دوشنبه, 3 مهر 1402
منو اصلی

 

تازه های خبر.

 

شاسی بلند لئو MX۸، فرزند خلف نیسان در ایران رونمایی شد

شاسی بلند (SUV) لئو MX۸، محصول جدید ایستا موتور طی مراسمی در نمایشگاه توان مندی ها و فرصت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد تجاری – صنعتی (ارس اکسپو ۲۰۲۳) رونمایی شد؛ این خودرو که یک شاسی بلند واقعی است همان نیسان ترا بوده که به سفارش شرکت ایستا موتور دستخوش تغییراتی شددر سره است.  

شاسی بلند (SUV)  لئو MX۸ ، محصول جدید ایستا موتور طی مراسمی در نمایشگاه توان مندی ها و فرصت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد تجاری – صنعتی (ارس اکسپو ۲۰۲۳) رونمایی شد؛ این خودرو که یک شاسی بلند واقعی است همان نیسان ترا بوده که به سفارش شرکت ایستا موتور دستخوش تغییراتی شده است.

لئو MX8

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین»؛ لئو MX۸ یک شاسی بلند سایز متوسط است که توسط نیسان طراحی شده و در سال ۲۰۱۸ تحت عنوان ترا در چین رونمایی و تولید آن توسط دانگ فنگ آغاز شد. لئو MX۸ از نظر اندازه بین کراس اوور کامپکت نیسان ایکس تریل و نیسان پاترول قرار گرفته است.

لئو MX8

لئو MX۸ به یک پیشرانه با حجم ۲ لیتر توربو و قدرت ۲۲۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۳۶۰ نیوتون متر مجهز است که از طریق یک جعبه دنده ۸ دنده اتوماتیک ZF به چرخ ها منتقل می شود. فاصله بین محورها ۲۸۵۰ میلی متر و ابعاد این خودرو ۴۸۸۲ میلی متر طول است.

لئو MX8

لئون MX۸ که بر اساس پلتفرم body-on-frame مشترک با وانت ناوارا ساخته شده تقریباً جایگزینی برای نسل قبلی پسفایندر محسوب می شود که در مقایسه با شاسی بلندهای کنونی نیسان همچون ایکس تریل و پسفایندر به عنوان یک خودرو ۴*۴ با رویکردی مشابه فورد اورست و تویوتا فورچونر شناخته می شود.

لئو MX8

طراحی بدنه این خودرو در قیمت جلو تقریباً شبیه ناوارا و تا حدودی به لکسس LX شباهت دارد اما قسمت پشت آن کاملاً منحصر به فرد است. کابین این خودرو از همتای وانت آن گرفته شده که خود دارای ساختار داشبورد استاندارد نیسان است.

تجهیزات ایمنی این خودرو شامل ایربگ های راننده و سرنشین جلو، ایربگ های جانبی، ایربگ های پرده ای، ایربگ های زانوی راننده، سیستم ضد سرقت موتور، سیستم کمکی ترمز، رادار بین خطوط، رادار نقطه کور، سیستم پایداری خودرو شامل سیستم ضد لغزش دیفرانسیل، سیستم ضد هرزگردی چرخ ها، سیستم تعادل دینامیکی، سیستم کمکی شروع حرکت در سر بالاییریال سیستم جلوگیری از واژگونی خودرو و .... است.

لئو MX8

سنسور دنده عقب در چهار نقطه، سیستم نمایشگر میزان فشار باد لاستیک ها، دوربین ۳۶۰ درجه و ... سایر تجهیزات ایمنی لئو MX۸ است.

ایستا موتور در کنار شرکت های سبلان خودرو مایوان، مایوان موتور و مایوان دیزل از شرکت های زیرمجموعه گروه کارآفرینان مایوان است؛ سبلان خودرو مایوان از سال ۱۳۸۹ در بخش خودروهای تجاری فعالیت دارد و این گروه از سال گذشته با تاسیس کارخانه تولیدی ایستا موتور در شهر جلفا به بخش خودروهای سواری نیز ورود کرده است.

قیمت لئو MX۸

قرار است لئو MX۸ با قیمتی در حدود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از سال آینده تولید و به بازار عرضه شود.

منبع خبر: