چهارشنبه, 2 آبان 1397
منو اصلی

 

 

توسعه پلتفرم سوپرکار الکتریکی پورشه با نام SPE

ظاهراً پورشه در حال توسعه پلتفرم جدیدی برای محصولات اسپورت و سوپر اسپورت الکتریکی‌ای است که در خودروهای لامبورگینی و آئودی نیز بکار خواهد رفت.  

این معماری جدید مخصوص خودروهای الکتریکی سومین پلتفرم ویژه گروه فولکس‌واگن بوده و بنا به گفته اتوموتیونیوز نام SPE برای آن انتخاب شده است. اولین نشانه از این پلتفرم سال پیش و در کنفرانس بازاریابی فولکس‌واگن پدیدار شد.

جدای از محصولات پرفورمنس الکتریکی پورشه، پلتفرم جدید SPE می‌تواند در خودروهای آینده‌ای همچون جایگزین آئودی R8 e-tron الکتریکی و همچنین یک محصول احتمالی جدید از لامبورگینی استفاده شود. این خودروساز ایتالیایی اخیراً از کانسپت Terzo Millennio رونمایی کرد و از آن به عنوان یک سوپرکار الکتریکی آینده نام برد.

لامبورگینی ترزو میلانو کانسپت


یک مدیر ارشد فولکس‌واگن تأیید کرده پورشه در حال توسعه پلتفرم الکتریکی برای خودروهای اسپورت دو درب و سوپرکارها بوده و سخنگوی این شرکت نیز می‌گوید هنوز زمان زیادی برای ارائه جزئیات بیشتر باقی مانده است:

ما نمی‌خواهیم در این لحظه جزئیات بیشتری از پروژه‌های آینده شرکت را منتشر کنیم.

اطلاعات درباره خودروهای اسپورت الکتریکی و سوپرکارهای گروه فولکس‌واگن تا این لحظه بسیار کم است اما انتظار می‌رود اولین محصولات استفاده کننده از پلتفرم SPE پس از سال 2025 تولید شود.

 

 

منبع خبر:

دیدگاه کاربران