چهارشنبه, 6 بهمن 1400
منو اصلی

 

تازه های خودرویی.

 

خبر آئودی Q6 یک شاسی‌بلند ۷ سرنشین جدید برای چین

عکس‌های جاسوسی، حکایت از آزمایش شاسی‌بلند Q6 جدید آئودی در چین دارد. این خودرو در پکن و در منطقه ویژه‌ای مشاهده شده است که بیشتر امکانات تحقیق و توسعه گروه فوکس‌واگن در آن‌جا قرار دارد.  

این خودروی جدید، یک اس‌یو‌وی بنزینی بر پایه پلت‌فرم MQB EVO فولکس‌واگن است. Q6 توسط SAIC-Audi در چین ساخته خواهد شد. البته نباید این خودرو را با آئودی Q6 E-Tron که یک خودروی الکتریکی و کاملا متفاوت است اشتباه گرفت.

                                                 AUDI A7L

SAIC-Audiدومین سرمایه‌گذاری مشترک آئودی در چین است که خود بخشی از سرمایه‌گذاری بزرگ‌تر SAIC-VW است. سرمایه‌گذاری مشترک دیگر آئودی در چین، FAW-Audi که آن‌هم بخشی از سرمایه‌گذاری مشترک بزرگ‌تر FAW-VW است.

     

                                               Q5 e-tron

سرمایه‌گذاری مشترک SAIC-Audi در‌حال حاضر دو خودرو می‌سازد:

سدان AUDI A7L بر‌اساس سدان FAW-Audi A6L و آئودی Q5 e-tron الکتریکی، بر‌اساس فوکس‌واگن ID.6.

 

                               SAIC-VW Volkswagen Teramont

آئودی Q6 سومین خودروی SAIC-Audi و با نام رمزی AU516 است. آئودی Q6 بر‌اساس شاسی‌بلند SAIC-VW Volkswagen Teramont ساخته شده است که در خارج از چین با نام فوکس‌واگن اطلس شناخته می‌شود. فولکس‌واگن ترامون ۷ صندلی، در سال ۲۰۱۷ عرضه شد و با سه موتور موجود است:

۲ لیتری توربو ۱۸۶ اسب‌بخاری، ۲ لیتری توربو ۲۲۰ اسب‌بخاری و ۲.۹ لیتری توربوی ۲۹۹ اسب‌بخاری. قیمت‌های این خودرو از ۲۹۲۰۰۰ یوآن تا ۴۰۲۰۰۰ یوآن است.

بسیاری از مشخصات آئودی Q6  شبیه به فولکس‌واگن ترامون است و در بعضی از نقاط، کاملا مشابه آن است. مانند ترامون، Q6 دارای سه ردیف و ۷ صندلی بوده و موتورها هم با ترامون یکسان است.

طراحی جلوی Q6 بسیار چشمگیر به‌نظر می‌رسد با یک جلو‌پنجره بزرگ و عریض که توسط چراغ‌های جلو تقسیم شده است.

SAIC-Audi Q6 در نمایشگاه خودروی پکن، در آوریل سال آینده رونمایی خواهد شد.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران