سه‌شنبه, 8 اسفند 1402
منو اصلی

 

اخبار گوناگون.

 

انتشار اولین تصاویر رسمی از نسل جدید پژو ۳۰۰۸ برقی با طراحی کوپه

نسل جدید پژو ۳۰۰۸ به کراس‌اوور کوپهٔ تمام الکتریکی تبدیل شده است اما یک نسخهٔ بنزینی ۱.۲ لیتری هم همچنان برای آن ارائه خواهد شد.  

پژو برای رونمایی از نسل جدید کراس‌اوور ۳۰۰۸ آماده می‌شود و حالا پیش از رونمایی رسمی این خودرو در ۱۲ سپتامبر برابر با ۲۱ شهریور، تصاویر کراس‌اوور جذاب خود را منتشر کرده است. این ماشین در نسل سوم به یک کراس‌اوور کوپهٔ تمام الکتریکی تبدیل شده و E-3008 نام گرفته است. ۳۰۰۸ جدید از نسخهٔ تکامل‌یافتهٔ زبان طراحی پژو استفاده می‌کند. در جلوی خودرو چراغ‌های بسیار باریکی به چشم می‌خورد که در ارتفاع بالایی نصب شده و دی‌لایت‌های به شکل پنجه ببر در زیر آن‌ها کشیده شده است.

در میان این دی‌لایت‌ها جلوپنجرهٔ بدون قاب منحصربه‌فرد پژو جای گرفته و لوگوی شرکت زیر نوشتهٔ ۳۰۰۸ خودنمایی می‌کند. همان‌طور که اشاره شد، نسل جدید این خودرو حالا به کراس‌اووری کوپه تبدیل شده هرچند که پژو آن را یک شاسی‌بلند فست‌بک توصیف کرده است. در قسمت جانبی علاوه بر سقف شیب‌دار، قسمت‌های پایینی بدنه با روکش‌های مشکی براق پوشیده شده و سقف و ستون‌ها هم مشکی‌رنگ هستند. در عقب خودرو سپر برجسته و چراغ‌هایی که با پانلی مشکی‌رنگ به هم متصل شده‌اند جلب‌توجه می‌کنند.

پژو قبلاً تصاویر داخل نسل جدید ۳۰۰۸ را منتشر کرده بود و می‌دانستیم که این اولین مدل تولیدی فرانسوی‌ها با جدیدترین نسخه از تکنولوژی i-Cockpit پژو خواهد بود. این شامل یک نمایشگر خمیدهٔ ۲۱ اینچی می‌شود که صفحه آمپر و صفحه‌نمایش اطلاعاتی-سرگرمی را در بالای غربیلک فرمان کوچک آشنای پژو باهم ادغام می‌کند. علاوه بر این، یک نمایشگر لمسی کوچک‌تر هم با میانبرهای قابل تنظیم در کنسول مرکزی تعبیه شده است. پارچه‌های باکیفیت و استفادهٔ گسترده از نورپردازی داخلی هم فضای آینده‌نگرانهٔ داخل ۳۰۰۸ را تکمیل می‌کنند.

پژو E-3008 اولین مدلی خواهد بود که روی پلت‌فرم کاملاً جدید STLA Medium ساخته می‌شود. این پلت‌فرم جایگزین پلت‌فرم قدیمی EMP2 خواهد شد که هم‌اکنون در اکثر مدل‌های کامپکت برندهای مختلف استلانتیس استفاده می‌شود. گفته شده E-3008 با سه قوای محرکهٔ الکتریکی مختلف عرضه خواهد شد و حداکثر برد آن حدود ۷۰۰ کیلومتر خواهد بود. هرچند پلت‌فرم STLA برای خودروهای الکتریکی طراحی شده اما نسل جدید کراس‌اوور کامپکت پژو در یک نسخهٔ هیبریدی خفیف با پیشرانهٔ ۱.۲ لیتری هم ارائه خواهد شد که ۱۳۵ اسب بخار قدرت و ۲۳۰ نیوتن متر گشتاور دارد. علاوه بر این، احتمال ارائهٔ نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی هم وجود دارد.

 

  •  
منبع خبر: