یکشنبه, 3 تیر 1403
منو اصلی

 

سدان برقی لوکس چینی در راه ایران.

 

هونگچی E-QM5 خودروی برقی جدید بهمن موتور.

تب و تاب عرضه خودروهای برقی این روزها در بازار ایران زیاد شده و شرکت های مختلفی از اهداف آینده خود در خصوص عرضه این قبیل خودروها صحبت می کنند. به تازگی هم بهمن موتور خودروی برقی جدید خود را اعلام کرده است. هونگچی E-QM5 خودروی برقی جدید بهمن موتور بوده که یک سدان لاکچری تمام برقیست و قرار است ابتدا در ناوگان تاکسیرانی عرضه شود.  

هونگچی E-QM5 یک سدان برقی از لوکسترین خودروساز چین بود که خودروی برقی جدید بهمن موتور است. این خودرو قرار است که در راستای اهداف وزارت صمت و دولت در خصوص عرضه خودروهای برقی به بازار عرضه شود. در گام نخست ظاهرا بهمن موتور قصد دارد این خودرو را در ناوگان تاکسیرانی کشور استفاده کند و ممکن است در ادامه به منظور استفاده شخصی نیز عرضه کند.

هونگچی E-QM5 خودروی برقی بهمن موتور

هونگچی E-QM5 خودروی برقی جدید بهمن موتور محصول یکی از معتبرترین خودروسازان چینی بوده که از سال 2022 وارد بازار این کشور شده است. این سدان برقی در مدل پایه قیمتی معادل 30 هزار و 600 دلار داشته و جالب اینجاست که این خودرو با همکاری مشترک شرکت هونگچی و شرکت اشتراک گذاری خودرو بسیار معتبر و بزرگ DiDi توسعه یافته است. پیشتر دیگر برندهای چینی از جمله بی وای دی و بستیون نیز سابقه همکاری مشترک با این شرکت را برای توسعه خودرو داشته اند.

هونگچی E-QM5 خودروی برقی بهمن موتور

مشخصات هونگچی E-QM5 خودروی برقی بهمن موتور

خودروی برقی بهمن موتور هونگچی E-QM5 یک سدان برقی بزرگ سایز بوده و طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب معادل 5040، 1910 و 1569 میلی متر داشته و فاصله بین دو محور آن نیز 2990 میلی متر اعلام شده است. این خودرو از نظر ابعادی تقریبا با سدان بنزینی هونگچی H5 که آن هم قرار است توسط بهمن موتور به بازار عرضه شود یکسان است.

هونگچی E-QM5 خودروی برقی بهمن موتور

هونگچی E-QM5 به یک موتور برقی با آهنربای دائمی مجهز شده که قادر به تولید 190 اسب بخار قدرت و 320 نیوتن متر گشتاور است. این خودرو در حالت شارژ کامل تحت سیکل NEDC قادر است مسافتی معادل 605 کیلومتر را طی کند. البته نسخه پایه این خودرو با پیمایش کمتری داشته و قادر به طی کردن مسافتی معادل 431 کیلومتر در حالت شارژ کامل است. ظرفیت باتری نصب شده برای نسخه فول 82 کیلووات ساعت است.

هونگچی E-QM5 خودروی برقی بهمن موتور

طراحی ظاهری هونگچی E-QM5 برقی

طراحی پروفیل جلوی این خودرو دارای قطعات دکوراتیو کرومی آبشار مانند بوده تا ماهیت ظاهری برند هونگجی حفظ شود. چراغ های اصلی نیز از نوع دوتایی بوده و چراغ های روشنایی در روز به نوعی یکپارچه با جلوپنجره طراحی شده اند. چراغ های اصلی هم مقداری پایینتر و در دو طرف سپر قرار دارند.

هونگچی E-QM5 خودروی برقی بهمن موتور

طراحی قسمت عقب هونگچی E-QM5 برقی یا همان تاکسی برقی بهمن موتور (خودروی برقی بهمن موتور) هم با نمای جلو هماهنگ است. طول کاپوت کم بوده و سعی شده که طول زیاد خودرو در کابین جادار آن خلاصه شود. همچنین در بالای قاب پلاک نیز عبارت چینی هونگچی دیده می شود که ممکن است در بازار ایران این موضوع تغییر کند.

هونگچی E-QM5 خودروی برقی بهمن موتور

داخل کابین

روی داشبورد هونگچی E-QM5 یک نمایشگر لمسی 10 اینچی برای سیستم مالتی مدیا قرار گرفته که از فرمان پذیری صوتی و قابلیت کنترل از راه دور نیز پشتیبانی می کند. با توجه به ابعاد بزرگ، فضای پا سرنشینان در ردیف عقب بسیار زیاد است. همچنین یک زیر آرنجی بزرگ نیز به صورت تاشو برای صندلی های ردیف عقب تعبیه شده که راحتی سرنشینان را بیشتر می کند. در این ردیف پورت های شارژ متعددی تعبیه شده که می توانید تلفن همراه و وسایل الکترونیکی خود را شارژ کنید. ظرفیت صندوق عقب خودروی برقی جدید بهمن موتور یا همان هونگچی E-QM5 هم 433 لیتر اعلام شده است.

منبع خبر: