دوشنبه, 23 مهر 1397
منو اصلی

 

 

مرعشی: سپاه دژ مستحکم برای دفاع از نظام است

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی به سالروز ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار اشاره کرد و گفت: ما همواره دوستدار سپاه هستیم و این نهاد را دژ مستحکم برای دفاع از نظام می دانیم.  

سیدحسین مرعشی جمعه در همایش استانی حزب کارگزاران سازندگی در بجنورد اظهار کرد: سپاه باید فراجناحی باشد و هر شخص که بخواهد سپاه را درگیر جناح ها کند، نه به سپاه خدمت کرده و نه به نفع نظام کار کرده است.
وی با بیان اینکه سپاه، نهادی تاثیرگذار بوده و هست، افزود: در این میان، نیرویی که سپاه، ارتش و ایران را حفاظت کرده نیروی مردمی است و این نیرو همواره محور و تعیین کننده بوده و اگر مردم در صحنه نباشند نظام ها و دولت ها ساقط می شوند. 
وی در ادامه با بیان اینکه مگر می شود در سیاست که امر مهم کشوراست خسته شد، اظهار کرد: احساس خستگی در سیاست نشانه فرار از مسئولیت است.
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی افزود: باید نیرومند و فعال در صحنه باشیم و با تلاش، مشکلات را حل کنیم. 
مرعشی با اشاره به برتری نقش مردم نسبت به دولت ها گفت: مردم در حل مشکلات کارساز و تاثیر گذار بوده اند. 
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی با طرح این سوال که آیا دولت ها نقش مهمی در حل مشکلات دارند یا مردم، تصریح کرد: به نظر می رسد برای حل مشکلات باید انتظار بیشتری از مردم داشت و مردم در این زمینه تاثیرگذارتر هستند. 
وی افزود: در ادوار تاریخی ایران، کشور با این ضعف روبه رو بوده که مردم، بیش از آنچه که به خود تکیه داشته باشند و مسئولیت پذیر باشند بر دولت ها و حاکمان تکیه داشته اند و این رفتاری است که میان ایرانیان نهادینه شده است. 
وی خاطرنشان کرد: احزاب و سیاسیون باید بدانند هر انتقاد که به نظام و دولت آقای روحانی وارد می شود، انتقاد به خود مردم است و ما اگر متوجه مسئولیت خود باشیم، باید بدانیم آقای روحانی منتخب ما است.
وی با تاکید بر اینکه باید به خود برگردیم و خود را توانا سازیم افزود: حمایت از دولت ها، حمایت مشروط و متکی به اصول است.
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: این طور نیست که چون انتخاب کردیم، باید مطیع باشیم، مردم باید مطالبه گر باشند و مسئولان را با شمشیر انتقاد قوی کنند. 
وی گفت: توسعه خراسان شمالی امری مهم است و یکی از اولویت های مهم حزب کارگزاران سازندگی در استان ها، پیگیری اجرای طرح هایی است که منجر به توسعه می شود.
مرعشی افزود: شاخص های توسعه در خراسان شمالی هنوز با میانگین کشوری فاصله دارد و در این زمینه باید پیگیری ها مستمر باشد.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران