پنجشنبه, 24 خرداد 1403
منو اصلی

 

اخبار گوناگون

 

اختراع جدید و عجیب هیوندای: غربیلک فرمان با نمایشگری در وسط!

این روزها از نمایشگرهای بزرگ به وفور در خودروهای مدرن استفاده می‌شود. از زمان همه‌گیری گوشی‌ها و تبلت های هوشمند، نگاه کردن به این نمایشگرها و ارتباط با آن‌ها به امری عادی تبدیل شده است. با این وجود هیوندای در نظر دارد غربیلک فرمان خودروها را از نو اختراع کند.  

این خودروساز کره‌ای اخیراً پتنت هایی از یک غربیلک فرمان با نمایشگری در وسط خود را ثبت کرده است. ما درباره نمایشگرهای کوچک روی فرمان خودروها صحبت نمی‌کنیم چراکه هیوندای از نمایشگری بزرگ استفاده کرده است.

اول بیایید نگاهی به پس‌زمینه چنین اختراعی داشته باشیم. اولین بار نیست که هیوندای به فکر استفاده از چنین روشی می‌افتد. در سال ۲۰۱۹ آن‌ها چیزی به نام طرح مطالعاتی کاکپیت مجازی را معرفی کردند که در واقع دو نمایشگر بزرگ در مرکز فرمان بود و به خاطر وجود این نمایشگر لمسی نیازی به اضافه کردن دکمه‌ها روی فرمان نبود.

در جدیدترین پتنت ها هیوندای یک قدم جلوتر رفته است. فعلاً جزئیات این اختراع منتشر نشده اما نمایشگر بکار رفته در جایی است که معمولاً بوق خودرو قرار می‌گرفت. انتظار می‌رود این نمایشگر به عنوان پشت آمپرها و نشان دهنده اطلاعات عمل کند. در واقع می‌توان به چیزی شبیه کاکپیت مجازی آئودی فکر کرد که البته درست در وسط فرمان خودرو جا خوش کرده است.

شما احتمالاً به این فکر افتاده‌اید که پس کیسه هوای راننده در کجا قرار دارد. در این پتنت گفته شده که کیسه هوا داخل فرمان جاسازی خواهد شد و وجود طراحی خاصی باعث می‌شود نمایشگر در زمان باز شدن کیسه هوا آسیب نبیند. برای فهم بهتر این نوع اختراع می‌توان فرمان کانسپت جنسیس مینت را مشاهده کرد.

به نظر می‌رسد هدف هیوندای با این اختراع ارائه داشبوردی یکدست‌تر می‌باشد. البته فکر نمی‌کنیم که ارائه این راه‌حل برای مشکلی که تاکنون کسی به آن فکر نکرده حرکت هوشمندانه‌ای باشد. هنوز مشخص نیست که هیوندای این اختراع را چگونه پیش خواهد برد.

منبع خبر: