دوشنبه, 1 مرداد 1403
منو اصلی

 

 

عرضه سوپر شاسی‌بلند BYD تانگ 100 هیبرید در چین

BYD اخیراً سوپر شاسی‌بلند هیبریدی خود یعنی تانگ را به‌روز کرده و نام آن را به تانگ 100 تغییر داده است. این خودرو هم‌اکنون از مجموعه باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کرده و محدوده‌ی حرکتی آن در حالت تمام الکتریکی از 80 به 100 کیلومتر رسیده است. همین موضوع را می‌توان در نام‌گذاری خودرو نیز دید.  

اما مهم‌ترین خبر جابجایی نشان‌های BYD با نشان تانگ در بخش جلو، عقب، رینگ‌ها و غربیلک فرمان است. این موضوع جالب بوده و باعث شده که تانگ کمی ویژه‌تر شود.

byd-tang-3


متأسفانه قوای محرکه و قدرت خودرو تغییری نداشته است؛ اما در کل تانگ 100 قدرت زیادی دارد. این خودرو از سه پیشرانه استفاده کرده و قدرت آن‌ها به همه‌ی چرخ‌ها منتقل می‌شود. با توجه به دو حالت متفاوت می‌توان این خودرو را در حالت تمام الکتریکی یا حالت هیبریدی-الکتریکی استفاده کرد.

byd-tang-2


اما سه پیشرانه‌ی خودرو عبارت‌اند از یک پیشرانه‌ی بنزینی 2 لیتری توربو و دو واحد الکتریکی. پیشرانه‌ی بنزینی و یکی از دو پیشرانه‌ی الکتریکی در بخش جلویی جای گرفته و دومین واحد الکتریکی نیز روی اکسل عقب قرار گرفته است. گیربکس خودرو نیز از نوع 6 سرعته ی دوکلاجه است.


خروجی پیشرانه‌ی 2 لیتری توربو 205 اسب بخار و گشتاور آن 320 نیوتون متر است. خروجی هر کدام از پیشرانه‌های الکتریکی نیز 150 اسب بخار و گشتاور آن‌ها 250 نیوتون متر است. در کل خروجی قوای محرکه به 505 اسب بخار و گشتاور آن نیز به 820 نیوتون متر می‌رسد. این قدرت زیاد باعث می‌شود شاسی‌بلند تانگ 100 تنها در 4.9 ثانیه از سکون به تندی 100 کیلومتر در ساعت برسد.

BYD Tang


بهای این خودرو از 251300 یوآن شروع شده و به 279800 یوآن می‌رسد که دقیقاً مشابه قیمت مدل قبلی است؛ بنابراین با این پول محدوده‌ی حرکتی بیشتری و نشان‌های خاص‌تری به دست می‌آورید.

منبع خبر: