پنجشنبه, 24 خرداد 1403
منو اصلی

 

 

رونمایی از نمونه اولیه خودرو پرنده چینی

شرکت اکس پنگ که رقیب شرکت خودروسازی تسلای آمریکاست، در نمایشگاه اتومبیل پکن اعلام کرد قصد سرمایه‌گذاری در فناوری خودروهای پرنده را دارد و نمونه اولیه یک خودروی پرنده را در نمایشگاه اتومبیل پکن به معرض نمایش گذاشت.  

 شرکت تولیدکننده خودروهای برقی «اکس پنگ» چین اعلام کرد بر روی یک خودروی پرنده کار می‌کند و نمونه اولیه آن را در نمایشگاه اتومبیل پکن به معرض نمایش گذاشت. این نمایشگاه بزرگترین رویداد بین‌المللی در صنعت خودروسازی است که از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا برگزار می شود.


شرکت اکس پنگ که رقیب شرکت خودروسازی تسلای آمریکاست، در این نمایشگاه که در روز شنبه آغاز به کار کرد، اعلام کرد قصد سرمایه‌گذاری در فناوری خودروهای پرنده را دارد. مدیرعامل این شرکت گفت این خودروسازی در استارتاپ تاکسی های هوایی «اکس پنگ هیتک» سرمایه گذاری می کند و حداکثر سهام آن را در اختیار دارد.


این استارتاپ در حال ساخت یک خودروی پرنده است که در ارتفاع پایین پرواز می‌کند و شبیه پهپاد است. این خودرو 8 موتور جت توربینی دارد و می تواند دو سرنشین را در ارتفاع بین 5 تا 25 متر حمل کند.

 

خودرو پرنده


این خودروی پرنده هنوز در حال ساخت است و مشخص نیست چه زمانی وارد بازار می‌شود. سایر خودروسازان مثل تویوتا و ولوو هم بر روی فناوری مشابهی کار می کنند.

خودروسازی اکس پنگ که مقر آن در گوانجوی چین است مشخص نکرد چقدر برای ساخت این فناوری هزینه خواهد کرد ولی اعلام کرد قبل از توسعه سرمایه‌گذاری در این بخش، دورنمای فضای حمل و نقل هوایی را بررسی می‌کند. این شرکت پس از ارائه موفق سهام خود در بازار بورس نیویورک، حدود 1.5 میلیارد دلار برای تامین هزینه تحقیقات و توسعه خود به دست آورد.

منبع خبر: