شنبه, 28 مهر 1397
منو اصلی

 

 

مرعشی: پیروزی در انتخابات، پایان مشکلات نیست

سیدحسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران، در نشست فصلی دبیران اول استان‌های حزب با اشاره به اعتماد مردم به جبهه اصلاحات در انتخابات‌های سال‌های اخیر، یادآور شد که با انتخابات مشکلات حل نمی‌شود و این هنر اصلاح‌طلبان است است که مسائل را پس از انتخابات پیش ببرند  

سیدحسین مرعشی در مورد اهمیت حضور مردم در انتخابات گفت: حضور مردم در انتخابات همواره مؤثر بوده و پایگاه اصلاح‌طلبان پشتوانه نظام است. از سویی در حال حاضر مردم به اصلاح‌طلبان دید مثبتی دارند. در مقابل محدودیت‌هایی وجود دارد. باید بدانیم با روی کار آمدن شخصی در مقام ریاست جمهوری، انتخابات مجلس و شورای شهر مشکلات به خودی خود حل نمی‌شود و کشمکش‌ها همچنان ادامه پیدا می‌کنند. این هنر اصلاح‌طلبان و سیاسیون است که مسائل را پیش ببرند.

او تأکید کرد: برخی انتظارات واقع‌بینانه نیست. باید وجود نهادها و گروه‌های دیگر را هم در نظر داشت و انتظارات را باید با توجه به مسائل دیگر محدود کرد. برای مثال، آقای غلامی که وزیر پیشنهادی وزارت علوم بودند و توانستند اکثریت آرای مجلس را کسب کنند و بر کرسی وزارت علوم بنشینند، با مخالفت‌هایی همراه بود و شخصی به این نکته توجه نداشت که نام او بعد رد نام چندین نفر تأیید شده است.

رئیس کنگره حزب کارگزاران سازندگی ایران خاطرنشان کرد: حضور مؤثر مردم و پایگاه اصلاح‌طلبان پشتوانه نظام است. البته در مقابل محدودیت‌هایی هم وجود دارد و باید دانست که با انتخابات مشکلات حل نمی‌شود و با پایان رأی‌گیری در انتخابات کشمکش‌ها همچنان ادامه پیدا می‌کند. این هنر اصلاح‌طلبان است و سیاسیون است که مسائل را پس از انتخابات پیش ببرند.

او ادامه داد: مسائل و مشکلات، پیچیدگی‌های خود را در نظام جمهوری اسلامی ایران دارد. آقای روحانی در دوره اول ریاست جمهوری خود موفقیت‌های زیادی داشت؛ از جمله توانست برجام را با 14اختلاف مهم بین طرفین به نتیجه برساند.

این نماینده اصلاح‌طلب در دوره‌های پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی، همچنین گفت: عده‌ای در داخل انتظار دارند که الگوی ایران در دولت و حکم‌رانی، کره شمالی باشد و موضع کناره‌گیری از دنیا را خط مشی مناسب می‌دانند. این در حالی است که ترامپ، رئیس جمهوری امریکا، برجام را بدترین اتفاق تاریخ کشور خود می‌داند و بسیار تلاش کرده تا امریکا را از این توافق بین‌المللی جدا کند. اما خود او آگاه است که نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

مرعشی گفت: در ماه‌های آینده ایران و اروپا آزمون سختی خواهند داشت. ایران در منطقه موفقیت‌های زیادی داشته و تعیین‌کننده بسیاری از موارد بوده است. ما شاهدیم که در دو سال اخیر ایران، عراق را از حضور داعش نجات داد.

او همچنین در مورد مسائل اقتصادی داخل کشور که دغدغه حال حاضر دولت است، گفت: مسائل اقتصادی که در ایران وجود دارد ابرچالشی برای دولت است و این در حالی است که دولت برای بستن بودجه امسال 40هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد. حل این موضوع با شجاعت دولت انجام می‌پذیرد. با این حال، شرایط برای نتیجه‌های مهم فراهم نیست.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران در ادامه سخنان خود به اصلاحات در شورای‌عالی سیاست‌گذاری اشاره کرد و گفت: در مدت یک تا دو ماه آینده اصلاحاتی در شورای عالی سیاست‌گذاری انجام شده و اعلام می‌شود.

او تأکید کرد: نباید اجازه دهیم اکنون که مردم به اصلاحات اعتماد کرده‌اند امید در جبهه اصلاحات از بین برود. با همه انتقاداتی که به دولت، نمایندگان فراکسیون امید، اعضای شورای شهر و شهرداری داریم باید مردم را به آینده عمومی کشور، نظام و اصلاحات امیدوار نگه داریم.

مرعشی تأکید کرد: حضور مردم مهم است و اگر مردم و اعتماد آنها را از دست بدهیم خطرات مهمی کشور را تهدید خواهد کرد.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران یادآوری کرد: ما حزبی بودیم که در سال های اخیر در ایجاد وحدت و جبهه اصلاحات سعی کردیم نقش مثبتی ایفا کنیم. این نقش مثبت همچنان باید ادامه داشته باشد. نقش مردم و نهادینه شدن حضور مردم را هیچ نهادی نمی‌تواند از بین ببرد.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران