شنبه, 13 آذر 1400
منو اصلی

 

آخبار گوناگون

 

قیمت و مشخصات فولکس‌واگن جتا مدل ۲۰۲۲

خودروسازان سرمایه‌گذاری زیادی روی کراس اوورها و شاسی بلندهای خود کرده‌اند اما هنوز هم هستند افرادی که به دنبال سدان هایی مناسب می‌گردند. اینجاست که فولکس‌واگن جتا به عنوان گزینه‌ای قابل‌اعتنا مطرح می‌شود.  

ژرمن‌ها این خودرو را برای مدل ۲۰۲۲ کمی به‌روز کرده و تغییراتی در طراحی، قوای محرکه و تریم های آن اعمال نموده‌اند. با وجود این تغییرات قیمت پایه جتا مدل ۲۰۲۲ به ۲۰۱۹۵ دلار رسیده است.

با این پول شما چیزهای خوبی به دست می‌آورید. در واقع مبلغ ۲۰۱۹۵ برای خرید مدل جتا S با گیربکس دستی پرداخت می‌شود درحالی‌که قیمت مدل مجهز به گیربکس اتوماتیک از ۲۰۹۹۵ دلار شروع می‌شود. این قیمت جذاب به معنی فقدان تجهیزات ضروری نیست چراکه در جتا S مواردی همچون چراغ‌های جلو و عقب LED، دیلایت‌های LED، آینه‌های جانبی گرم شونده و کاکپیت دیجیتال فولکس‌واگن با نمایشگر ۸ اینچی به چشم می‌خورند.

از جمله تجهیزات استاندارد تریم S هم می‌توان به هشدار برخورد از جلو با ترمز اضطراری خودکار و تشخیص عابران پیاده، پایش نقاط کور و هشدار ترافیک پشتی اشاره کرد. پکیج سفارشی دستیار راننده ۹۵۵ دلاری نیز شامل کروز کنترل تطبیقی، دستیار حفظ خودرو بین خطوط و… می‌باشد. پکیج رفاهی نیز وجود دارد که دربردارنده مواردی همچون برف‌پاک‌کن‌های حساس به باران، آینه وسط با تیره شوندگی خودکار و فرمان چرمی است.

فولکس جتا 2022

در جدول زیر قیمت‌ تریم های مختلف جتا ۲۰۲۲ را مشاهده می‌کنید:

تریم قیمت (گیربکس دستی) قیمت (گیربکس اتوماتیک) قیمت نهایی (گیربکس دستی) قیمت نهایی (گیربکس اتوماتیک)
S $۲۰,۱۹۵ $۲۰,۹۹۵ $۲۱,۱۹۰

$۲۱,۹۹۰

Sport

$۲۱,۰۹۵ $۲۱,۸۹۵ $۲۲,۰۹۰ $۲۲,۸۹۰
SE N/A $۲۳,۷۹۵ N/A

$۲۴,۷۹۰

SEL

N/A $۲۷,۷۹۵ N/A $۲۸,۷۹۰
GLI $۳۰,۹۹۵ $۳۱,۷۹۵ $۳۱,۹۹۰

$۳۲,۷۹۰

فولکس جتا 2022

مدل SE دارای تجهیزاتی همچون رینگ‌های ۱۷ اینچی، برف‌پاک‌کن‌های حساس به باران، آینه وسط با تیره شوندگی خودکار، استارت دکمه‌ای، سیستم تهویه مطبوع خودکار، صندلی‌های جلوی گرم شونده و دستیار راننده جامع می‌باشد. سانروف پانورامیک ۸۵۰ دلاری و رینگ‌های ۱۷ اینچی با طرح گرافیت تیره ۳۹۵ دلاری نیز جزو آپشن ها هستند. قیمت این مدل از ۲۳۷۹۵ دلار آغاز شده و تنها به‌صورت اتوماتیک قابل خریداری است.

تریم اسپورت بین نسخه‌های S و SE قرار گرفته و کمی از استایل اسپورت و پرفورمنس بهتر سود می‌برد. این خودرو دارای دیفرانسیل XDS، رینگ‌های ۱۷ اینچی مشکی، صندلی‌های اسپورت و جلوپنجره و آینه‌های تیره است. قیمت مدل‌های دستی و اتوماتیک جتا اسپورت به ترتیب از ۲۱۰۹۵ و ۲۱۸۹۵ دلار شروع می‌شود.

مدل SEL که فقط با گیربکس دستی عرضه می‌شود قیمت آغازین ۲۷۷۹۵ دلاری دارد و از تجهیزات متنوعی همچون چراغ‌های جلوی LED، فرمان گرم شونده، صندلی‌های چرمی و تهویه دار، کاکپیت دیجیتال با نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی، سیستم صوتی بیتس با ۹ بلندگو و… سود می‌برد.

نهایتاً به جتا GLI می‌رسیم که تنها با یک تریم به نام اتوبان در دسترس خواهد بود. قیمت این مدل نسبت به نسخه سال پیش به‌صورت قابل‌توجهی بیشتر شده و از ۲۶۳۴۵ دلار برای نسخه غیر اتوبان سال ۲۰۲۱ به ۳۰۹۹۵ دلار رسیده و برای نسخه اتوماتیک هم باید ۳۱۷۹۵ دلار پرداخت کرد. مدل GLI روی ماهیتی اسپورت تر تمرکز داشته و از دیفرانسیل لغزش محدود، دامپرهای تطبیقی، اگزوز اسپورت و رینگ‌های ۱۸ اینچی برخوردار است. پکیج مشکی ۵۹۵ دلاری این خودرو نیز شامل رینگ‌های ۱۸ اینچی متفاوت، سقف مشکی، اسپویلر و آینه‌های تیره است.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران