چهارشنبه, 2 آبان 1397
منو اصلی

 

 

جک 330، نسخه الکتریکی J5

تکنولوژی خودروهای برقی در چین پیشرفت بسیار سریعی را در این سال‌ها شاهد بود، اما متأسفانه طراحی این خودروها همچنان غیرجذاب، عجیب و غریب و خلاصه زشت باقی مانده است.  

با این وجود، این روزها تغییرات آهسته‌ای به چشم می‌خورند و ما شاهد ارائه طرح‌های درخوری از سوی برخی از سازندگان چینی هستیم. یکی از این کیس‌های جذاب را هم در حال حاضر می‌توان سدان جک 330 دانست. این خودرو در ظاهر، از فرمی تیز، شسته‌ورفته و اسپرتی بهره می‌برد و چرخ‌های آن به‌راستی از استایلی اسپرت برخوردارند.

جک 330 بر مبنای خودروی بنزینی جک HEYUE تکوین و توسعه یافته است. بهای جک HEYUE در حال حاضر از 62,800 یوآن (9,500 دلار) آغاز شده و این خودرو به یک پیشرانه 1.5 لیتری با توانی معادل 113 اسب بخار مجهز است (جک HEYUE همان خودروی نام آشنای جک J5 است که چند سالی است در ایران مونتاژ می‌شود).


نمای اسپرت در سپر عقب جک 330 نیز تکرار شده است و همچنین، یک آرم مشکی بزرگ JAC هم در میانه درب صندوق عقب آن جای گرفته است. نشان “330”هم در قسمت پایین سمت راست درب صندوق عقب دیده می‌شود. همچنین آرم دیگری هم در سمت چپ نشان EV نصب شده که البته به صورت تار بوده و واضح نیست. احتمالاً این آرم مربوط به نام جدیدی است که کمپانی جک برای نسل جدید خودروهای الکتریکی خود در نظر گرفته است، خودروهایی که تاکنون اخباری از آنها شنیده‌ایم.


جک 330 از یک پیشرانه برقی نیرو می‌گیرد که توان خروجی آن 144 اسب بخار بوده و قادر است ماکزیمم سرعتی معادل 130 کیلومتر بر ساعت و بُردی برابر با 330 کیلومتر را برای این سدان شرقی مهیا کند که البته چنین ارقامی برای این کلاس بد هم نیستند. جک 330 در نیمه نخست سال 2018 میلادی روانه بازار چین خواهد شد و بهای فروش آن با احتساب یارانه‌های مرتبط، تنها 70,000 یوان (10,500 دلار) خواهد بود.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران