یکشنبه, 3 تیر 1403
منو اصلی

 

سخنگوی حزب کارگزاران

 

سیاست جز با استمرار به نتیجه نمی‌رسد

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران با بیان اینکه سیاست جز با استمرار به نتیجه نمی‌رسد، اظهار کرد: فرار از صحنه بزرگترین اشتباه است که یک گروه سیاسی و یا شخصیت‌های سیاسی می‌توانند انجام دهند.  

سیدحسین مرعشی در کنگره جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان گفت: سیاستمدار حق ندارد صحنه سیاسی را خالی کند بلکه باید در بدترین شرایط از کوچک‌ترین روزنه‌ها برای حرکت به سمت امید استفاده کرد.
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران با بیان اینکه سیاست جز با استمرار به نتیجه نمی‌رسد، افزود: فرار از صحنه بزرگترین اشتباه است که یک گروه سیاسی و یا شخصیت‌های سیاسی می‌توانند انجام دهند و ما باید آموزش بیشتری را برای کادرهای سیاسی انجام می‌دادیم.
وی با اشاره به اینکه جمعیت توسعه و آزادی در یکی از دوره‌های سخت تاریخ ایران تشکیل شده است، تصریح کرد: این روزها در فضای سیاسی ایران مسائل مختلفی مطرح است و شرایط سیاسی برای تیم و گروه ما در سطح کشور فضای خیلی روانی نیست و تحت تاثیر عوامل مختلف با مشکلاتی در عرصه سیاسی روبرو هستیم.
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران اظهار داشت: یکی از مشکلات این است که مردم مخاطب، ولی نعمت و صاحبان نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و در تاثیرپذیری آرای خود دچار تردید شدند و فکر می‌کنند با رای دادن مشکلی از آن‌ها در گذشته حل نشده است.
وی ادامه داد: در پیدایش این روحیه چند عامل دخیل بوده که عوامل خارجی یکی از آن عوامل است که در دوره دوم ریاست جمهوری آقای روحانی به دلیل کار بسیار غیرمعمول و غیرمتعارفی که ترامپ انجام داد و ضعف مفرطی که آسیا و اروپا در مقابل این بدعهدی بروز دادند.
عضو ارشد جبهه اصلاح‌طلبان ایران گفت: هر چند آمریکا در عرصه اقتصادی فشار سنگینی را به اقتصاد ایران آورد، اما خوشبختانه با مقاومت بیش از حد تصور مردم در مقابل مشکلات اقتصادی، اقدامات به موقع و کنترل دولت بر اقتصاد و وجود سرمایه‌گذاری‌هایی که در دولت هاشمی و خاتمی انجام شده بود توانستیم ایستادگی کنیم.
وی با بیان اینکه ریشه بخشی از نارضایتی‌های فعلی و ناامیدی مردم، فشارهای اقتصادی است که منشاء آن در خارج از کشور است، افزود: بخش دیگر ناامیدی مردم این است که جمعیتی اصرار دارند نشان دهند که می‌توانند انتخاب مردم را باطل کنند و تلاش می‌کنند تا رأی مردم را تزئینی و تشریفاتی تلقی کنند و این خیانت به آرمان امام راحل (ره) و افکار و اندیشه‌های رهبری است.
مرعشی بخش دیگر ناامیدی مردم را ضعف‌های تشکیلاتی کار خود اصلاح‌طلبان عنوان کرد و گفت: ما عادت کردیم در شرایط خیلی آرام و رو به جلو و شرایط پیروزی ،حرکت و سیاست ‌ورزی کنیم و وقتی کار سخت می‌شود هر کدام به یک گوشه‌ای فرار کنیم و بعد از فرار صحنه را با یک سری حرف‌های روشنفکرانه تئوریزه ‌کنیم.
وی تاکید کرد: ما باید آموزش بیشتری را برای کادرهای سیاسی انجام می‌دادیم و باید اصلاح‌طلبان در سطح ملی انسجام بیشتری داشته باشند.
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران گفت: ثروت، قدرت و علم نعمت‌های دوگانه‌ای هستند که می‌توانند منفی و مثبت باشند و در جایی ثروت تبدیل به تکبر و در جای دیگر در خدمت مردم قرار گیرد و علم نیز بسیار فضیلت دارد اما علمی که منجر به ساختن بمب اتم شود و میلیون‌ها آدم را با یک فشار ماشه بکشد، علم نیست.
مرعشی ادامه داد: همچنین قدرت را نیز می‌توان در راستای مطلوب به منظور خدمت به پیشبرد اهداف کشور و حل مشکلات مردم استفاده کرد بنابراین دلیلی ندارد عرصه سیاست که عرصه مدیریت و قدرت است تحت تاثیر عرصه روشنفکری قرار بگیرد و آن راغیرقابل اهمیت بدانیم.
وی تصریح کرد: هیچ فرصتی را سیاستمدار نباید از دست دهد و همه مردمی که در انتخابات مجلس یازدهم شرکت نکردند در تشکیل مشکلات این مجلس شریک هستند، همه کسانی که رأی ندادند رأی به رقیب دادند و ترک صحنه سیاست کمک کردن به رقیب است.
وی با بیان اینکه باید برای عمق کار تشکیلاتی، آموزش بیشتر و سیاست‌ورزی حرفه‌ای آماده شویم تاکید کرد: هیچ‌گاه انقلاب با حرف‌های روشنفکرانه حرکت نکرده بلکه انقلاب نتیجه ایستادگی مبارزین و امام راحل (ره) است و امروز برای درست شدن کشور هیچ راهی به غیر از اصلاح امور نیست و باید در مقابل مشکلات ایستادگی کنیم.

منبع خبر: