شنبه, 13 آذر 1400
منو اصلی

 

سدان جدید بهمن موتورنمایان شد.

 

رسپکت Respect خودروی جدید شرکت بهمن موتور به بازار می آید.

امروز در یک کنفرانس خبری، شرکت بهمن موتور اعلام کرد که قصد دارد به زودی سدان جدیدی به نام رسپکت Respect را در سگمنت C روانه بازار کند. خودرویی که اگرچه هیچ عکس و یا اسمی از برند اصلی برده نشد، اما مشخصات فنی اعلام شده توسط مدیران این خودروسازی ما را به سمت چند گزینه برد. گزینه هایی که با توجه به سابقه قراردادهای این شرکت، می تواند حدسی بسیار جدی در مورد این سدان باشد.  

نظر به اینکه نام یک سدان جدید در میان است و با مشخصات اعلام شده در این کنفرانس خبری و همچنین یک سرچ بین گزینه های احتمالی، به یک جمعبندی رسیدیم که اگرچه به یقین نمی توان گفت که این خودرو دقیقاً همان خودرویی است که بهمن قرار است عرضه کند، اما با مشخصات اعلامی به احتمال زیاد خودروی مورد نظر Cowin Xuandu است.

خودرو رسپکت Respect سدان جدید +عکس

خودروسازی Cowin یک برند زیرمجموعه چری است که به دنبال ساخت خودروهای ارزان قیمت اما با استفاده از پلتفرم و تجهیزات چری می باشد. اکثر سهام شرکت Cowin در اختیار چری بوده (۵۱ درصد) که اخیراً این سهام را فروخته است، اما چری اعلام کرده با وجود اینکه در حال حاضر عمده سهامدار نیست، اما کماکان کنترل اصلی شرکت Cowin را در اختیار خواهد داشت و از نظر فنی به این خودروساز برای تولید خودروهای ارزان قیمت کمک خواهد کرد.

خودرو رسپکت Respect سدان جدید +عکس

حال همانند Jetour که نسخه X۷۰ آن با نام فیدلیتی به بازار ایران آمده، کووین نیز چنین شرایطی را در مقابل چری دارد و به نظر می رسد که Cowin با نام رسپکت به بازار ایران خواهد آمد.

خودرو رسپکت Respect سدان جدید +عکس

با توجه به سابقه همکاری بهمن موتور با جتور (زیرمجموعه چری) حال به نظر می رسد که اینبار Cowin روی خط تولید بهمن موتور خواهد رفت تا دیگر زیرمجموعه این خودروساز بزرگ چین با بهمن وارد ارتباط نزدیک شود.

خودرو رسپکت Respect سدان جدید +عکس


خودروی Cowin Xuandu ، که گزینه بسیار محتمل به عنوان سدان جدید بهمن موتور است، چهره ای کاملاً متفاوت با محصولات چری دارد اما از نظر پلتفرم و فنی دقیقاً یکی هستند. همانطورکه در کنفرانس خبری امروز نیز گفته شد، خودروی Cowin Xuandu به یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ مجهز است که می تواند دقیقاً ۱۴۷ اسب بخار و ۲۳۰ نیوتن متر را تولید کند. گیربکس بکار رفته روی این خودرو از نوع CVT جدید با ۹ سرعت به صورت دستی است که اخیراً روی محصولاتی مثل آریزو ۶ و یا آریزو ۵ جدید نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

خودرو رسپکت Respect سدان جدید +عکس

طول این خودرو ۴۶۶۶ میلیمتر، عرض آن ۱۸۲۵ میلیمتر و ارتفاع آن ۱۴۸۳ میلیمتر است و فاصله بین دو محور ۲۷۰۰ میلیمتری دارد. با این ابعاد باید گفت که Cowin Xuandu در رده خودروهای کلاس C قرار می گیرد و هم هیکل خودروهایی نظیر هیوندای النترا و یا تویوتا کرولا است و در بازار ایران دقیقاً مقابل خودرویی مثل آریزو ۵ جدید و یا دنا پلاس اتوماتیک توربوشارژ خواهد بود.

خودرو رسپکت Respect سدان جدید +عکس

قیمت سدان جدید بهمن موتور

در حقیقت خودروی رسپکت یا همان Cowin Xuandu مدل بازطراحی شده چری آریزو ۷ است که بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ عرضه شده بود. این خودرو با قیمت پایه ۱۰.۸۰۰ دلار عرضه می شود که البته احتمالاً سدان رسپکت با توجه به امکاناتی که بیان شده، نسخه ای کامل تر است. اما اگر کف قیمت را در نظر بگیریم، احتمالاً باید منتظر قیمتی در حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ میلیون تومان برای این سدان شهری باشیم که در صورت چنین قیمت گذاری توسط بهمن موتور، باید رسپکت را رقیب جدی دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک بدانیم.

خودرو رسپکت Respect سدان جدید +عکس

خودرو رسپکت Respect سدان جدید +عکس

 

 

منبع خبر:

دیدگاه کاربران