سه‌شنبه, 29 خرداد 1397
منو اصلی

 

 


هیوندای تولید آزرا را متوقف می‌کند

 


تاریخ ثبت: 1396/03/22

 

هیوندای طی آخرین بیانیه خود اعلام کرد که می‌خواهد برای افزایش تولید و بهره‌وری خودروهای کراس اوور خود، خط تولید سدان هیوندای آزرا را متوقف کند.  

»، براساس اعلام رسمی شرکت خودروسازی کره‌ای هیوندای، این کمپانی به دلیل بازار فروش نچندان خوب هیوندای آزرا و از طرفی دیگر هم به دلیل بازار خوب فروش خودروهای کراس اوور، قصد توقف تولید سدان هیوندای آزرا را پس از تاریخی مشخص دارد. در این بیانیه آمده است که برای خودروهای کراس اوور هیوندای نظیر هیوندای توسان که پس از معرفی نسل جدید و گرفتن چهره‌ای جدید به خود، جای خود را به شدت در بازار رقابت پیدا کرده است، سفارشات زیادی برای تهیه این محصول به خصوص در آمریکا ثبت شده که گاها چند ماه طول می‌کشد تا خودروی ثبت نامی فرآیند تولید را پشت سر بگذارد و به دست متقاضی برسد، از این رو با تعدیل کردن تولید هیوندای آزرا و تقویت خط تولید خودروهای کراس اوور این کمپانی، ارائه محصولات کراس اوور نیز بهتر خواهد شد.

هیوندای در ادامه اضافه کرد که وقت و هزینه‌هایی که در بخش تولید و طراحی و درنتیجه تولید هیوندای آزرا صرف می‌شود، از این به بعد در توسعه خودروهای کراس اوور جدید به کار گرفته خواهد شد تا در این مدت زمانی که کراس اوورها بهترین فروش را عاید خود کرده‌اند، سود بالایی هم نصیب شرکت هیوندای شود.

از طرفی دیگر هم هیوندای دو دلیل دیگر را برای توقف تولید هیوندای آزرا اظهار داشت، اول اینکه هیوندای آزرا به عنوان محصولی نسبتا لوکس شناخته می‌شود و این در حالی است که هیوندای از جدیدترین خودروی لوکس خود یعنی G90 پرده برداری کرده و در آینده‌ای نزدیک هم به مشتریان ارائه خواهد شد، پس اگر کسی قصد تهیه خودروی لوکس از سوی هیوندای داشته باشد، به سراغ G90 می‌رود. دوم هم اینکه هیوندای آزرا پلتفرمی مشترک با هیوندای سوناتا دارد و علارغم فروش ناچیز هیوندای آزرا، برادر نانتی این برند یعنی هیوندای سوناتا توانسته خود را بهتر به مردم نشان دهد و از آمار فروش خیره کننده‌تری برخوردار شود، از این رو با داشتن چنین دلایلی، شرکت خودروسازی هیوندای تصمیم به توقف تولید هیوندای آزرا و اختصاص سرمایه‌های در نظر گرفته شده برای این بخش به توسعه خودروهای کراس اوور جدید گرفته است.

 

 


منبع خبر:            تعداد بازدید: تعداد مطالعه:203


 

دیدگاه کاربران