دوشنبه, 23 مهر 1397
منو اصلی

 

 

فیلتر تلگرام باید از مسیر قانونی انجام می‌شد

علی مطهری در نشست یکشنبه صحن علنی مجلس با یادآوری اعیاد شعبانیه گفت: «قیام و انقلاب حضرت مهدی (عج) آخرین حلقه از نبرد حق و باطل است که جنبه جهانی داشته  

نماینده مردم تهران تأکید کرد: آزادی‌دادن به افکار مخالف و پاسخ‌دادن به شبهات تنها راه دفاع از اسلام و انقلاب است. از سوی دیگر شهید مطهری بر استمرار عدالت‌خواهی تأکید داشت و چند روز بعد از پیروزی انقلاب به‌صراحت گفت: «اگر جمهوری اسلامی به مسئله عدالت اجتماعی اهمیت ندهد، شکست خواهد خورد». او ادامه داد: شهید مطهری همچنین بر استقلال فرهنگی و مکتبی تأکید داشتند. ما نباید نسبت به فرهنگ غرب یا شرق دچار خودباختگی و خودکم‌بینی شویم. شهید مطهری می‌فرمود: «استعمار سیاسی و اقتصادی آن‌گاه توفیق حاصل می‌کند که در استعمار فرهنگی توفیق به دست آورده باشد».


برجام بازی2 سر برد برای ایران
بخش دیگر صحبت‌های مطهری درباه برجام بود. او گفت: آمریکا باید بداند که هر تصمیمی برخلاف منافع ملت ایران بگیرد، پاسخ سختی دریافت خواهد کرد. چنانچه از برجام خارج شود با چه اعتباری می‌خواهد با کره‌شمالی مذاکره کند؟ این برای ایران بازی دوسر برد است، زیرا در صورت خروج آمریکا از برجام، ضمن تنزل جایگاه جهانی آمریکا، از طرف ایران اتمام حجت است که ما آمدیم و طرف مقابل نقض پیمان کرد و در صورت عدم خروج، باز به نفع ایران است. نطق نایب‌رئیس مجلس درباره توان موشکی ادامه پیدا کرد: آنها دو موضوع را بهانه کرده‌اند؛ یکی توان موشکی و دیگر نفوذ منطقه‌ای ایران. آیا آمریکا اجازه می‌دهد درباره توان موشکی‌اش ما تصمیم بگیریم؟ انتخابات آزاد مجالس لبنان و عراق نیز نشان می‌دهد که نفوذ ایران در منطقه در جهت تحکیم دموکراسی است نه برای منافع خود و اصولا نفوذ ایران در کشورهای منطقه نفوذ فکری و ایدئولوژیک است.


پایان‌ حصر ، لازمه وحدت ملی است
او با تأکید بر اینکه برای تقویت وحدت ملی لازم است به مسئله حصر خانگی خاتمه داده شود، گفت: متأسفانه دادستان تهران موضوع وعده رفع حصر تا پایان سال ۹۶ را تکذیب کرد. بهتر بود ایشان قبل از تکذیب، از مقامات مافوق خود سؤال می‌کرد. اصولا دادستان‌ها نباید در هر موضوعی وارد شوند. موضوع ورود دادستان کل کشور به مسئله شورای شهر و شهردار تهران موجب وهن جمهوری اسلامی شد. همین‌طور برخی اقدامات دادستان مشهد؛ البته از دادستانی که معتقد است اختیارات او از اختیارات خدا فقط یک بند انگشت کمتر است، این اقدامات، طبیعی به نظر می‌رسد. مطهری اضافه کرد: مایه خوشوقتی است که دادستان تهران اعلام کرد پرونده دادستان سابق درباره قتل زهرا کاظمی همچنان مفتوح است. لازم است نتیجه این پرونده که موجب قطع رابطه کانادا با ایران شد و همان ابتدا باید از طرف ایران عذرخواهی و مجرم مجازات می‌شد، سریع‌تر به اطلاع مردم برسد.


فیلترینگ تلگرام 
باید از مسیر قانونی انجام می‌شد

نماینده مردم تهران در مجلس دهم با اشاره به فیلترینگ تلگرام گفت: بهتر بود فیلتر تلگرام از مسیر قانونی انجام می‌شد. قانون، کارگروه تشخیص مصادیق مجرمانه را که ۱۳ عضو از نهادهای مربوط دارد، مسئول این کار قرار داده نه قوه قضائیه را. اگر حکم حکومتی در کار بوده، لازم است با ذکر دلایل اعلام شود و البته مردم می‌پذیرند، زیرا مردم رهبر انقلاب را گذشته از مقام ولایت، انسانی حکیم می‌دانند که مصالح و سعادت ملت را مبنا قرار می‌دهند. مطهری با بیان اینکه «رئیس‌جمهور به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی درباره مسئله تلگرام می‌توانست به قوه قضائیه تذکر قانون اساسی بدهد»، گفت: او باید اقتدار لازم را در اجرای اصل یکصد و سیزدهم قانون اساسی از خود نشان دهد. دم‌زدن از تقیه و کنایه به این و آن، نشانه ضعف است. مردم انتظار صراحت و در میان گذاشتن مسائل با خود را دارند.


دوگانگی در حوزه اطلاعات 
نایب‌رئیس مجلس گفت: دوگانگی در حوزه اطلاعات کشور خطری است که کیان جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند. اینکه در مسئله بازداشتی‌های محیط زیست، وزارت اطلاعات جاسوس‌بودن آنها را تأیید نمی‌کند و در موارد دیگر نیز وحدت نظر و وحدت رویه وجود ندارد، به صلاح کشور نیست. پیشنهاد می‌کنم جناب آقای حسین طائب به عنوان وزیر اطلاعات معرفی و انتخاب شوند یا وظایف اطلاعات سپاه مانند گذشته منحصر در امور داخلی سپاه و گروه‌های مخالف مسلح شود.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران