای به‌دلیل پاس نکردن استانداردهای جدید خبر داد که تولید بیشتر خودروهای یادشده در لیست این سازمان، مدت‌ها است از سوی خودروسازان متوقف شده است
بیشتر ...
 

 بی‌تصمیمی دولت برای واردات خودرو
در حالی منابع خبری مختلف از زمان مشخصی برای باز شدن سامانه ثبت‌سفارش و افزایش تعرفه واردات خودرو به کشور خبر می‌دهند که به‌نظر می‌رسد دولت هنوز به جمع‌بندی نهایی در این خصوص دست نیافته است.
بیشتر ...
 

 صنعت خودرو کشور آماده برای یک دیپلماسی علمی- اقتصادی
صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور با پذیرایی از حدود ۲ هزار و ۷۰۰ میهمان داخلی و خارجی در ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه امسال، آماده برپایی یک دیپلماسی علمی- اقتصادی برای این صنعت جهانی است.
بیشتر ...
 

 رویای زیبای داخلی سازی خودروهای پسابرجامی با عمق 70درصد
چنانچه قرار باشد خودروهای تولیدی در کشور با ساخت داخلی 40 درصد تولید شود باید کمی در تیراژ و نگاه مدیران صنعت خودرو تغییر ایجاد کرد زیرا نمی توان با تیراژ کم، داخلی سازی را کلید زد.
بیشتر ...
 

 تشدید حمایت تعرفه‌ای دولت از خودرو؟
از یک‌ماه گذشته تاکنون برخی اخبار غیررسمی از افزایش تعرفه واردات خودرو به کشور حکایت دارد. هر چند این اخبار هنوز به تایید مقامات صنعتی کشور نرسیده اما آنچه مشخص است وزارت صنعت و معدن و تجارت با توقف ثبت سفارش از تیرماه امسال به دنبال ایجاد محدودیت در واردات خودرو است.
بیشتر ...
 

 تولید و واردات خودرو در مسیر جدایی
تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی این روزها جدی‌تر از گذشته پیگیری می‌شود که در حال حاضر صدور احکام جدید مدیریتی برای برخی از بخش‌های صنعت و بازرگانی و همچنین خودروسازی کشور، در گرو تعیین تکلیف این ماجرا قرار گرفته است.
بیشتر ...
 

 ضوابط جدید واردات با چاشنی حمایت از تولید تدوین می شود
وزارت صنعت، معدن و تجارت از اواخر آذرماه سال گذشته با توقف ثبت‌سفارش به‌دنبال تغییر در مقررات واردات خودرو به کشور بوده است، این در شرایطی است که به گفته مسوولان این وزارتخانه تغییرات مذکور تنها با هدف کنترل خروج ارز از کشور صورت گرفته است.
بیشتر ...
 

 خودروسازی روی موج بلاتکلیفی
با تغییر در هرم مدیریتی دومین خودروساز بزرگ ایران، به‌نظر می‌رسد موج تغییرات دولت دوازدهم به جاده مخصوص رسیده و از همین رو زنجیره صنعت خودرو کشور با شایعه جا‌به‌جایی‌های احتمالی آینده، به‌نوعی در بلاتکلیفی قرار گرفته است.
بیشتر ...
 

 ضرورت برنامه‌ریزی در همکاری با خودروسازان چینی
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت درباره نحوه همکاری خودروسازان داخلی با خودروسازان چینی در فضای پسابرجام، اظهار کرد: در فضای مثبت ایجاد شده در پسابرجام باید با خودروسازان چینی تعامل و همکاری مناسبی وجود داشته باشد؛ زیرا چینی‌ها در خودروسازی رشد بسیار زیادی را به ثبت رسانده‌اند و شرکت‌های ایرانی می‌توانند از دانش فنی و تکنولوژی آنها بهره‌مند شوند.
بیشتر ...
 

کارشناسان بر واگذاری برخی شرکت‌های خودروساز داخلی به سرمایه‌گذاران خارجی تاکید کردند
 نسخه جهانی توسعه خودروسازی ایران
صنعت و بازار خودرو ایران در شرایطی پس از نیم قرن تجربه هنوز نتوانسته رضایت مشتریان داخلی را در حوزه‌های کیفی، قیمتی و خدماتی جلب کند که برای رهایی از این چالش‌ها، مدل و الگوهای مختلفی مطرح است و در این بین از «سرمایه‌گذاری خارجی» به‌عنوان بهترین و خوش فرجام‌ترین روش یاد می‌شود.
بیشتر ...
 

 رفع ممنوعیت از خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی؟
در شرایطی فعالان بازار خودروهای وارداتی چشم‌انتظار تعیین تکلیف دستورالعمل ساماندهی واردات خودرو در هیات دولت هستند که شنیده‌ها حکایت از آن دارد، دولت در راستای کنترل خروج ارز از کشور ارزش دلاری را معیاری برای واردات خودروهای لوکس قرار داده است.
بیشتر ...
 

 خیز وزارت صنعت برای ادغام قطعه‌سازان
ادغام قطعه‌سازان در شرایطی تا به امروز بیشتر در قالب یک پیشنهاد مطرح بود که این بار وزارت صنعت، معدن و تجارت رسما وارد ماجرا شده و قصد دارد پس از انجام بررسی‌های لازم، طرح تجمع واحدهای قطعه‌سازی کشور را کلید بزند. آن طور که منصور معظمی، معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت چندی پیش در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی قطعات اعلام کرد، این وزارتخانه طرحی مبنی‌بر تجمیع (ادغام) قطعه‌سازان در دست دارد. بر این اساس، بناست کنسرسیومی مشترک از مسوولان وزارت صنعت، قطعه‌سازان و البته خودروسازان، طرح موردنظر را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و نتیجه را به اطلاع محمد شریعتمداری وزیر صنعت برساند.قرار است این کنسرسیوم بررسی‌های لازم درباره مزایا و معایب و چالش‌های ادغام قطعه‌سازان را مورد بررسی قرار دهد و طبعا اگر کفه ترازو به سمت مزایای این طرح سنگینی کند، به احتمال فراوان وارد فاز اجرایی خواهد شد. البته یک ابهام بزرگ در این مورد وجود دارد و آن به‌خصوصی بودن قطعه‌سازان برمی‌گردد.
بیشتر ...
 

 سراب یا واقعیت رقابت در بازار خودرو
پس از توافق هسته‌ای و همزمان با ورود برخی خودروسازان خارجی به بازار ایران، شکل‌گیری بازار رقابتی خودرو با توجه به تنوع محصولات داخلی و وارداتی دور از تصور نبود، حال آنکه با انتشار برخی اخبار مبنی‌بر افزایش تعرفه واردات به‌نظر می‌رسد وعده‌های پساتحریمی مقامات صنعتی در این خصوص سرابی بیش نیست و رقابت همچنان در زمره ظرفیت‌های مغفول بازار خودرو ایران باقی خواهد ماند. آنگونه که گفته می‌شود، وزارت صنعت، معدن و تجارت قصد دارد، تعرفه واردات خودرو به کشور را تا سقف ۱۵۰ درصد افزایش دهد.
بیشتر ...
 

 توقف هزاران خودروی وارداتی در گمرک و ادامه بلاتکلیفی واردکنندگان
در حالی که حدود ۵ ماه از بسته ماندن سایت ثبت سفارش میگذرد تعداد خودروهای متوقف در گمرک از مرز ۱۰ هزار دستگاه عبور کرده است.
بیشتر ...
 

 قرارداد رنو به آخر خط نرسید؟
پس از مدت‌ها کش و قوس و گمانه‌زنی، سرانجام واگذاری سایت «بن‌رو» در حوالی ساوه به شرکت رنو منتفی شد. مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران که هم‌اکنون در فرانسه به‌سر می‌برد به دنبال آن است تا مواردی از قرارداد با رنو را مورد تجدیدنظر قرار دهد. گفته می‌شود «سایت سمنان»، «سایت تبریز» و «سایت گرمسار» برای جایگزینی بن‌رو در نظر گرفته شده است. برخی از دست‌اندرکاران صنعت خودرو منتفی شدن تولید رنو در «بن‌رو» را به‌نوعی سنگ‌اندازی در مسیر این قرارداد تلقی می‌کنند
بیشتر ...
 

 ارزش افزوده خودروسازی چین در ایران
حدود ۱۲ سال از حضور خودروسازان چینی در صنعت و بازار خودرو کشورمان می‌گذرد این در شرایطی است که تولید‌کنندگان چینی در این سال‌ها توانستند به سرعت سهم قابل‌توجهی از بازار خودرو کشورمان را تصاحب کنند. با توجه به چنین حضور پرجنب و جوشی این پرسش مطرح شود که ورود چینی‌ها به زنجیره خودروسازی ایران آیا ارزش افزوده‌ای برای صنعت خودروو قطعه‌سازی داشته است؟
بیشتر ...
 

 افت ۷۲ درصدی درآمدهای دولت از واردات خودرو
در حالی درآمد دولت از محل مالیات بر واردات خودرو در نیمه نخست سال‌جاری ۱۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده بود که گزارش بانک مرکزی در این زمینه نشان می‌دهد پیش‌بینی درآمد مالیاتی دولت از این محل محقق نشده است. گزارش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از میزان درآمد مالیاتی دولت از محل مالیات بر واردات خودرو در شش ماه نخست امسال نشان می‌دهد دولت توانسته تنها یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال از این محل کسب کند.
بیشتر ...
 

 چالش های اساسی پیش روی تولید خودروهای پسابرجامی است
داخلی‌سازی خودروهای پسابرجامی در شرایطی به‌عنوان یک الزام پیش‌روی خودروسازان خارجی قرار گرفته که در کنار مزیت‌های غیرقابل‌انکارش، از چالش‌های خاص خود نیز برخوردار است.
بیشتر ...
 

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت خبر داد:
 الزام خودروسازان برای انطباق نمایندگی های مجاز متناسب با خودروهای تحت ضمانت
مدیر کل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش رضایتمندی مشتریان خودرو از کیفیت خدمات پس از فروش گفت: تمامی خودروسازان داخلی ملزم به انطباق نمایندگی‌های مجاز متناسب با تعداد خودروی تحت ضمانت خود هستند.
بیشتر ...
 

 نقطه جدایی خودروسازی کره از ایران
خودروسازی کره‌جنوبی در شرایطی تقریبا همزمان با صنعت خودرو ایران فعالیت خود را آغاز کرد که کره‌ای‌ها حالا یکی از غول‌های دنیای خودرو به‌شمار می‌روند و توانسته‌اند علاوه‌بر جلب رضایت مشتریان داخلی، به بسیاری از بازارهای مهم و استراتژیک دنیا نیز نفوذ کنند.
بیشتر ...
 

 دوز خودروهای چینی بالا رفت
آمار تولید ۷ ماه امسال خودروسازان داخلی در شرایطی اعلام شد که طبق آن، سه خودروساز بزرگ و نیمه دولتی کشور توانستند در مجموع ۷۰۱ هزار و ۶۷۷ دستگاه انواع محصولات سواری را به تولید برسانند.
بیشتر ...
 

 تشکیل کمیته‌ای برای بررسی افزایش قیمت خودرو
ه‌رغم آنکه خودروسازان امید داشتند در دولت جدید، شورای اقتصاد، خودرو را از انحصار خارج کرده و دست شورای رقابت را از قیمت‌گذاری خودرو کوتاه کند، اما حالا دولت با تشکیل کمیته‌ای حتی به قیمت خودروهای بالای ۴۵ میلیون تومان نیز ورود کرده است.
بیشتر ...
 

 اظهارات کیم سئونگ هو سفیر کره
پنجاه و پنجمین سالگرد روابط سیاسی و اقتصادی ایران و کره در نیاوران
بیشتر ...
 

 الزام داخلی‌سازی به چینی‌ها رسید
قلاب وزارت صنعت، معدن و تجارت بالاخره به خودروسازان چینی هم گیر کرد تا چشم بادامی‌ها نیز از این پس مشمول شرط بومی‌سازی ۴۰ درصدی شده و ساخت داخل محصولات مونتاژی خود را در ایران بالا ببرند.
بیشتر ...
 

 جزئیات ۸۵ استاندارد خودرویی اعلام شد
فهرست کامل ۸۵ استاندارد خودرویی که قرار است از ابتدای دی‌ماه سال ۱۳۹۷ و در سه مقطع زمانی در دستور کار قرار گیرد اعلام شد.
بیشتر ...
 

 امارات همچنان مبدا اصلی واردات خودرو
بررسی آمار واردات خودرو به کشور در نیمه نخست سال‌جاری نشان می‌دهد ۷۰ درصد خودروهای خارجی از امارات‌متحده عربی به کشور وارد شده‌اند، این در حالی است که از دی‌ماه ۹۵ تنها نمایندگان رسمی مجوز ورود خودرو به کشور را داشته‌اند.
بیشتر ...
 

مقایسه میزان مصرف سوخت خودروهای ساخت چین
 چینی‌‌های "خوش بر و رو" یا قاتلان بنزین؟!
این محصولات با نمونه‌های حاضر در بازار اروپا اضافه مصرفی 25تا50 درصدی دارند...
بیشتر ...
 

 برنامه‌‌هایی مغایر با اهداف کلان اقتصادی
بازار خودروی کشور در ماه‌های اخیر یکی از پرچالش ترین دوره‌های خود را می‌گذراند. تلاش برای افزایش نقش‌آفرینی مدیریت دولتی در بازار در حالی تشدید شده است که کل سهم بازارهای خودروهای وارداتی که عمدتا از سوی بخش خصوصی مدیریت می‌شود معمولا به ندرت از ۵ درصد تعدادی کل بازار تجاوز کرده است.
بیشتر ...
 

 
« 1 2 3 4 ... 5 9 » صفحه: