شنبه, 28 مهر 1397
منو اصلی

 

 

لوتوس از خاص ترین مدل Exige خود رونمایی کرد

لوتوس به تازگی از Exige Cup 430 رونمایی کرد که آن را به عنوان خاص ترین Exige تاکنون معرفی می کند.  

ر قلب لوتوس Exige Cup 430 یک موتور 3.5 لیتری سوپرشارژ V6 گرفته شده از تویوتا قرار دارد که قدرت 430 اسب بخار و گشتاور 324 فوت پوند تولید می کند. این موتور به گیربکس دستی شش سرعته متصل است که نیرو را به چرخ های عقب منتقل می کند. لوتوس ادعا می کند شتاب صفر تا صد این خودرو 3.2 ثانیه و بیشینه سرعت آن 289 کیلومتر بر ساعت است.
بهره گیری از فیبر کربنی کمک کرده تا کاهش وزن قابل توجهی در این خودرو اعمال شود. به طور کلی، پانل های جلو و عقب جدید این خودرو 6.8 کیلوگرم سبک تر از دیگر مدل های Exige هستند. هم چنین نوار rollover استیل سبک، باطری لیتیوم یونی سبک تر، دیفیوزر عقب آلومینیومی، سقف کربنی دست ساز، صندلی های مسابقه ای کربنی و رکاب های در کربنی نیز برای این خودرو تعبیه شده است.
هم چنین بسته ارتقایی ایرودینامیک به عملکرد بهتر Exige Cup 430 در پیست کمک می کند. این بسته ارتقایی ایرودینامیک با دیفیوزر عقب بزرگ، اسپلیتر جلوی کربنی و باله عقب الهام گرفته از موتوراسپرت، در سرعت 289 کیلومتر بر ساعت، 220 کیلوگرم مرکز ثقل ایجاد می کند.
Exige Cup 430 تنها برای خریداران در انگلستان، فرانسه، آلمان و ایتالیا عرضه می شود. قیمت این خودرو از 99800 پوند در انگلستان شروع می شود که در حدود 130 هزار دلار است.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران