سه‌شنبه, 8 اسفند 1402
منو اصلی

 

اولین خودرو برقی سامانه وارداتی ها مشخص شد؛

 

J7 برقی کرمان موتور آماده عرضه به بازار.

پس از وعده و وعیدهای پی در پی درباره واردات و مونتاژ محصولات تمام الکتریکی، بالاخر اولین خودرو برقی وارداتی به لیست خودروهای سامانه فروش اضافه شد. جک EJ7 یا J7 برقی به تازگی و با نام E50A وارد لیست خودروهای سایت saleauto.ir شد تا متقاضیان خرید خودروهای وارداتی پیش از انتخاب اولویت بتوانند با این محصول کرمان خودرو بیشتر آشنا شوند.  

جک برقی J۷ برنده رقابت بزرگان

شرکت کرمان موتور اولین خودروی برقی خود را با نام تجاری جک J7 برقی و با نام مدل E50A، از طریق سامانه واردات خودرو وارد بازار ایران می‌کند. این شرکت قصد دارد تا این خودروی الکتریکی را به صورت وارداتی و از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودروهای خارجی، به فروش برساند.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، سدان برقی J7 در دوره جدید ثبت سفارش سامانه، به مشتریان عرضه خواهد شد. البته پیش‌بینی می‌شود که در آینده این خودرو به صورت مونتاژ داخل و با نام کی ام سی J7 برقی نیز تولید شود.

خودروی برقی J7 دارای مشخصات فنی قابل قبولی است که می‌تواند گزینه مناسبی برای مشتریان خودروهای برقی باشد. کرمان موتور با عرضه این محصول، به بازار رقابتی خودروهای الکتریکی ورود خواهد کرد.

 

مشخصات فنی جک J7 برقی

سدان جک J7 برقی یا جک E50A از یک موتور الکتریکی 190 اسب بخاری بهره می‌برد که حداکثر گشتاور تولیدی 340 نیوتن متر است. نیروی حاصل از موتور الکتریکی از طریق یک جعبه‌دنده تک‌سرعته به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

سیستم تغذیه J7 برقی شامل یک باتری 50.1 کیلووات ساعتی است که بر اساس استانداردهای رسمی چین برای خودروهای برقی طراحی و ساخته شده است. این باتری از فناوری آب‌خنک بهره می‌برد که باعث عملکرد پایدار آن در شرایط آب و هوایی مختلف می‌شود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، حداکثر مسافت قابل طی با یک بار شارژ کامل 402 کیلومتر است. همچنین این خودرو می‌تواند شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت را در 7.6 ثانیه طی کند که نشان‌دهنده عملکرد دینامیک قابل قبول آن است.

از ویژگی‌های مثبت دیگر جک J7 برقی می‌توان به سیستم شارژ سریع DC آن اشاره کرد که می‌تواند ظرفیت باتری را از 30 درصد به 80 درصد در مدت 48 دقیقه برساند.

امکانات و تجهیزات رفاهی

این خودروی سدان الکتریکی در نسخه میانی و با مجهزات کمتر نسبت به مدل KMC J7 عرضه می‌شود، اما با این وجود همچنان از امکانات رفاهی و ایمنی خوبی بهره‌مند است.

جک J7 برقی مجهز به دو کیسه هوا و سیستم ترمز ضد قفل ABS می‌باشد. همچنین ویژگی‌هایی همچون استارت دکمه‌ای، فرمان هیدرولیک، کروز کنترل، سنسورهای پارک و دوربین عقب، رینگ آلومینیومی 17 اینچ و نمایشگر لمسی را در خود جای داده است.

از دیگر مشخصه‌های رفاهی E50A می‌توان به تهویه مطبوع اتوماتیک، دسته‌دنده الکتریکی، ترمز پارک الکتریکی، سیستم اتوهلد و نیز چراغ‌های جلو و عقب LED اشاره کرد.

منبع خبر: