یکشنبه, 3 تیر 1403
منو اصلی

 

جلسه مشترک مدیرعامل گروه صنعتی کرمان خودرو با استاندارکرمان.

 

صنایع خودروسازی کرمان مورد حمایت کامل دولت قرار خواهد گرفت..

استاندار کرمان به همراه فرماندار بم روز چهارشنبه در دفتر مهندس محمد رضا شه بخش مدیر عامل صنایع خودرو سازی کرمان حضور یافت وپس ازآشنایی با برنامه های توسعه و خودکفایی صنایع خودرو سازی کرمان رویکرد های دولت در خصوص حمایت از صنایع مولد و اشتغالزا را به شرح زیر تبیین نمود.  

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی کرمان خودرو،علی زینی وند استاندار کرمان در بازدید از مجموعه صنایع خودروسازی کرمان در تهران با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به نام "سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" افزود: دولت در راستای فرمایش رهبر انقلاب از تولید و ایجاد اشتغال پایدار بویژه تولید محصولات و خودرو های باکیفیت و در خور شان مردم ایران در مجموعه ارگ جدید بم حمایت خواهد کرد.

وی اظهار داشت: شهر بم، پایگاه اصلی بخش خصوصی در استان کرمان است که در حوزه خودروسازی با ایجاد کارخانجات متعدد خودروسازی و قطعات خودرو و توسعه  اشتغال پایدار در عرصه جهش تولید اقدامات خوب و ارزشمندی را رقم زده و زمینه اشتغال  و رفاه بیش از ده هزار کارگر و متخصص بومی و خانواده هایشان را فراهم آورده است.  

استاندار کرمان با اشاره به اهمیت استفاده از خودروهای برقی در کشور تاکید کرد: صنایع خودروسازی کرمان به ویژه شرکت کرمان موتور توفیقات بسیار خوبی در تولید خودرو داشته اند و امروزماشاهد پیشرفت‌های بیشتری در زیرساخت تولید خودروهای برقی توسط این گروه خودروسازی هستیم.

ظرفیت تولید ۱۸۰ هزار دستگاه خودرو در مجموعه خودروسازان کرمان ایجاد خواهد شد.

مهندس محمد رضا شه بخش مدیرعامل صنایع خودرو سازی کرمان در ادامه جلسه اظهار نمود :  تا پایان سال 1401 به ظرفیت تولید ۱۸۰ هزار دستگاه خودرو در مجموعه خودروسازان کرمان خواهیم رسید. ایشان از سرمایه گذاری جدید صنایع خودروسازی کرمان در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم، خبر داد.

وی تصریح کرد: ساخت خودروی بنزینی و برقی با بیش از ۸۵ درصد تولید داخل و با سرمایه گذاری بیش از ۲ هزار میلیارد تومان در خردادماه سال آینده به نتیجه خواهد رسید.

 مهندس شه‌بخش ابراز داشت : واحد تخصصی R&D (آر. اند. دی) خودرو با بکارگیری و پرورش نیروهای متخصص بومی و تعیین تکلیف تالار حافظ و اختصاص آن به این مجموعه که از زمان زلزله بم بلاتکلیف مانده بود ،با صرف بیش از ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری  راه اندازی خواهد شد.

در ادامه جلسه مهندس سامان فیروزی مدیرعامل شرکت  کرمان موتور با تشریح اقدامات انجام شده پیرامون خودکفایی در تولید خودرو جک J4 و قطعات خودرو های تولیدی و برنامه های آتی شرکت برای جایگزینی خودرو های برقی گفت: موفقیت پروژه خودرو برقی مستلزم همکاری همه جانبه استاندار محترم وفرمانداران شهرها برای ایجاد زیر ساختهای مورد نیاز برای بهره برداری است .وی افزود سالن رنگ جدید در مجاورت کارخانه شرکت خودرو سازان بم با سرمایه گذاری ارزی بیش از ۲۵ میلیون دلار در حال ساخت است. که میتواند ظرفیتهای کمی و کیفی در تولید محصولات متنوع و اشتغال را ارتقا دهد.

آقای زینی وند استاندار کرمان با تقدیر از تلاشهای صورت گرفته  فعالان منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید و همسویی اقدامات گروه با سیاستهای اشتغال و محیط زیست دولت افزود .صنایع خودرو سازی کرمان مورد حمایت کامل دولت مردمی قرار خواهد گرفت.

 

منبع خبر: روابط عمومی صنایع خودرو سازی کرمان