جمعه, 1 تیر 1397
منو اصلی

 

 

روایت مرعشی از شهردار شدن نجفی:
سیبی هستیم که نصف شده‌ایم

 


تاریخ ثبت: 1396/05/09

 

روز گذشته خبری منتشر شد با این تیتر: «نجفی نامزدی شهرداری تهران را پذیرفت». این خبر بلافاصله با سرعتی مثال‌زدنی به شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های تلگرامی رسید.  

ماجرا از این قرار بود که حسین مرعشی که یکی از کاندیداهای شهرداری تهران است، به ایسنا اعلام کرد محمدعلی نجفی نامزدی این سمت را پذیرفته و اکنون در حال تنظیم برنامه خود برای ارائه به شوراست. این خبر اگرچه مانند روز رأی‌گیری اعضای منتخب شورای پنجم برای انتخاب گزینه‌های نهایی شهرداری تهران بسیاری را به اشتباه انداخت اما در حقیقت در دل خود حاوی نکته خاصی نبود. چراکه نجفی با قرارگرفتنش در فهرست گزینه‌های نهایی، خودبه‌خود تمایلش برای انتخاب‌شدن در این سمت را پذیرفته بود.  بااین‌حال آن‌گونه که از شواهد و گفته‌های برخی از اعضای شورای شهر بر‌می‌آید تا این لحظه محتمل‌ترین و اصلی‌ترین گزینه برای به‌دست‌گرفتن سکان مدیریت شهرداری تهران همین محمدعلی نجفی است. در همین رابطه یکی از اعضای شورای شهر تهران به «شرق» گفت: از آنجا که آقای نجفی بیشترین میزان رأی را از میان گزینه‌های شهرداری کسب کرده است و همچنین نگاه مثبت اکثریت مطلق اعضای شورای پنجم، به نظر می‌رسد اگر مشکل خاصی رخ ندهد، او بیشترین شانس را برای شهردارشدن در تهران دارد.  در همین حال و پس از انتشار مصاحبه اول مرعشی با آن تیتر، او عصر روز گذشته در حاشیه مراسم درگذشت مادر علی‌اکبر محتشمی‌پور در جمع خبرنگاران نیز گفت: اگر آقای نجفی شهردار شود... 

... من اتاق فکر ایشان می‌شوم و اگر من شهردار شوم، او اتاق فکر من می‌شود. او همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا ائتلافی بین شما و محمدعلی نجفی وجود دارد، اظهار کرد: من و آقای نجفی از هم جدا نیستیم که بخواهیم ائتلاف کنیم، ائتلاف جایی معنی می‌دهد که جدایی باشد اما ما یک سیبی هستیم که از وسط دونصف شده‌ایم. مرعشی درباره شورای شهر نیز تصریح کرد: امیدواریم آقای محسن هاشمی در شورا ریاست را برعهده بگیرد. این بستگی به نظر اعضای شورا دارد اما به نظر من افکار عمومی این تقاضا را دارد که محسن هاشمی ریاست شورا را برعهده داشته باشد.

 

 


منبع خبر:            تعداد بازدید: تعداد مطالعه:122


 

دیدگاه کاربران