سه‌شنبه, 3 مهر 1397
منو اصلی

 

 

ستاندار کرمان عنوان کرد
تصویب 50 میلیارد تومان اعتبار برای اتصال خط راه‌آهن جیرفت به سراسری

 


تاریخ ثبت: 1396/02/13

 

نماینده عالی دولت در استان کرمان با بیان این‌که میزان سپرده‌های بانکی استان پیش از این دولت 7000 میلیارد تومان بود که در پایان سال گذشته این رقم به 32 هزار میلیارد تومان رسید، افزود: پارسال در استان کرمان 95 هزار خودرو تولید شده و 10 هزار و 500 نفر در خودروسازی بم مشغول به کار هستند.  

 «علیرضا رزم‌حسینی» صبح امروز(سه‌شنبه 12 اردیبهشت‌ماه) در مراسم گرامیداشت مقام معلم با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور در کرمان اظهار کرد: در این دولت سعی شد توسعه متوازن را در استان ببینیم و ردیف مستقل بودجه به میزان 100 میلیارد تومان برای سال جاری تنظیم شد ضمن آن‌که اتصال خط راه‌آهن جیرفت به راه‌آهن سراسری کشور با 50 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال جاری تصویب شده است.

وی با تأکید بر این‌که نگاهمان در استان کرمان به سرمایه‌گذاران، نگاهی به‌عنوان مجاهدان اقتصادی است، تصریح کرد: هم‌اکنون 26 هزار میلیارد تومان از تفاهمنامه‌های امضا شده سرمایه‌گذاری در استان کرمان در حال اجراست.

رزم‌حسینی تصریح کرد: فضای خوبی که پس از برجام در اقتصاد ایران به وجود آمد، موفق شدیم 3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در پروژه‌های استان کرمان جذب کنیم و صادرات استان کرمان در سال گذشته بیش از 50 درصد رشد نسبت به سال 92 داشته است.

وی خاطرنشان کرد: پارسال 32 هزار و 802 شغل در استان کرمان ایجاد شده و نرخ مشارکت اقتصادی مردم استان کرمان که نشان‌دهنده امید به زندگی و سرمایه‌گذاری است، 4.1 درصد رشد داشته است.

نماینده عالی دولت در استان کرمان با بیان این‌که میزان سپرده‌های بانکی استان پیش از این دولت 7000 میلیارد تومان بود که در پایان سال گذشته این رقم به 32 هزار میلیارد تومان رسید، افزود: پارسال در استان کرمان 95 هزار خودرو تولید شده و 10 هزار و 500 نفر در خودروسازی بم مشغول به کار هستند.

رزم‌حسینی اظهار کرد: 3472 مگاوات تولید برق در استان کرمان داریم و صادرکننده برق به استان‌های دیگر هستیم و در زمینه انرژی‌های نو طی دو ماه آینده بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی را در ماهان افتتاح خواهیم کرد.

وی با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری و احیای آثار تاریخی تصریح کرد: 21 اثر تاریخی و فرهنگی در این دولت در استان کرمان مرمت و بازسازی شده و در سه سال و نیم گذشته 95 هزار نفر گردشگر خارجی به استان کرمان آمده‌اند.

استاندار کرمان با اشاره به افتتاح پروژه‌های درمانی روز گذشته در استان کرمان با حضور وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت اعلام کرد که اگر روز اول از وضعیت درمان استان ابراز شرمندگی کردم، امروز افتخار می‌کنم که وضعیت بیمارستان‌ها و درمان استان کرمان نسبتاً مطلوب است و از همین‌رو کرمان رتبه برتر سلامت را در مجمع ملی سلامت به دست آورد.

وی با بیان این‌که آموزش و پرورش مرکز تربیت نیروی انسانی است و نیروی متخصص و کارآمد سرمایه اجتماعی است و مشارکت، همدلی، پیشرفت و اعتماد توسط این سرمایه صورت می‌گیرد، یادآور شد: سرمایه اجتماعی با دروغ نگفتن به وجود می‌آید و باید با مردم صادق باشیم و معلمان باید دانش‌آموزان را با صداقت و راستگویی تربیت کنند، چون این معلمین هستند که با آموزش راستگویی به دانش‌آموزان، سرمایه‌های اجتماعی را می‌سازند.

انتهای پیام

 

 


منبع خبر:            تعداد بازدید: تعداد مطالعه:374


 

دیدگاه کاربران