شنبه, 28 مهر 1397
منو اصلی

 

 

اولین کامیون الکتریکی «تسلا» تا چند روز آینده معرفی می شود

کمپانی خودروسازی تسلا با انتشار یک پیش نمایش، رسما اعلام کرد که اولین کامیون الکتریکی خود را تا چند روز آینده رونمایی خواهد کرد.  

باتوجه به ادعای منابع خبری که از سوی کمپانی خودروسازی تسلا تایید شده است، در تاریخ 16 نوامبر سال جاری قرار است که از اولین کامیون تمام الکتریکی تسلا در مرکز طراحی این شرکت واقع در "هاوتورن" کالیفرنیا رونمایی شود. به غیر از انتشار یک تصویر پیش نمایش که می‌توانید در پرشین خودرو شاهد آن باشید، متاسفانه هیچگونه اطلاعات جدیدی از سوی تسلا منتشر نشده است که تمامی آنان پس از رونمایی رسمی اعلام خواهد شد، اما در اردیبهشت ماه سال جاری، ایلان ماسک مختصر صحبتی در رابطه با کامیون تمام الکتریکی خود داشته است که در ادامه سعی داریم مروری کلی بر روی آن داشته باشیم.

پیش از این، ایلان ماسک گفته بود که در ماه سپتامبر سال جاری از کامیون جدید تسلا رونمایی خواهد شد، اما حالا تاریخ آن عقب افتاده و گفته می‌شود که در 16 نوامبر سال جاری مراسم رونمایی اولین کامیون تمام الکتریکی تسلا برگزار خواهد شد. ایلان ماسک در رابطه با این کامیون تمام الکتریکی خیلی کوتاه می‌گوید: متخصصان تسلا برای طراحی و توسعه این کامیون الکتریکی یک عملکرد بی نظیر از خود به نمایش گذاشته‌اند که کیفیت کار خود را به سطح کاملا جدیدی رسانده‌اند.
حال با توجه به گفته‌های ایلان ماسک، قطعا باید انتظار یک کامیون منحصربه فرد را کشید که حداقل در طراحی ظاهری خود با توجه به تصویر ارائه شده به عنوان پیش نمایش، دارای طراحی پیشرفته و کاملا آینده نگر است که موارد آیرودینامیکی به شدت در آن رعایت شده تا یک حرکت پویا برای اقتصاد بهتر انرژی و کاهش مقاومت هوا داشته باشد که جزییات دقیق آن پس از رونمایی رسمی مشخص شده و بلافاصله در پرشین خودرو بررسی خواهد گرفت. هرچند انتظار می‌رود که مشخصات فنی این کامیون درست همانند محصولات فعلی تسلا، دارای سیستم محرک و باتری‌های ظرفیت بالا باشد که برای کامیون‌های سنگین وزن مهم‌ترین فاکتور خواهد بود.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران