دوشنبه, 23 مهر 1397
منو اصلی

 

 

لندکروز چینی به آمریکا می رود

شرکت خودروساز چینی GAC موتور اعلام کرده که این برند قرار است طی دو سال آینده وارد بازار آمریکا شود.  

طی یک بیانیه، مدیرعامل GAC موتور، یو جون گفته: "ما هم اکنون در حال ساخت نخستین مرکز تحقیق و توسعه آمریکای شمالی خود در سیلیکون ولی هستیم و قصد داریم تا سال 2019 وارد بازار آمریکای شمالی شویم." وی همچنین در بخشی از بیانیه گفته که کمپانی همواره جاه طلبی های بزرگی برای تبدیل شدن به یک برند جهانی چینی داشته و می خواهد محصولات خود را در سراسر دنیا بفروشد.
در همین راستا، این خودروساز قرار است در نمایشگاه خودروی آمریکای شمالی 2018 که در شهر دیترویت برگزار خواهد شد حضور پیدا کند. GAC موتور می گوید با دست پر قرار است به این نمایشگاه بیاید و مجموعه مدل های آن می تواند شامل یک کانسپت کاملا جدید و همچنین خودروهای GA4، GA8، GM8 و GS8 باشد.
GAC موتور زیرمجموعه گروه GAC می باشد، گروهی که مالکیت برند ترامپچی را نیز در اختیار دارد. ترامپچی نیز مدت هاست به فکر حضور در بازار آمریکا می باشد، در ماه آوریل گزارشی نیز در این باره منتشر شده بود، البته از آن جایی که نام این برند شباهت زیادی به نام پرزیدنت ترامپ دارد، برای این کار کمپانی به فکر تغییر نام خود افتاده است. فند شینگیا، مدیرعامل گروه GAC در این باره می گوید: "در ابتدا من اصلا به این موضوع فکر نمی کردم، چرا باید نام خود را عوض کنیم؟ ترامپ کسی است که آمریکایی ها به عنوان رئیس جمهور انتخاب کرده اند، نام برند ما شبیه نام وی می باشد، این باید اتفاق خوبی باشد، این طور نیست؟ ولی در آمریکا، بخش اعظمی از مردم مخالف ترامپ هستند."
بی بی سی اخیرا گزارشی منتشر کرده بود که مدیران برند ترامپچی به دلیل موضوع تشابه اسمی، با جواب منفی مقامات نمایشگاه خودروی آمریکای شمالی 2017 برای حضور در نمایشگاه روبرو شده بودند و از آن زمان به فکر تغییر اسم برند خود افتاده اند.
معرفی این برند تحت نام GAC موتور به احتمال زیاد این مشکل را حل خواهد کرد، ولی هنوز معلوم نیست که آیا کمپانی به این موضوع فکر کرده است یا نه.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران