دوشنبه, 1 مرداد 1403
منو اصلی

 

 

هیوندایی النترای اسپورت GT یا مزدا 3 هاچبک کدام را انتخاب می کنید

از میان تمام مثال‌ها و گزینه‌های موجود امروز، مزدا 3 یکی از موارد مورد علاقه بسیاری از خودروبازان محسوب می شود. ارتباط موثر در حرکت و نگاه به کابین ساده و لوکس در این خودرو ضربان قلبتان را بالا خواهد برد. از طرف دیگر هیوندایی با مدل‌های جدید النترای 2018 GT در به چالش هیروشیما (شهر کارخانه مزدا در ژاپن می رود).  

مزدا 3 جدید با طول بیشتر، پهن‌تر و در ارتفاع کمتر ساخته خواهد شد و تمام ویژگی‌های یک خودروی کامپکت را در خود جا داده است. این خودرو در تابستان سال جاری با دو تریم پایه و اسپورت به نمایندگی‌های فروش ارسال خواهد شد.
کدام را انتخاب می‌کنید: هیوندایی النترای اسپورت GT یا مزدا 3 هاچبک

مدل اسپورت این خودرو یه یک سامانه منحصر به‌فرد چند لینکی تعلیق عقب مجهز شده است. مدل‌های سطح پایه این خودرو نیز به شکلی گسترده برای رقابت در نوربرگرینگ آماده خواهد شد. با تمام این اوصاف هیچ تضمینی برای یک رانندگی لذت‌بخش با این مزدا وجود ندارد و این موضوع می‌تواند خبر خوبی برای رفتارهای جاده‌ای هیوندایی باشد.
کدام را انتخاب می‌کنید: هیوندایی النترای اسپورت GT یا مزدا 3 هاچبک
هیوندای النترا اسپورت

النترا GT اسپورت قدرت خود را از یک موتور 1.6 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ دریافت می‌کند. این موتور با گشتاور 264 نیوتن‌متر 201 اسب‌بخار قدرت دارد. این موتور همچنین با یک سامانه انتقال قدرت 6 سرعته دستی یا یک مدل 7 سرعته خودکار دوکلاچه هماهنگ خواهد شد.
کدام را انتخاب می‌کنید: هیوندایی النترای اسپورت GT یا مزدا 3 هاچبک
مزدا 3 هاچبک پنج در

به علاوه النترا به اخرین نسل از سامانه‌های اطلاعات و سرگرمی مجهز است که قابلیت هماهنگی با کارپلی اپل و اتو اندروید را خواهد داشت. این خودرو همچنین دارای یک فضای داخلی بزرگ است. در پشت صندلی‌های عقب نیز با فضای 707 لیتری در محفظه بار روبه‌رو هستیم. این درحالیست که با تا کردن صندلی‌ها با فضایی بیش از 1557 لیتر برای بار روبه‌رو خواهیم شد.

مزدا 3 در این اندازه‌ها جادار نیست. در بهترین حالت این خودرو 556 تا 1336 لیتر فضا در محفظه بار دارد. در زیر کاپوت مزدا شاهد یم سامانه عضلانی مولد قدر 2.5 لیتری چهارسیلندر احتراق طبیعی با گشتاور 250 نیوتن‌متر و قدرت 184 اسب‌بخار هستیم. یک جعبه دنده 6 سرعته دستی یا یک مدل خودکار 6 سرعته نیز با این موتور هماهنگ خواهند شد.

مزدا 3 پنج در، یک صفحه نمایش اطلاعات و سرگرمی 7 اینچی لمسی با سامانه صدای 9 بلندگو و حجم ببالایی از ویژگی‌های کمک راننده مانند شناسایی علائم ترافیکی، ترمزهای ترافیکی خودکار یا برف‌پاکن‌های مجهز به حسگر مجهز است.
به نظر می‌رسد روی کاغذ ویژگی‌های هیوندایی النترا GT 2018 اسپورت برنده باشد. با این وجود مزدا برندی شناخته‌ شده‌تر است و به دلیل کیفیت بهتر لذت بصری بیشتری را به مخاطبان ارائه می‌دهد.

منبع خبر: