پنجشنبه, 24 خرداد 1403
منو اصلی

 

از بطری پلاستیکی تا تور ماهیگیری!

 

پولستار پریسپت؛ خودروی لوکس بازیافتی +تصاویر

پریسپت یک سدان فست بک است که کاملا براساس رویکردهای طراحی مینیمال شکل گرفته تا اوج زیبایی و تفاوت های فناورانه در زبان طراحی یک خودرو را در نهایت سادگی ارائه کند.  
شیوع جهانی ویروس کرونا و لغو برگزاری نمایشگاه بین المللی خودروی ژنو، برنامه اکثر خودروسازان مطرح جهان در معرفی محصولات جدید خود را دچار چالش کرد. از این رو شاهد معرفی آنلاین محصولات جدید خودرویی هستیم.

در این میان پولستار نیز باردیگر به ارائه جزئیاتی درباره پریسپت مفهومی خاص خود پرداخته است. پیش از آنکه به ویژگی های این محصول فناورانه بپردازیم؛ باید گفت: پولستار یکی از نام های جوان در صنعت خودروی جهان است که ارتباط بسیار نزدیکی با ولوو دارد تا جائیکه مخاطبان دنیای خودرو معمولا از ترکیب ولوو پولستار برای اشاره به محصولات آن استفاده می کنند. اما به هرترتیب پولستار یک برند مستقل است که اندیشه های رقابتی کمپانی مادر یعنی ولوو را در تولید محصولات فناورانه در راستای رقابت با بزرگانی مانند تسلا را دنبال می کند.

پریسپت یک سدان فست بک است که کاملا براساس رویکردهای طراحی مینیمال شکل گرفته تا اوج زیبایی و تفاوت های فناورانه در زبان طراحی یک خودرو را در نهایت سادگی ارائه کند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

حذف آینه های کناری و استفاده از دوربین، حضور سنسورهای هوشمند ویژه سیستم ایمنی، سقف شیشه ای یکپارچه و پیشرانه الکتریکی (که هنوز مشخصات آن ارائه نشده است) از دیگر ویژگی های این خودروی هوشمند است.

در تولید فضای داخلی کابین توجه ویژه ای به استفاده از مواد بازیافتی و دوستدار طبیعت بوده است. تقریبا تمامی پنل ها و پشتی صندلی ها از کامپوزیت های کتان تولید شده و همچین روکش سه بعدی صندلی ها که از بطری های پلاستیکی شکل گرفته است. پشت سری صندلی ها نیز از وینیل بازیافتی و کفی(زیرپایی) ها از تور ماهیگیری بازیافت شده است.

مقابل راننده یک نمایشگر دیجیتال 12.5 اینچی قرار دارد و در مرکز کنسول نیز نمایشگر 15 اینچی لمسی در وضعیت عمودی قرار گرفته است. هر دو نمایشگر قابلیت اجرای نرم افزارهای اندرویدی گوگل را دارند.

منبع خبر: