پنجشنبه, 24 خرداد 1403
منو اصلی

 

 

همکاری بایدو، جیلی و تویوتا در زمینه تکنولوژی هوش مصنوعی

غول تکنولوژی چین همکاری جدیدی با جیلی و تویوتا شکل داده تا با همکاری یکدیگر روی توسعه‌ی تکنولوژی‌های هوش مصنوعی و خودروهای خودران کار کنند.  


رویترز گزارش داده بایدو برای کار روی پلتفرم رانندگی خودکار خود با جیلی و تویوتا همکاری خواهد کرد.


برنامه‌های فعلی بایدو نشان دهنده‌ی تولید نرم‌افزار مینی باس آپولو برای اتوبوس‌های خودران تویوتا در آینده می‌باشد. بایدو با تویوتا برای استفاده از تکنولوژی‌های خودران در دیگر محصولات همکاری خواهد کرد. این را مدیر بخش رانندگی هوشمند بایدو می‌گوید.


اما بایدو تلاش می‌کند با جیلی نیز روی برخی دیگر از کاربردهای هوش مصنوعی همچون ارتباط هوشمند و حمل‌ونقل هوشمند کار کند.


پلتفرم باز آپولوی بایدو در سال 2017 عرضه شده و هم‌اکنون به یکی از بزرگ‌ترین اکوسیستم‌های رانندگی خودکار در دنیا بدل شده است. بیش از 130 شریک تجاری برای همکاری با آپولو قرارداد امضا کرده‌اند که ازجمله ی آن‌ها می‌توان به خودروسازانی چون دایملر، ولوو، فورد و ب ام و اشاره کرد. همچنین چند هزار توسعه دهنده نیز از پلتفرم منبع باز آپولو استفاده می‌کنند.


بایدو با تولید آپولو به دنبال سرعت بخشیدن به توسعه‌ی تکنولوژی‌های خودران بوده است. بایدو همانند اکثر کمپانی‌های چینی نه تنها به دنبال حکمرانی در زمینه‌ی خودروهای خودران و هوش مصنوعی است بلکه می‌خواهد در زمینه‌ی الکتریکی سازی صنعت خودرو نیز نقش مهمی داشته باشد. این شرکت هنوز وارد آمریکا نشده اما مجوز تست خودروهای خودران در برخی خیابان‌های چین را گرفته است.

منبع خبر: