پنجشنبه, 24 خرداد 1403
منو اصلی

 

 

اولین واحد تولید رایانه‌های آماده در خودروهای خودران ساخته شد

شرکت چینی بایدو به منظور عملیاتی کردن روند تولید خودروهای خودران از تکمیل واحد تولید رایانه‌های آپولو خبر داد که قرار است رایانه‌های مورد استفاده در این خودروها را عرضه کنند.  

بایدو این واحد را اولین واحد تولید رایانه‌های آماده به استفاده در خودروهای خودران در جهان نام گذاری کرده و افزوده که این رایانه‌ها از سرعت و توان پردازش بالایی برای تسهیل هدایت خودروهای خودران برخوردارند.

رایانه‌های یادشده قادر به دریافت و پردازش اطلاعات 5 دوربین و 12 رادار مافوق صوت نصب شده بر روی خودروهای خودران بایدو هستند. در این رایانه‌ها از پردازنده‌های Xilinx و میکروکنترل کننده‌های شرکت تراشه سازی اینفینیون استفاده شده است.

از جمله دیگر قابلیت‌های این رایانه‌ها می‌توان به تسهیل روند پارک خودروهای خودران بدون نیاز به دخالت انسان، تنظیم سرعت و شتاب موتور خودرو و غیره اشاره کرد. قرار است این رایانه‌ها در نیمه دوم سال جاری میلادی برای استفاده عمومی آماده و عرضه شوند.

پیش از اینان ویدیا نیز از تولید رایانه‌های اختصاصی خودروهای خودران برای استفاده شرکت‌هایی مانند جنرال موتورز و تویوتا خبر داده بود. اما چین نمی‌خواهد در این زمینه به هیچ شرکت آمریکایی وابسته باشد.

منبع خبر: