سه‌شنبه, 1 خرداد 1403
منو اصلی

 

 

هیوندای پوشش خورشیدی محفظه بار را در وانت سانتاکروز تست می‌کند

برخی از کمپانی‌ها در حال نصب پانل‌های خورشیدی روی خودروهای خود هستند و جدیدترین شرکت نیز هیوندای است.  

به لطف همکاری شرکت ورک اسپرت با مرکز فنی هیوندای آمریکا، این دو شرکت در حال تست پوشش خورشیدی محفظه بار و سیستم ذخیره انرژی COR در وانت‌های سانتاکروز هستند. هیوندای خیلی وارد جزئیات نشده است اما پوشش خورشیدی محفظه بار تا ۶۵۰ وات برق را در زمان پارک خودرو زیر نور خورشید تولید خواهد کرد. این انرژی روانه نسخه ارتقا یافته از سیستم ذخیره انرژی COR ورک اسپرت خواهد شد. این سیستم در واقع یک ژنراتور خورشیدی پرتابل با ظرفیت استاندارد ۱۵۰۰ وات‌ساعت است.

اگرچه سؤالات زیادی درباره این سیستم وجود دارد اما ورک اسپرت می‌گوید هیوندای داده‌های سه‌بعدی این پروژه را تهیه کرده است و دو شرکت به دنبال بررسی مزیت‌های استفاده از چنین تکنولوژی‌ای در سانتاکروز هستند تا امکان نصب آن در محصولات تولیدی و همکاری‌های بیشتر را تخمین بزنند. نکته جالب اینکه هر دو شرکت روی تعیین یک چارچوب زمانی آزمایشی برای بررسی این سیستم روی خودروهایی که نامشان اعلام نشده است به توافق رسیده‌اند. اگرچه هنوز نام خودرو یا خودروهایی که از این تکنولوژی استفاده خواهند کرد اعلام نشده است اما گفته می‌شود این خودرو تا اکتبر ۲۰۲۲ آماده نمایش در برابر مقامات هیوندای خواهد بود.

استیون روسی مدیرعامل ورک اسپرت گفته است:

کمپانی ما با افتخار اعلام می‌کند در حال همکاری با هیوندای است و مطمئن هستیم آن‌ها از نصب سیستم‌های COR روی محصولات خود خرسند خواهند شد. همکاری با یکدیگر روی چنین پروژه‌ای باعث خلاقیت‌های بیشتر تیم مهندسی می‌شود و به ورک اسپرت امکان پیشتازی بیشتر در بازار را می‌دهد

 
منبع خبر: