یکشنبه, 2 مهر 1402
منو اصلی

 

ایستگاه خبر. اغلب مشتریان رضایت کافی ندارند!

 

جدیدترین رده بندی کیفی خدمات پس از فروش برندهای خودرویی کشور

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در جدیدترین گزارش خود، با کیفیت‌ترین شرکت‌های عرضه کننده خودرو در زمینه خدمات پس از فروش را معرفی کرد. این رده بندی بر اساس نظرسنجی از مشتریان شرکت‌ها و اعلام میزان رضایت آن‌ها از خدمات بدست آمده است.  

 بر اساس ارزیابی‌های سنجش الزامات حوزه خدمات فروش خودروسازان، در سال گذشته، ۱۶ شرکت عرضه‌کننده خودرو مورد بررسی قرار گرفته که از این تعداد نصف شرکت‌ها موفق به کسب رتبه قابل قبولی نشدند.

شاخص‌های اصلی این ارزیابی، طبق دستورالعمل شرایط، ضوابط و ارزیابی خدمات فروش خودرو، شامل ارزیابی شبکه نمایندگی‌های مجاز، ارزیابی نظام مدیریتی خدمات فروش و سنجش رضایت مشتریان است که کلیه شرکت‌های عرضه کننده خودرو را در سه حوزه‌ی وضعیت الزامات ستادی خدمات فروش، وضعیت شبکه نمایندگی‌ها و نیز رضایتمندی مشتریان مورد سنجش قرار می‌دهد.

طبق ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)، در میان شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پس از فروش خودروها به ترتیب شرکت‌های ایران‌خودرو (ایساکو) و پارس‌خودرو (سایپایدک) موفق به کسب رتبه یک شده و در راس ارائه خدمات پس از فروش قرار گرفته‌اند.

پس از آن، شرکت‌های مدیران‌خودرو، بهمن‌موتور، سایپا (سایپایدک)، کرمان‌موتور (بم خودرو)، پرشیاخودرو و پشتیبانی کرمان‌خودرو (KTL)، رتبه‌ دوم ارائه خدمات پس از فروش را به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس ارزیابی صورت گرفته، هشت شرکت شامل جهان‌نوین آریا، ایرتویا، رامک‌خودرو (رام‌یدک)، آرین‌موتور پویا، اطلس خودرو، آسان موتور، رنوپارت و سایپا سیتروئن تنها یک ستاره از سه ستاره رتبه‌بندی را اخذ کرده و در جایگاه سوم قرار گرفته‌اند.

 

  •  
 
منبع خبر: