چهارشنبه, 2 آبان 1397
منو اصلی

 

 

همکاری هیوندای و آرورا در توسعه تکنولوژی خودران سطح 4

هیوندای به همراه کمپانی تکنولوژی خودران آرورا همکاری استراتژیکی را کلید زده‌اند که بنا به گفته‌ها منجر به ورود خودروهای خودران سطح 4 به بازار تا سال 2021 خواهد شد.  


این همکاری در ابتدا روی توسعه سخت‌افزار و نرم‌افزار موردنیاز برای خودران سطح 4 متمرکز خواهد شد. در این سطح از رانندگی خودران خودرو قادر است بدون دخالت انسانی و یا بدون در نظر گرفتن برخی شرایط حرکت نماید.

معاون هیوندای می‌گوید:

ما می‌دانیم آینده حمل‌ونقل از آنِ تکنولوژی خودران بوده و سواری خودکار نیازمند اثبات در دنیای واقعی بوده تا به این ترتیب استفاده امن و پایدار از آن شتاب بگیرد.

او ادامه می‌دهد:

ترکیب تکنولوژی خودروی پیشرفته ما با تکنولوژی خودران سطح 4 درجه‌یک آرورا باعث خواهد شد این انقلاب در حمل‌ونقل به پیش رود و هیوندای نیز نقش رهبری داشته باشد.

این همکاری برای هیوندای منعکس کننده تلاش‌های کره‌ای‌ها برای رسیدن به رانندگی کاملاً خودران است. این برند کره‌ای اولین بار در سال 2015 شروع به تست عمومی خودروهای خودران در آمریکا کرد. در رویداد الکترونیک مصرف کننده سال پیش، مدل‌های خودران IONIQ نشان دهنده این تکنولوژی‌ها به عموم مردم بودند.


به همین منوال نسل جدید خودروی سلول سوختی هیوندای نیز هفته آینده در CES 2018 معرفی خواهد شد. گفته می‌شود این خودرو پلتفرم ایده آلی برای به‌کارگیری سیستم‌های خودران خواهد داشت.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران