یکشنبه, 1 مهر 1397
منو اصلی

 

 


آموزش پولیش زدن خودرو

 


تاریخ ثبت: 1397/01/19

 

ایجاد خط و خش بر روی بدنه خودرو امری اجتناب ناپذیر است و با توجه به این نکته که خودروی هر شخصی نوعی سرمایه برای وی به حساب می آید به همین سبب نگهداری از آن در جایگاه قابل توجهی قرار دارد.  

ایجاد خط و خش بر روی بدنه خودرو امری اجتناب ناپذیر است و با توجه به این نکته که خودروی هر شخصی نوعی سرمایه برای وی به حساب می آید به همین سبب نگهداری از آن در جایگاه قابل توجهی قرار دارد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از باشگاه خبرنگاران، یکی از شیوه هایی که می توان بخش زیادی از این خط و خش ها را از بین برد پولیش کردن خودرو است که اکثر افراد با این امر آشنا هستند، اما برای انجام این کار به صورت حرفه ای به اندکی مطالعه نیاز  داریم. به این سبب قصد داریم تا پولیش کردن خودرو به صورت حرفه ای آشنا شویم. 
توجه داشته باشید برای جلوگیری از آسیب دیدگی دائمی رنگ خودرو، انجام این عمل را به یک‌بار در سال محدود کنید و از واکس بدنه هم، فقط هر چند ماه یکبار استفاده نمایید.

 گام اول
ابتدا با دقت و البته با دست و در یک محیط سر پوشیده شروع به شستشوی اتومبیل خود کنید. خودرو را به طور کامل شستشو دهید اما آن را خشک نکنید.
عمل ویلینگ (پولیش با دستگاه) یک فرایند کثیف است، بدین معنی که ماده پولیش به وسایل اطراف شما می‌پاشد، پس بنابراین هرآن چه در اطرافتان هست (مانند اتومبیل های دیگر و دیوارهای اطراف) و وسایلی که نمی‌خواهید کثیف شوند را پوشانیده یا از اطراف کار دور کنید.
اگر ماشین شما رنگ تیره‌ای دارد از پد نرم‌تر و ترکیبات صیقلی‌تر استفاده کنید، زیرا رنگ‌های تیره حساس‌تر هستند.

 

 

گام دوم
پد را بر روی دستگاه پولیش قرار داده و بدنه را به واکس پولیش آغشته کنید، سپس دستگاه پولیش را روشن و سرعت آن را بر روی قدرت متوسط تنظیم کنید.
مناطق مورد نظر را با حرکت چرخی و با استفاده از یک سرعت متوسط گسترش دهید.
نکته مهم این است که پد در حال چرخش را موازی با سطح خودرو نگاه دارید تا از به جا ماندن رد حرکت چرخشی بر روی بدنه جلوگیری کنید.
در تمام سطح به صورت مداوم به جلو و عقب اعمال فشار کنید.
هنگامی که ناحیه مورد نظر گرم شد و در زمان لمس کمی گرما احساس کردید، دقیقا زمانی است که خش‌ها شروع به ناپدید شدن می‌کنند.
در زمانی که آب بدنه پرتاب و یا توسط پد فوم جذب شد و در سطح مورد نظر درخشش خاصی را مشاهده کردید کار پولیش آن قسمت به پایان رسیده و باید به سراغ قسمت بعدی بروید.
منطقه را مرطوب نگه دارید و از پولیش برای هر قسمت فقط به اندازه‌ای که لازم است، استفاده کنید.
 


گام سوم
در صورت لزوم برای جلوگیری از اشباع شدن پد به واکس پولیش، کار را متوقف کنید و پد فوم را با یک شلنگ آبکشی کنید.
لبه بیرونی پد حرکت سریع‌تری دارد و اصطکاک بیش‌تری نسبت به مرکز آن تولید می‌کند، این قسمت معمولا حامل پولیش کمتری هست.
بنابراین در قسمت‌های پیچیده، مانند دستگیره‌ها، آینه‌ها، گوشه‌ها، و خطوط سپر می توان تنها از لبه بیرونی پد استفاده کرد، البته با مراقبت بیشتر.
 


گام چهارم
زمانی که کارتان تمام شد، تمامی قسمت‌ها از جمله درب‌ها، بدنه و کاپوت ماشین را دوباره به دقت با دست شستشو دهید و این بار پس از شستشو بدنه را به طور کامل خشک کنید.
 


گام پنجم
استفاده از یک لایه واکس بر روی رنگ به عمل پولیش کمک خواهد کرد و عیوب سطحی باقی مانده را پوشش می‌دهد.
بر روی یک پد فوم نرم ترکیبی از واکس خمیری و پولیش نهایی به نسبت 60:40 آغشته نمایید.
با سرعت متوسط و باحرکت به عقب و جلو و اعمال فشار کم اما ثابت شروع به گسترش واکس بر روی خودرو کنید.
این کار را تا زمانی که سطح کاملا خشک و تمیز شود ادامه دهید.
 


گام ششم
پس از خشک شدن واکس، بدنه و مناطق دیگر ماشین (پنجره‌ها، چراغ‌ها، و غیره) را از واکس و پولیش پاک کنید و توجه کنید که این کار را با یک پارچه پنبه‌ای نرم انجام دهید.
سپس جهت بازرسی نهایی ماشین را به زیر نور خورشید ببرید و از درخشش رنگ بدنه اتومبلیتان لذت ببرید.

 

 


منبع خبر:            تعداد بازدید: تعداد مطالعه:105


 

دیدگاه کاربران