دوشنبه, 11 فروردین 1399
منو اصلی

 مجموعه ای که از آن با نام گروه کرمان خودرو یاد میکنیم با نام صنایع خودروسازی کرمان در دیماه 1369 با اعتقاد به اینکه : 
در هر عرصه ای که وارد می شویم از نظر کیفیت در رتبه نخست قرار می گیریم و  ا ز نظر سرعت عمل و چابکی نظیر موسسات کوچک اقدام می نمائیم

 
هر زمان با مشتری مواجه می شویم با تبسم و احترام به دیدگان او نگریسته جلب رضایت  او را وظیفه خود می دانیم


فعالیت خود را در زمینه واردات مدلهای مختلف خودروهای دوو آغاز نمود ، پس از استقبال پرشمار و روز افزون مشتریان از محصولات در راستای تحقق اهداف اولیه ، جذب سرمایه گذاری خارجی و قرار گرفتن در چرخه صنعت تولید خودرو طرح تولید خودرو در ارگ جدید به اجرا در آمد . 


  عملیات اجرایی این پروژه عظیم در فروردین ماه 1372  در یکی از محرومترین نقاط کشور در زمینی لم یزرع در قلب کویر که امروزه آنرا بنام منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید می شناسیم آغاز گردید .


علت اصلی انتخاب این منطقه ، محرومیت فوق العاده آن بوده است ، با این دیدگاه که تاسیس یک کانون اقتصادی باعث ایجاد اشتغال ، رونق اقتصادی ، محرومیت زدایی ، امنیت و در نتیجه جلوگیری از  مهاجرت خواهد شد که عملا نیز به این هدف دست یافته ایم .


پس از خرید کارخانجات خودروسازی دوو توسط GM آمریکا ، مدیریت جدید " جی ام دوو " به دلیل تحریم آمریکا از ادامه همکاری با شرکت کرمان موتور خودداری نمود و این فرصت جدیدی  برای شرکت ایجاد نمود تا صنایع خودروسازی کرمان با دو شرکت بسیار بزرگ اروپائی و کره ای نسبت به توسعه فعالیتهایش اقدام نماید .


این شرکتها عبارتند از شرکت فولکس واگن چهارمین خودروساز جهان و شرکت هیوندای که رتبه هفتم جهان را دارا می باشد . بازدید:7639