پنجشنبه, 24 خرداد 1403
منو اصلی

 

 

ضرورت شکل‌گیری استارت اپ‌های صنعت خودرو

یکی از راه های توسعه صنعت خودرو در کشور، ترویج گفتمان و مفاهیم کاربردی این صنعت در کشور است که این مهم با برگزاری استارت اپ های تخصصی امکانپذیر است.  

 به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صنعت خودرو از جمله صنایع کاربردی و راهبردی در هر کشوری محسوب می شود و سالها است که این صنعت با پیشرفت های روزانه ای که دارد رشد قابل توجهی کرده است.

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری که متولی توسعه فناوری های حوزه حمل و نقل در کشور است درصدد برآمده است که با راه اندازی استارتاپ‌های حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای، جان تازه ای به این صنعت بدمد.

در بخش خودروی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه هایی برای برگزاری مجموعه نشست های تخصصی با حضور متخصصان و فعالان صنعت و بازیگران فعال درنطر گرفته شده است. این نشست ها با هدف ترویج گفتمان در حوزه حمل و نقل جاده ای هوشمند برگزار می شود. همچنین برنامه هایی برای برگزاری استارتاپ ویکندهای مرتبط با حوزه های نوین در حمل و نقل هوشمند جاده ای نیز در ستاد طراحی شده است.

صنعت خودروی کشور یکی از صنایعی است که باید با حضور متخصصان و جوانان ایرانی به صورت بومی و با اتکا به توانمندی های داخلی توسعه یابد. بر همین اساس برگزاری استارتاپ های تخصصی در این زمینه یکی از راه های موثر برای توسعه این صنعت است که توسط ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

منبع خبر: