چهارشنبه, 2 آبان 1397
منو اصلی

 

 

از مرسدس Generation EQ بیش تر بدانیم

مرسدس بنز حرکت صنعت خودرو به سمت نیرومحرکه برقی را جدی گرفته و یکی از اولین گام های این خودروساز در این زمینه ساخت یک پلتفرم EV است که در خودروهای برقی آینده به کار خواهد رفت.  

اولین خودرویی که از این پلتفرم MEB بهره می برد شاسی بلند Generation EQ است که در نمایشگاه خودروی پاریس 2016 رونمایی شد و اکنون در Auto Expo 2018 هند به نمایش در می آید.
Generation EQ یک شاسی بلند است که بر أساس کراس اوور GLC طراحی شده است. این خودرو عناصر طراحی مشترک زیادی با مدل های کنونی مرسدس دارد و با توجه به این که EQ بر اساس پلتفرمی انعطاف پذیر ساخته شده است می تواند کشیده تر شود تا صندلی های بیش تری را در خود جای دهد.
از عناصر طراحی قابل توجه در این مدل می توان به لوگوی مرسدس، نیم رخ و ساختار چراغ های تک بخشی در عقب اشاره کرد.
طراحی کابین این خودرو مینیمالیستی بوده اما به لطف عناصر لوکس اندک از رویکرد مرسدس پیروی می کند. داشبورد این خودرو دارای نمایشگر دیجیتال بزرگی است که در طول آن کشیده شده در حالی که ساختار صندلی های آن نشان می دهد این خودرو چهار سرنشین است. هم چنین یک نمایشگر لمسی ثانویه بین سرنشینان جلوی این خودرو قرار دارد که اکثر عملکردهای کابین را کنترل می کند.
نیروی این شاسی بلند از یک جفت موتور برقی نصب شده روی هر دو محور با توان کلی 402 اسب بخار و گشتاور 700 نیوتون متر تامین می شود.

 

منبع خبر:

دیدگاه کاربران