پنجشنبه, 24 خرداد 1403
منو اصلی

 

 

سیستم‌عامل اختصاصی خودروهای هوشمند می‌آید

فولکس‌واگن به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد سیستم‌عامل اختصاصی جدیدی را برای خودروهای هوشمند خود توسعه خواهد داد.  

در سال‌های گذشته توجه شرکت‌های خودروسازی معروف و بزرگ در جهان به سمت و سوی توسعه خودروهای خودران و هوشمند جلب شده است. این خودروها قادر خواهند بود به شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G متصل شوند و مبتنی بر سیستم عامل مخصوص خودروهای هوشمند عمل کرده و مسیرهای موردنظر کاربران را شناسایی و ناوبری کند و به صورت خودکار و اتوماتیک موانع در پیش روی آنها را تشخیص دهد.

فولکس‌واگن که یکی از فعال‌ترین و بزرگترین شرکت‌های خودروسازی در جهان به شمار می‌رود و خودروسازان متعددی به عنوان زیرمجموعه‌های آن فعالیت می‌کنند، بیشترین سهم از فروش خودرو را در اروپا به خود اختصاص داده است و در سال‌های اخیر از برنامه‌های خود برای توسعه، طراحی و تولید انبوه خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست و همچنین وسائل نقلیه هوشمند و خودران خبر داده و سخن گفته است.

بر اساس گزارش وب سایت techlapse، یکی از جدیدترین برنامه‌های این خودروساز بزرگ آلمانی، توسعه و ارائه سیستم‌عامل اختصاصی برای خودروهای خودران و هوشمند فولکس واگن است تا بدین ترتیب بتواند تمامی برنامه و نرم افزارهای موردنظر خود را به صورت کاملا اختصاصی بر روی خودروهای تولید شده خود ارائه دهد و در دسترس کاربران و مشتریانش قرار دهد.

کریستین سینیگر، مدیر بخش خودروهای هوشمند و سرویس‌های دیجیتال گروه صنعتی فولکس واگن، در این خصوص خاطرنشان کرده است : بخش‌های نرم‌افزاری به‌کار رفته در سیستم خودروهای هوشمند می‌تواند تا حد زیادی کار خودروسازان را پیچیده و دشوار کند چراکه ممکن است برخی از نرم افزارها با بخش های سخت افزاری خودرو مطابقت کافی را نداشته باشد و یا تحت تاثیر عوامل دیگری بهترین عملکرد  را از خود نشان ندهد. خودروهای هوشمند از همه جوانب باید هوشمند و متصل باشند و این بدان معناست که با بخش‌های مختلف خودرو، فضای ابری و همچنان کاربران باید در لحظه در ارتباط و اتصال باشد در غیر این صورت با مشکلات متعددی مواجه خواهد شد و ایمنی خودرو و رفاه سرنشینان آن را به چالش خواهد کشید.

به نظر می‌رسد که این روزها شرکت‌های تکنولوژی با خودروسازان همکاری‌های بسیار نزدیک و وسیع‌تری داشته و قصد دارند به‌ منظور توسعه و تولید محصولات هوشمند، جدید و متفاوت با یکدیگر برنامه‌های گسترده‌ای داشته و قراردادهای جدیدی را به امضا برسانند و به عقیده کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودرو، خودروهای هوشمند و خودران در حال نزدیک شدن به مرحله رشد و شکوفایی هستند.

منبع خبر: