پنجشنبه, 24 خرداد 1403
منو اصلی

 

 

اتومبیل هوشمند اپل تا سال ۲۰۲۴

اپل با عرضه اتومبیل هوشمند خود وارد رقابت با خودورسازانی همچون Waymo می‌شود.  

شرکت اپل در نظر دارد به دنیای اتومبیل‌سازی ورود و فناوری خودروهای هوشمند جدیدی را تا سال ۲۰۲۴ وارد بازار جهانی کند. بر اساس اطلاعات جدید، این غول فناوری اتومبیل‌های خودران جدید را با سیستم فناوری باطری متفاوت و خاص تولید می‌کند تا در صنعت اتومبیل‌سازی انقلابی صورت دهد.

برنامه ساخت خودروهای هوشمند شرکت اپل که با عنوان پروژه تایتان هم شناخته می‌شود از سال ۲۰۱۴ در حال انجام است و محققان اپل تا به امروز در حال طراحی سیستم و فناوری خودروی مورد نظرشان هستند. علت طولانی شدن پروسه ساخت این اتومبیل این است که شرکت اپل در یک بازه زمانی تصمیم گرفت روی بخش نرم افزاری اتومبیل فعالیت کند.

 

فردی به نام داگ فیلد روی این پروژه فعالیت داشت که مدتی نیز برای شرکت تسلا کار کرده بود. او در سال ۲۰۱۸ با تیمی ۱۹۰ نفری فعالیت می‌کرد. پس از فعالیت داگ فیلد بر روی پروژه مذکور شرکت اپل اکنون آماده است تا خودروی هوشمند خود را به صورت گسترده عرضه کند. اپل سعی دارد با عرضه اتومبیل‌های هوشمند خود مجموعه‌هایی مانند آلفابت رقابت کند که شرکت سرپرست گوگل و کارخانه اتومبیل‌سازی Waymo است.

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,اتومبیل هوشمند اپل

 

آلفابت توانسته با استفاده از Waymo خودروهای هوشمندی را در اختیار مردم قرار دهد که همانند تاکسی افراد را از محلی و مکانی دیگر منتقل می‌کنند. اپل هم تلاش می‌کند با عرضه اتومبیل‌های هوشمند از کارخانه‌های دیگر عقب نماند. تمرکز این مجموعه  بر روی قدرت فناوری باطری‌های خود است و با بهره‌گیری از این ویژگی رقابت را برای دیگر شرکت‌ها سخت خواهد کرد.

     

    گفتنی است؛ شرکت اپل تاکنون اطلاعاتی را از برنامه‌های خود برای ارائه خودروهای هوشمند در اختیار رسانه‌ها نگذاشته و داده‌های عرضه شده توسط منابع ناشناس داخلی به دست رسانه‌ها رسیده‌اند. این مجموعه همچنین از واکنش دادن به اطلاعات منتشر شده خودداری کرده است اما انتظار می‌رود در سال آینده اپل به صورت رسمی از برنامه‌های خود پرده‌برداری کند.

    منبع خبر: