چهارشنبه, 6 بهمن 1400
منو اصلی

                                                         

شرکت کرمان موتور

شرکت کرمان موتوردرسال 1373با هدف اشتغالزایی نیروهای متخصص و محروم منطقه بم به عنوان یکی از شرکتهای هلدینگ صنایع خوردوسازی کرمان درزمینه تولیدخودروهای سواری به عنوان اولین صنعت خودروسازی خصوصی ایجاد و پس از نصب و راه اندازی تجهیزات و ماشین آلات با استفاده از نیروهای مجرب و متخصص توانست درسال 1375 اولین خط تولید دوو سی یلو را راه اندازی نماید.این شرکت درسال 1379خط تولید محصولی دیگر ازخودروهای شرکت دوو یعنی ماتیز را راه اندازی کرد و این خودرو راکه تمام مراحل تولید آن در داخل انجام می شد،به بازار عرضه نمود.

پس ازخرید کارخانجات دوو توسطGMآمریکا مدیریت جدید"جی ام دوو"به دلیل تحریم امریکا ازادامه همکاری با شرکت کرمان موتور خودداری نمود.

مهمترین استراتژی شرکت تولید خودروی جدید به نام لیفان بود که مدل لیفان 520 در سال 87 روانه بازار شد پس از آن شرکت کرمان موتور در راستای جلب نظر مشتریان و گرفتن سهم بیشتری از بازار در اواخر سال 89 لیفان 620 با موتور6/1لیتر را تولید و روانه بازارکرد و هم اکنون تولید این خودرو با حجم 8/1لیتر و امکانات رفاهی بیشتر ادامه دارد.

شرکت کرمان موتور به منظور تکمیل سبد محصولات خوداقدام به عرضه شاسی بلندلیفان  X60نمودکه میتوان آن را یکی از پرفروش­ترین­های بازار در کلاس خود نامید، همچنین به منظور پاسخگویی به سلایق مختلف مشتریان با برند معتبر JAC که یکی ازبزرگترین شرکت­های خودروسازی چین می­باشد قرارداد منعقد شدکه حاصل آن تولید خودروJ3 و J5 بودو پس از آن J5 اتوماتیک با موتوری قوی­تر و امکاناتی بیشتر به این خانواده پیوست.درحال حاضر نیزدومحصول جدید S5 و لیفان 720در مرحله تولیداست و در نظر داریم در آینده ای نزدیک لیفان X50 و  820 و جک A30 رابه بازار عرضه کنیم.

موقعیت جغرافیایی و تعداد کارکنان

کارخانه شرکت در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید واقع در کیلومتر10جاده بم زاهدان در فضایی بالغ بر 110هکتار احداث و دارای 3سالن بدنه سازی،رنگ و مونتاژ است که هرکدام 11000متر مربع وسعت دارند. دفترمرکزی شرکت درکیلومتر 16جاده مخصوص ،بلوارنخل ،ساختمان اداری صدف واقع شده است .مجموعه متخصصین وکارشناسان شاغل در منطقه بم ودفترمرکزی بالغ بر 3400نفرمی باشند.به علاوه تعدادی از شرکتهای زیرمجموعه صنایع خودروسازی کرمان شامل آرمان موتور،کادک،نگین بم،قوای محرکه،خودروی مهر وخدمات تجارت بم خودرو بابیش از یکصد نمایندگی فعال در کلیه استان ها و استفاده از هزاران نیروی متخصص ما را در زمینه مونتاژ ،تولید قطعات،رنگ و خدمات پس از فروش محصولات تولیدی یاری میدهند . این مجموعه طی سالها فعالیت توسعه و گسترش محصولات خودرا همگام با تکنولوژی روز جهان مدنظر قرارداده وبه دنبال ارتقاء خدمات و جلب رضایت مشتری است .بازدید:45136