چهارشنبه, 2 آبان 1397
منو اصلی

 

 

هیوندای ساخت یک خودروی اسپرت دو سرنشین را تایید کرد

هیوندای تایید کرده است که روی یک خودروی اسپرت هیبریدی دو سرنشین کار می کند که در بالاترین جایگاه طیف مدل های عملکرد بالای این خودروساز قرار می گیرد.  

 این خودروساز کره ای در CES امسال لاس وگاس برای نمایش تکنولوژی های آینده همچون هدایت خودران و سوخت سلولی استفاده کرده و اعلام کرده در حالی که رویکردی این چنین برای حمل و نقل در آینده دارد، یک خودروی اسپرت عالی را نیز در دستور کار دارد.

مدیر طراحی این برند، Luc Donkerwolke طی مصاحبه ای در حاشیه مراسم CES تایید کرد پروژه های کنونی تیم وی شامل یک خودروی اسپرت جدید نیز می شود.

وی گفت: "بی شک ما چنین خودرویی می سازیم. من این هفته پس از CES یک پروژه را بازبینی می کنم. بی شک ما این محصول را می سازیم و هدایت خودران را فعلا برای تمام خودروها در نظر نداریم."

ادعاهای وی توسط معاون تحقیقات و توسعه هیوندای، Yang Woong Chul نیز تایید شد که قبلا گفته بود این پروژه هنوز تایید نشده است.

Chul گفت: "زمانی که در مورد پروژه خودرویی اسپرت صحبت می کنیم، اولین چیز طراحی است، طراحی می تواند قبل از تایید انجام شود."

وی افزود: "تایید این پروژه چیزی است که من نمی توانم از طرف خود بگویم. تا جایی که به من مربوط می شود، به تولید این خودرو تمایل دارم، این همان چیزی است که اکنون برند ما به آن نیاز دارد."

هنوز مشخص نیست این خودروساز چه نوع خودروی اسپرتی خواهد ساخت. به نظر نمی رسد این خودرو با ابرخودروهایی در دنیا رقابت کند چرا که هیوندای به عنوان برندی ارزان برای عموم شناخته می شود. به هر حال، یک خودروی اسپرت جدی و در عین حال ارزان همچون نیسان 370Z، فورد موستانگ و آلپاین A110 می تواند گزینه محتمل تری در این مورد باشد.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران