جمعه, 1 تیر 1397
منو اصلی

 

 


راه اندازی پیشرفته ترین خط تولید ترمز ABS در ایران توسط رنو

 


تاریخ ثبت: 1396/05/10

 

شرکت رنو پارس با مشارکت یک شرکت داخلی و یک تأمین کننده مطرح اروپایی، به زودی پیشرفته ترین خط تولید سیستم ترمز ضد قفل (ABS) را در ایران راه اندازی خواهد کرد.  

به گزارش زومیت،طبق شنیده ها، بر اساس تفاهم نامه ای که به زودی بین این ۳ شرکت به امضا خواهد رسید؛ پس از ایجاد خط تولید ترمز ضد قفل، سیستم پیشرفته پایداری الکتریکی (ESP) نیز داخلی سازی خواهد شد. طبق برنامه ریزی های انجام شده، این خطوط تولید در یک شرکت ایرانی راه اندازی می شود و در مدت یک سال به بهره برداری خواهد رسید.

این پروژه در ۳ فاز طراحی شده است. فاز نخست که مربوط به مونتاژ کامل سیستم ترمز است، تا سال ۲۰۱۸ اجرایی می شود و طی ۲ سال بعد آن، به مرور این خط تولید داخلی سازی خواهد شد.

از لحاظ تکنولوژی، این سیستم پیشرفته ترین قطعه تولیدی در داخل کشور به شمار خواهد آمد. ترمز ضد قفل، یکی از قطعات مهم خودرو محسوب می شود که پس از پیشرانه و جعبه دنده، توسط رنو در ایران داخلی سازی خواهد شد.

تمامی محصولات تولیدی رنو در ایران شامل خانواده تندر 90 و ساندرو، همگی از ترمز ABS بهره  می برند. بنا بر شواهد، خودروهای جدیدی که رنو در آینده و پس از امضا قرارداد رسمی با شرکت های داخلی از جمله سازمان گسترش و نوسازی ایران (ایدرو)، تولید خواهد کرد؛ علاوه بر ترمز ضد قفل، به سیستم ESP نیز مجهز خواهند بود که هر دوی این قطعات کلیدی در ایران تولید خواهند شد.

 

 


منبع خبر:            تعداد بازدید: تعداد مطالعه:131


 

دیدگاه کاربران