دوشنبه, 8 خرداد 1402
منو اصلی

 

کراس اوور آفرودی کره ای ویژه بازار چین.

 

هیوندای موفاسا ادونچر محصول جوینت ونچر با بیجینگ چین

شرکت جوینت ونچر بیجینگ هیوندای چین به تازگی خودرو موفاسا ادونچر Mufasa Adventure کانسپت را رونمایی کرده که یک اسیووی کامپکت محسوب می شود. به گفته این شرکت، موفاسا ادونچر دارای اکسسوری های آفرودی و طبیعتگری بوده و نسبت به نسخه استاندارد Mufasa خودروی جذابتری محسوب می شود.  

طراحی ظاهری هیوندای موفاسا ادونچر Mufasa Adventure

به گزارش خودرونویس، هیوندای موفاسا ادونچر در مدل تولیدی قرار است که در نمایشگاه خودرو شانگهای در ماه آپریل رونمایی شود و در ماه ژوئن همین سال 2023 به بازار عرضه می شود. هم اکنون صرفا استایل ظاهری هیوندای موفاسا ادونچر رونمایی شده و باید اعتراف کنیم که طراحی آن آفرودی و ماجراجویانه به نظر می رسد و المان های آفرودی مختلفی همچون قلاب بکسلبند در جلو و دستگیره روی درب کاپوت، روف راک و … دارد.

هیوندای بیجینگ موفاسا ادونچر hyundai mufasa adventure beijing(1)

با توجه به ابعاد این خودرو و قیمت آن، حدس می زنیم که این خودرو قرار است که جانشین هیوندای-بیجینگ ix35 در بازار چین شود. پروفیل جلو حالتی X شکل دارد و جلوپنجره دارای دیزاینی پارامتریک بوده و از دو طرف با چراغ های اصلی احاطه شده است.

هیوندای بیجینگ موفاسا ادونچر hyundai mufasa adventure beijing(1)

شیشه لچکی عقب دارای کاور تزیینی با مش بندی مثلثی شکل است. در آرک چرخ ها فندرهای مشکی رنگی نصب شده و تایرهایی آفرودی نیز برای این خودرو نصب شده و به نظر می رسد که مقداری هم سیستم تعلیق لیفت شده که نتیجه آن فاصله بیشتر کف این خودرو از سطح زمین شده که عملکرد بهتر را در آفرود و بیراهه نوردی رقم می زند.

هیوندای بیجینگ موفاسا ادونچر hyundai mufasa adventure beijing(1)

هیوندای موفاسا روی سقف دارای باربند بزرگی بوده که در قسمت جلوی آن چراغ های LED نصب شده است. به گفته هیوندای-بیجینگ، خودرو موفاسا ادونچر دارای تایرهای آفرودی با سایز 265/60 با قطر 18 اینچ است. رینگ های آلومینیومی نصب شده برای این خودرو نیز قطر 18 اینچ دارند و تریم دو رنگ خاکستری و مشکی جذابیت آنها را بیشتر کرده است.

هیوندای بیجینگ موفاسا ادونچر hyundai mufasa adventure beijing(1)

هیوندای موفاسا ادونچر در قسمت عقب هم دارای دو قلاب یدک کشی است. چراغ های عقب نیز حالتی بیضی شکل دارند و یقینا در شب تشخیص این خودرو را از میان دیگر خودروها ساده تر کرده اند.

هیوندای بیجینگ موفاسا ادونچر hyundai mufasa adventure beijing(1)

مشخصات فنی هیوندای موفاسا ادونچر

پیشتر وزارت صنعت و تکنولوژی فناوری چین اظهار کرده بود هیوندای موفاسا دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب معادل 4475، 1850 و 1665 میلی متر بوده و فاصله بین دو محور آن نیز 2680 میلی متر است. هیوندای موفاسا قرار است که با یک پیشرانه 2 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی با توان 158 اسب بخار به بازار چین عرضه شود. البته در آینده نسخه های قدرتمندتری از جمله مدل هیبریدی هم برای این خودرو عرضه خواهد شد.

 

منبع خبر: