سه‌شنبه, 1 خرداد 1403
منو اصلی

 

تازه های خبر.

 

هواپیمای برقی عمودپرواز و چهارسرنشین آرچر میدنایت آماده تولید شد

شش ماه پس از معرفی نسخه تولیدی تاکسی هوایی عمودپرواز و برقی، شرکت آرچر اولین نسخه کاربردی هواپیمای میدنایت را به نمایش گذاشت. این وسیله نقلیه جدید می‌تواند ۴ نفر را در مسافت‌های ۱۶۰ کیلومتری جابجا کند.  

آرچر می‌گوید تست‌های پروازی هواپیمای برقی و عمودپرواز میدنایت در ماه‌های آینده انجام خواهد شد و فرایند تولید آن قبلاً شروع شده است. میدنایت جزو نسل‌های جدید تاکسی‌های هوایی برقی است که برای پرواز در شهرها طراحی شده است. البته از مزیت‌های این نوع هواپیماها می‌توان به سر و صدا و هزینه‌های کمتر و عدم آلایندگی اشاره کرد. آرچر میدنایت خواهد توانست ۴ نفر و خلبان را تا مسافت‌های ۱۶۰ کیلومتری جابجا کند و با استفاده از شارژر سریع باتری را شارژ کرد.

نسخه پیش‌تولیدی این هواپیمای عمودپرواز که امروز معرفی شد برای تست‌های پرواز داخلی طراحی شده است و برای فرایند اخذ مجوزها و تأییدیه‌ها نسخه نهایی آن تغییراتی خواهد داشت. همان‌طور که گفته شد قبلاً کار ساخت قطعات موردنیاز نسخه پیش‌تولیدی شروع شده و هدف این است که تا اوایل سال آینده میلادی شاهد پرواز آرچر میدنایت باشیم. آرچر به دنبال بررسی عملکرد این پروتوتایپ در تمامی شرایط آب و هوایی و تخمین میزان مانور پذیری آن خواهد بود. نهایتاً پس از تحلیل داده‌ها آخرین تغییرات نیز اعمال خواهند شد تا هواپیمای برقی عمودپرواز این شرکت راهی فرایندهای اخذ مجوزها شود.

تست‌های زمینی این وسیله نقلیه نیز به زودی انجام خواهد شد. شرکت یاد شده همچنین برنامه تست پروازی بدون سرنشین را در دستور کار خود قرار داده است. آدام گلدشتین مدیرعامل و مؤسس آرچر می‌گوید:

امروز ما پیشرفت هیجان‌انگیز خود در مرحله نهایی مونتاژ هواپیمای میدنایت را اعلام می‌کنیم. ما پس از تکمیل این محصول آماده برنامه تست پروازی می‌شویم. این هواپیما باعث تسریع مسیر دریافت مجوزها خواهد شد و تیم ما نیز روی ساخت و کاربری نسخه‌های نهایی در سال ۲۰۲۵ تمرکز خواهند داشت

آرچر به عنوان کمپانی سازنده هواپیماهای برقی عمودپرواز مطرح است و می‌خواهد پس از کمپانی‌های جابی و ولوکوپتر به‌صورت انبوه وارد بازار شود. البته با توجه به هدف ورود به بازار در سال ۲۰۲۵، شانس تحقق اهداف این شرکت بین ۵۰ تا ۷۵ درصد تخمین زده می‌شود.

 

  •  
منبع خبر: