پنجشنبه, 3 فروردین 1396
منو اصلی

 

شرکت خودروسازان راین در سال 1382 به منظور تولید خودرو ، تاسیس و ثبت گردید. این شرکت زیرمجموعه صنایع خودروسازی کرمان و محل احداث کارخانه واقع در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید ، در زمینی به مساحت 1659200 مترمربع می باشد.

طراحی ساخت کارخانه در دو فاز به انجام رسید و طی آن مقرر گردید که در فاز اول 95000 مترمربع و در فاز دوم 200000 مترمربع فضای مسقف احداث گردد.

هر فاز شامل سالن بدنه ، سالن رنگ و سالن تزئینات می باشد.

فاز اول شامل سالن بدنه به مساحت 23000 مترمربع با ظرفیت استقرار 5 خط تولید و تولید 40 بدنه خودرو در ساعت ، سالن رنگ به مساحت 40000 مترمربع و ظرفیت رنگ آمیزی 20 خودرو در ساعت و سالن تزئینات به مساحت 32000 مترمربع و ظرفیت استقرار خطوط تولید جهت تولید 40 دستگاه خودرو در ساعت می باشد.

در حال حاضر سالن بدنه ، انبارها و نوار تاسیسات فاز اول ساخته شده و در حال بهره برداری می باشد. مراحل عمرانی و زیربنایی سالن رنگ فاز اول نیز به اتمام رسیده و آماده برای نصب و راه اندازی دستگاهها و سیستم سالن رنگ می باشد. ستون ها و فونداسیون سالن تزئینات این فاز نیز به اتمام رسیده است.

در اسفند ماه سال 1382 و پس از عقد قرارداد همکاری بین شرکت خودروسازان راین و شرکت هیوندای موتور کره جنوبی که یکی از 5 شرکت معتبر خودروساز در جهان می باشد ، شرکت خودروسازان راین رسما تولید کننده خودروهای هیوندای در ایران نام گرفت. پس از آن با راه اندازی خط تولید خودروی هیوندای ورنا ( اکسنت ) اولین خودروی تولیدی این شرکت در 20 خرداد 1383 از خط تولید کارخانه خارج گردید.

پس از پشت سر گذاردن مراحل تست و آزمایشات فنی و اخذ مجوزهای مربوطه ، اولین سری خودروهای تولیدی در شهریور همان سال به مشتریان محترم واگذار گردید و این شرکت عملا وارد عرصه تولید خودرو در ایران گردید.

عقد قرارداد تولید خودروی هیوندای آوانته ( النترا ) با شرکت هیوندای گام بعدی در مسیر رشد و ارتقاء این شرکت بود. بلافاصله پس از عقد قرارداد ، تجهیزات خط تولید این خودرو خریداری و در کارخانه شرکت خودروسازان راین نصب گردید و در مرداد ماه 1384 اولین خودروهای تولید شده پس از انجام مراحل تست و آزمایشات فنی و احراز مجوزهای لازم به مشتریان محترم واگذار گردید.

با انتصاب شرکت پرستوی آبی ارگ به عنوان نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش ، این شرکت اقدام به افتتاح نمایندگی در سطح ایران نمود و طی یک سال 10 نمایندگی در شهرهای بزرگ ایران افتتاح گردید. هم اکنون این شرکت دارای بیش از 60 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در سطح کشور جهت ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به مشتریان محترم می باشد.

از آنجاییکه شرکت خودروسازان راین در جهت جلب رضایت مشتری همیشه سعی در ارائه خودروهایی با امکانات پیشرفته و قیمت مناسب داشته است با توجه به موانع بوجود آمده در تولید خودروهای هیوندایی، پس از بررسی و مطالعه دقیق بروی شرکت های خودروساز ، سرانجام موفق به عقد قرارداد با یکی از برترین شرکتهای خودروسازی چین گردید. در گام نخست از میان محصولات این شرکت تولید خودروی ولیکس C30 که نسبت به سایر محصولات مزیت های بیشتری دارد در دستور کار قرار گرفت. خط تولید این خودرو به همت متخصصین و کارشناسان راین با نظارت کارشناسان گریت وال در سال 1390 نصب و راه اندازی گردید و واگذاری خودروهای تولیدی به مشتریان این شرکت آغاز گردیده است.

در راستای توسعه فعالیتها و محصولات ، انشاءالله بزودی شاهد تولید محصولات جدیدی در شرکت خودروسازان راین و تحولات چشمگیری در این مجموعه خواهیم بود.بازدید:16948