پنجشنبه, 24 خرداد 1403
منو اصلی

 

هشدار چین درباره جمع آوری اطلاعات توسط خودروهای هوشمند؛

 

نگاه امنیتی مقامات چینی به خودروهای خودران!

ک مقام ارشد وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین امروز (شنبه) طی اظهاراتی تأکید کرد که این کشور باید اقدامات نظارتی را برای جلوگیری از خطرات امنیتی مرتبط با توسعه وسایل نقلیه هوشمند مانند جمع آوری غیر مجاز اطلاعات شخصی، انجام دهد.  

یک مقام ارشد وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین امروز (شنبه) طی اظهاراتی تأکید کرد که این کشور باید اقدامات نظارتی را برای جلوگیری از خطرات امنیتی مرتبط با توسعه وسایل نقلیه هوشمند مانند جمع آوری غیر مجاز اطلاعات و داده‌های شخصی، انجام دهد.

شین گوبین، معاون وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین، در یک گردهمایی در شهر تیانجین گفت: اگر اقدامات نظارتی نتواند به موقع ادامه داشته باشد، مسائل امنیتی شبکه مانند حملات (سایبری) و نفوذ به شبکه ممکن است خطرات امنیتی بزرگی را به دنبال داشته باشد.

به گزارش پرشین خودرو، به گفته شین، سازمان‌های ناظر در صنعت خودروسازی شرکت‌ها را ملزم خواهند کرد که خود را در زمینه امنیت داده‌های خودرو، امنیت شبکه و ارتقاء نرم‌افزار ارزیابی کنند.

به گفته این معاون وزیر، استانداردهای ورودی برای دسترسی به شبکه خودروهای هوشمند مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

شین پیش بینی کرد که فروش خودروهای انرژی جایگزین در چین طی 8 ماه نخست سال جاری میلادی به بیش از 1.7 میلیون دستگاه خواهد رسید و بیش از 10 درصد از کل فروش خودروهای جدید را تشکیل خواهد داد.

بر اساس این گزارش، وی همچنین تأکید کرد که باید جلوی سرمایه‌گذاری‌های کورکورانه در صنعت خودروهای برقی را گرفت.

چین بزرگترین بازار جهان برای خودروهای انرژی جایگزین است که نگرانی‌ها درباره سرمایه‌گذاری بیش از حد و افزایش بیش از ظرفیت را برانگیخته است. از 846 تولیدکننده خودرو ثبت شده در این کشور، بیش از 300 خودروساز خودروهای انرژی جدید تولید می‌کنند.

منبع خبر: