دوشنبه, 1 مرداد 1403
منو اصلی

 

چه عواملی غرفه KMC را در نمایشگاه امسال «شهر آفتاب» متمایز کرد؟

 

حضور چندوجهی و اثرگذار کرمان‌موتور در اتو اکسپو تهران

کرمان‌موتور با رونمایی از نخستین خودرو ملی بخش‌خصوصی و محصولات وارداتی غیرچینی، نمایش تاکسی برقی ارائه‌شده به‌ناوگان تاکسیرانی و مشارکت در تفاهم‌نامه توسعه شبکه شارژ خودروهای الکتریکی، حضوری چندوجهی را در نمایشگاه رقم زد  

در غرفه شرکت کرمان‌موتور، جایگاه ویژه خودروهای برقی و پلاگین-هیبرید طراحی و اجرا شده و در این بخش، دو خودرو تاکسی برقی و KMC JS6 پلاگین-هیبرید به‌نمایش درآمده بود.

کرمان‌موتور را می‌توان تنها خودروسازی بخش‌خصوصی کشور دانست که صاحب یک پلت‌فرم اختصاصی است و روی این پلت‌فرم، یک خودرو کاملا برقی به‌نام کی‌ام‌سی ایگل برقی (EV) تولید کرده است.

حضور کرمان‌موتور در تفاهم‌نامه شش‌جانبه مشارکت در توسعه شبکه شارژ

در حاشیه اتواکسپو تهران، تفاهم‌نامه توسعه شبکه شارژ خودروهای برقی با حضور وزیر صمت و مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی به‌امضا رسید و سامان فیروزی، مدیرعامل کرمان‌موتور یکی از حاضران در مراسم امضای این تفاهم‌نامه بود.

کرمان‌موتور، نخستین شرکت خودروسازی کشور است که خودروهای برقی را برای سیستم حمل‌ونقل عمومی به‌شرکت تاکسیرانی استان تهران واگذار کرده است و پیش‌قراول و طلایه‌دار تولید خودروهای برقی حمل‌ونقل عمومی محسوب می‌شود.

این شرکت از دو سال قبل، فعالیت در حوزه برقی‌سازی خودرو را آغاز کرده و اکنون به‌عنوان یک شرکت پیشرو در مراسم امضای تفاهم‌نامه مشارکت و همکاری در توسعه شبکه شارژ خودروهای برقی کشور حاضر شده است.

بنا بر این گزارش، تفاهم‌نامه مشارکت و همکاری در توسعه شبکه شارژ خودروهای برقی کشور، با توجه به‌اهمیت کاهش آلودگی هوا و لزوم توسعه حمل‌ونقل برقی در کشور و با توجه به‌تجارب و توانمندی‌های شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مِکو) در زمینه توسعه زیرساخت شارژ وسایل نقلیه برقی و خودروسازان در حوزه وسایل حمل‌ونقل، درپاسخ به‌الزامات پیش روی صنعت‌خودرو از جمله روندهای نوین در این صنعت و حفاظت از محیط‌زیست و برای ایجاد و توسعه شبکه سرویس‌دهی مشتریان شارژ خودرو برقی و خدمات مربوطه آن، به‌امضای مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی رسیده است.

حضور چندوجهی و اثرگذار کرمان‌موتور در اتو اکسپو تهران

موضوع تفاهم‌نامه مذکور ایجاد زمینه مشارکت و همکاری در انجام مطالعات جامع، نصب، راه‌اندازی و بهره‌برداری ایستگاه‌های شارژ و گسترش شبکه خدمات‌رسانی برخط و حضوری مشتریان شارژ خودرو برقی اعلام شده است. مدت‌زمان این تفاهم‌نامه نیز از زمان نفوذ به‌مدت پنج سال شمسی تعیین شده که با توافق طرفین قابل تمدید است.

در این مراسم، وزیر صمت پس از امضای تفاهم‌نامه در گفت‌وگو با مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی، با تشکر از آن‌ها، ‌درخواست کرد تا با جدیت بیشتری نسبت به‌توسعه شبکه شارژ خودروهای برقی کشور تلاش کنند.

علی‌آبادی تصریح کرد: «باید سیستم حمل‌ونقل کشور به‌سمت برقی ‌شدن حرکت کند و برای توسعه روزافزون کشور، راهی جز این نیست.» بنابراین گزارش، قراردادهای همکاری که در چارچوب تفاهم‌نامه مذکور با همکاری و تعامل با وزارتخانه‌های نیرو و کشور و سایر نهادهای مسئول امضا می‌شود، دارای اعتبار مستقل از این تفاهم‌نامه خواهد بود و پایان این تفاهم‌نامه، مخل اعتبار سایر قراردادهای طرفین نخواهد شد.

بازدید سرپرست سازمان تاکسیرانی از غرفه کرمان‌موتور

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران نیز در جریان برگزاری پنجمین نمایشگاه خودرو تهران از غرفه کرمان‌موتور بازدید کرد.

شادی مالکی، سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران به‌همراه مدیران این سازمان با حضور در غرفه کرمان‌موتور ضمن بازدید از محصولات این شرکت از سدان برقی KMC J7 که به‌تازگی به ناوگان تاکسیرانی تهران پیوسته است، بازدید کرد.

وی در این بازدید با اشاره به‌عزم دستگاه‌های مربوط و کرمان‌موتور برای نقش‌آفرینی در طرح جایگزینی تاکسی‌های تهران با نمونه‌های برقی گفت: «با توجه به‌سیاست‌های کلانی که در کاهش آلودگی هوا و به‌ویژه کاهش مصرف سوخت در کشور تدوین شده است، نقش خودروسازان داخلی در اجرای این طرح از اهمیت چشمگیری برخوردار است. از این رو، چندی پیش JAC E50A به‌عنوان یک خودرو پاک به‌ناوگان تاکسیرانی پیوسته است و امیدواریم روند توسعه این طرح با سرعت و مشارکت دستگاه‌ها ادامه پیدا کند.»

مالکی افزود: «تلاش ما در تاکسیرانی این است که بتوانیم اشتیاق استفاده از سامانه شهرزاد (درگاه واحد کلیه خدمات شهروندی شهر تهران) را افزایش دهیم تا نظم در تردد شهری بهبود یابد.»

گفتنی است تاکسی‌های برقی JAC E50A از موتور EV به‌قدرت ۱۴۲ کیلووات بهره می‌برند. باتری‌های این خودرو از نوع لیتیوم-آهن فسفات هستند که با ظرفیت ۵۰.۱ کیلووات-ساعت می‌توانند تا 402 کیلومتر پیمایش داشته باشند.

حضور چندوجهی و اثرگذار کرمان‌موتور در اتو اکسپو تهران

حضور چندوجهی و اثرگذار کرمان‌موتور در اتو اکسپو تهران

 

منبع خبر: