چهارشنبه, 24 مرداد 1397
منو اصلی

 مرعشی: نوبخت هیچ موافقی در دولت ندارد
رئیس کمیته سیاسی حزب کارگزاران گفت: هرکس از آقای نوبخت در شرایط کنونی حمایت کنند آینده‌ای در سیاست ایران نخواهد داشت.
بیشتر ...
 

 شرکت هیوندای،دستمزدکی‌‍روش برای سرمربیگری کره رابرعهده گرفت
کی روش یکی از سه گزینه سرمربیگری تیم ملی فوتبال کره جنوبی است و قرار است رئیس یک شرکت خودروسازی کره جنوبی مبلغ ۳.۵ میلیون دلار برای به خدمت گرفتن سرمربی جدید کمک مالی کند.
بیشتر ...
 

 مرعشی: جامعه به حرف مسئولان اعتماد ندارد
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی مطرح کرد: جامعه در حال حاضر به حرف مسئولان اعتماد ندارد و هرچه آنها کمتر صحبت کنند بهتر است. چراکه مسئولین برحسب وظیفه سعی دارند شرایط را عادی جلوه بدهند اما مردم این موضوع را باور نمی‌کنند و خشمگین‌تر می‌شوند. درواقع عادی جلوه دادن مسائل مردم را قانع نمی‌کند و بی‌اعتمادی را تشدید می‌کند.
بیشتر ...
 

 نجات ایران؛ تصمیم صلح
در شرایطی که کشور در موقعیت خطیری به لحاظ بین‌المللی بسر می‌برد لزوم همگرایی و وحدت ملی در مقابله با تکانه‌ها و فشارهای دشمنان امری اجتناب ناپذیر است. از این جهت محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران معتقد است«اگر چالش ایران با مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و برخی دولت‌های عربی به سایر کشور‌های جهان تسری کند، به زیان ماست و اعتمادسازی و همراه‌سازی کشور‌ها در کنار جمهوری اسلامی، کلید موفقیت ماست که در دستان نمایندگان نظام قرار دارد». حال فرزند ارشد آیت‌ا... هاشمی دقیقا بر مبنای رفتار، اصول و شعارهایی که آیت‌ا... هاشمی در راستای اتحاد و انسجام ملی بیان می‌کرد گام برمی‌دارد و سخن می‌گوید. آیت‌ا... نیز به همراهی افکار عمومی و دولت‌های جهان با ایران در راستای صلح پایدار برای تمامی مردم جهان معتقد بود. حال محسن هاشمی نیز همانند پدر، امنیت، رشد و شکوفایی کشور را در صلح پایدار جهانی می‌بیند.
بیشتر ...
 

حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی
  براندازان عددی نیستند
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی اصلی‌ترین رقیب اصلاح‌طلبان را کاستی‌های درونی می‌داند و معتقد است که هیچ عاملی غیر از کم‌کاری، دنیاطلبی و دور شدن از مردم نمی‌تواند این جریان را به حاشیه براند
بیشتر ...
 

محمود صادقی : FATF تصویب خواهد شد
 دفتر رهبری تصویب لایحه را به مجلس واگذار کرده است/ رابطه رییس‌جمهور با اصلاح‌طلبان مطلوب نیست
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با اطلاعاتی که داریم، مجموعه نظام به این تصمیم رسیده که لوایح مربوط به مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را تصویب کند گفت: در مجلس به نظر رهبری استناد می‌کنند؛ اما آقای لاریجانی بارها اعلام کرده که دفتر رهبری گفته به خود مجلس مربوط است و ما نظری نداریم. دست کم نظر منفی ندارند.
بیشتر ...
 

 رئیس دولت اصلاحات چه کرد که هم فساد کاهش یافت،هم اقتصاد رشد کرد؟
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نایب‌رییس نخست فراکسیون مستقلین ولایی در گفت‌وگو با «اعتماد» اظهار داشت: درصورت تغییر در ترکیب کابینه و ترمیم تیم اقتصادی، نمی‌توان انتظار داشت که همه مشکلات حل شوند اما قطعا این اقدام موثر خواهد بود و بخشی از مشکلات را حل می‌کند.
بیشتر ...
 

 سید حسین مرعشى: اقتصاد را نباید نا امن کنیم
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: کسی که سهام می‌خرد در قبال افزایش ارزش سهام خود مسئولیتی ندارد و مقصر نیست. کسی که سهام یا سکه به قیمت روز می‌خرد و بعد از آن با افزایش قیمت مواجه می‌شود مقصر آن نیست. نمی‌توانیم سکه یا سهام یا بورس را کوپنی کنیم. برای جلوگیری از افزایش قیمت در اثر خرید سکه توسط افراد باید مالیات به آنها تعلق بگیرد، جرم نکرده‌اند که دستگیرشان کنیم.مگر می‌توانیم به مردم بگوییم سکه نخرید یا چه مقدار بخرید؟ مگر محدودیت داریم؟
بیشتر ...
 

وزرای دولت به قدر کافی در فشار هستند نمی‌شود که رئیسشان هم انتقاد کند
 ماجرای عبور از روحانی جدی نیست
حسین مرعشی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه تندروها از ناآرامی‌های دی ماه درس عبرت گرفته باشند، گفت:‌ آن اشتباه را آقای علم الهدی در مشهد کردند و گرفتاری درست کردند. امروز دولت و نظام یک مجموعه هستند و کسی نمی‌تواند بدون حمایت و دفاع از دولت، نظام را حفظ کند.
بیشتر ...
 

 تغییر در ٣حوزه؛ خانواده- دین- سیاست
براساس تحقیقات انجام شده از ۱۰۰ چالش آینده ایران ۵۲ چالش در زمینه اجتماعی است که رقم قابل توجهی است. این در حالی است که مهم‌ترین چالش‌های اجتماعی آینده ایران شامل کاهش امید به آینده، بی‌اعتمادی اجتماعی، بی‌تفاوتی اجتماعی و کاهش شعور اجتماعی خواهد بود. رویکردی که نیاز به مطالعات دقیق در تاریخ اجتماعی ایران به خصوص پس از انقلاب اسلامی دارد. این در حالی است که براساس اظهار نظر برخی کارشناسان، جامعه ایران مدت‌هاست با امر سیاسی دست و پنجه نرم می‌کند
بیشتر ...
 

 نمایش‌های پوپولیستی به جای گفت وگو!
از آنچه در سه صحنه اخیر یعنی «نحوه اعتراض برخی نمایندگان مجلس به خروج امریکا از برجام»، «اعتراض پرخاشگرانه به رئیس سازمان انرژی اتمی در جریان راهپیمایی روز قدس» و «اقدام روز گذشته نمایندگان که با پهن کردن طومار پارچه‌ای در صحن مجلس سعی داشتند اعتراض خود را به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم اعلام کنند» مشاهده شد، نمونه‌های تاریخی متعددی در تاریخ معاصر ایران بر جای مانده است؛ صحنه‌هایی که ماحصل رفتارهای افراطی بوده‌اند و نشان داده‌اند که متأسفانه روی دیگر سکه تندروی، تأمین اهداف دشمنان ملت بوده است.
بیشتر ...
 

 مرعشی: پشیمان نیستم
گفت‌وگو با سیاستمدار خوش‌لهجه کرمانی، کار راحتی نیست؛ هم سؤال‌ها و هم سیاست را ساده می‌کند و به آن جواب می‌دهد و معتقد است برخی راه‌حل‌ها و البته برخی صورت مسأله‌ها خیلی سهل و ممتنع است. با این همه، وضعیت امروز ایران را پیچیده‌تر و دشوارتر از آن می‌داند که کنار گود نشست و به دولت فشار آورد که چنین و چنان کند.
بیشتر ...
 

 نامه به کودکی که زاده خواهد شد: سعدی بخوان و بنز سوار شو!
برای سال‌ها با این سوال نخ‌نما مواجه شدیم که «علم بهتر است یا ثر‌وت؟». در مدرسه مجبور بودیم گزینه علم را انتخاب کنیم، اما به‌محض خروج از مدرسه از صمیم قلب باور داشتیم که ثروت بهترین چیز دنیا است و با پول می‌شود هر چیزی، حتی علم را خرید. اما خیلی از ما این تضاد را برای همیشه با خود نگه داشتیم. واقعا کدام ارزشمندتر است؟ هنر، موسیقی، شعر، ادب، شخصیت و دانایی؟ یا مازراتی، رولکس، خیابان فرشته، آیفون و کت‌وشلوار کیتون؟ اگر جامعه برای پورشه بیشتر از دکترای ادبیات ارزش قایل است، چرا باید رنج تحصیلات را بر خود هموار کنیم؟ پایان این راه پر از سنگ و تیغ، چه نعمت ارزنده‌ای وجود دارد؟ اگر تمام آدم‌های باهوش و مستعد به ساختن زندگی‌ای لوکس مشغول شوند، چه بلایی سر سرمایه‌های فرهنگی جامعه می‌آید؟ پیروز کارزار علم و ثروت کیست؟ مطالعه بیشتر: وقتی پولدارها هم احساس فقر می‌کنند جدای از سیاست‌گذاری‌های کلان، سوال من این است که خود ما باید چه‌کار کنیم؟ به فرزندان خود چه بیاموزیم؟ آیا به آن‌ها از فواید علم و هنر بگوییم؟ یا بجای مدرسه، آن‌ها را به بازار بفرستیم؟ آیا با رفتار خود اهمیت گنجینه ارزشمند موسیقی سنتی ایران را به آن‌ها گوشزد کنیم؟ یا آن‌ها را با رویای خریدن بوگاتی بزرگ کنیم؟ برای فرزندی که قرار است زاده شود، چه نامه‌ای بنویسیم؟
بیشتر ...
 

 تندروها با شبه‌کودتا به‌دنبال زمین زدن دولت هستند
صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفتگوی مفصلی گفت: جریان تندرو آینده را از آن خودش می‌بیند. جریان تندرو می‌داند که با همین زاویه و شیب اگر جلو برویم، کسر قابل توجهی از مردم نه تنها در انتخابات 1400 شرکت نخواهند کرد بلکه سال آینده در انتخابات مجلس شورای اسلامی هم خیلی از کسانی که طرفدار جریان تندرو نیستند، در انتخابات شرکت نخواهند کرد.
بیشتر ...
 

 فیلتر تلگرام باید از مسیر قانونی انجام می‌شد
علی مطهری در نشست یکشنبه صحن علنی مجلس با یادآوری اعیاد شعبانیه گفت: «قیام و انقلاب حضرت مهدی (عج) آخرین حلقه از نبرد حق و باطل است که جنبه جهانی داشته
بیشتر ...
 

 کتاب «مرد بحران ها» رونمایی شد
کتاب خاطرات 'مرد بحران ها' مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.
بیشتر ...
 

 مرعشی: سپاه دژ مستحکم برای دفاع از نظام است
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی به سالروز ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار اشاره کرد و گفت: ما همواره دوستدار سپاه هستیم و این نهاد را دژ مستحکم برای دفاع از نظام می دانیم.
بیشتر ...
 

 مرعشی: ما نه با دوستان مروت کردیم و نه با دشمنان مدارا
مملکت توان اشتباهات پی در پی را ندارد
بیشتر ...
 

 حسین مرعشی: تفکر کلیشه ای اصلاح طلبی نیاز به اصلاح دارد
حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران در عرصه سیاست بازیگری واقع گرا محسوب می‌شود؛ او شخصیتی نزدیک به ادبیات اکثریت جامعه و در عین حال تکنوکرات است.
بیشتر ...
 

 مرعشی: جهانگیری قصد ندارد شهردار شود
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی تاکید کرد: اسحاق جهانگیری نمی‌خواهد از دولت استعفا بدهد و قصدی هم برای شهردار شدن ندارند
بیشتر ...
 

نتیجه مذاکرات وزیر خارجه فرانسه در تهران چیست
 پیامدهای بلندمدت یک سفر کوتاه
اگرچه سفر لودریان به تهران کوتاه بود؛ اما همین سفر بعد از ماه‌ها پس‌و‌پیش‌شدن انجام شد و بیراه نیست اگر تبعات این سفر هم ماه‌ها ادامه پیدا کند؛ چراکه ممکن است مهم‌ترین اتفاق پیش‌رو سفر امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، به تهران باشد
بیشتر ...
 

نایب‌رئیس مجلس در کنگره حزب مردم‌سالاری:
 لزوم پایان حصر و ممنوع‌التصویری
شانزدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری با شعار «مردم پرسشگر، حکومت پاسخ‌گو، لازمه توسعه پایدار» صبح روز گذشته در هتل المپیک تهران برگزار شد. در این کنگره، مصطفی کواکبیان، دبیرکل حزب مردم‌سالاری، علی مطهری، حسین کمالی، رئیس خانه احزاب، محمدرضا تابش، نماینده مردم، احمد حکیمی‌پور، دبیرکل حزب اراده ملت ایران، صالح زواوی، سفیر فلسطین در ایران و حجت‌الاسلام منتجب‌نیا حضور داشتند. در این کنگره مطهری، کواکبیان و کمالی سخنرانی کردند. مطهری به موضوعات متعددی اشاره کرد؛ از تلاش خارجی‌ها برای ناامیدکردن گفت و از لزوم ناامیدنشدن. درباره حصر توضیحاتی داد و از لزوم اصلاحات اقتصادی و سیاسی گفت. کواکبیان محور بحث خود را «پارلمان اصلاحات» قرار داد و دائما تأکید کرد این طرح در مقابل رئیس‌ دولت اصلاحات قرار ندارد.
بیشتر ...
 

مطهری خطاب به احمدی‌نژاد:
 آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا
انتقاد از سومین نامه احمدی‌نژاد، با چهره‌های سیاسی شروع شد و دیروز به نهادهای بالاتر هم رسید. مجمع تشخیص مصحلت نظام و قوه‌قضائیه هم در‌ مقام پاسخگویی برآمدند. علاوه بر آن علی مطهری هم با انتشار یادداشتی در ایسنا خطاب به احمدی‌نژاد گفته: «آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا»
بیشتر ...
 

مرعشی به فارس خبر داد
 کنگره سراسری کارگزاران به فروردین‌ماه موکول شد
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی از تعویق دوباره زمان برگزاری کنگره سراسری حزب متبوع خود خبر داد.
بیشتر ...
 

لزوم برکناری مسئولین ناشایست
  مرعشی: خروجی نظام سیاسی و نتایج انقلاب، مطلوب جریان اصلاحات نیست
یک فعال سیاسی اصلاح‎طلب گفت: مسئولان بایستی با بازنگری در روابط و کوتاه کردن فاصله خود با مردم در راستای ارتقای شاخص‌ها تلاش کنند.
بیشتر ...
 

 دلم برای دولت و مجلس می‌سوزد
تکلیف خودش را مشخص کرده است و می‌گوید که در انتخابات‌های آتی کاندیدا نخواهد شد بلکه به نفع دیگران کار می‌کند. محمدرضا باهنر مدت‌هاست گامی بلندتر از فعالیت‌های حزبی برداشته و جامه یک مصلح سیاسی بر تن کرده است. بر خلاف اصولگرایان به تضعیف رقیب اصلاح‌طلب نمی‌پردازد و حتی از آنان تمجید هم می‌کند. در کنار آن به بیان ضعف‌های جریان اصولگرایی که خود عضوی از آن است، می‌پردازد.
بیشتر ...
 

 هر کس به خیابان می‌آید یا خس و خاشاک است، یا گوساله یا آشغال؛ چرابه مردم توهین می کنید؟/ در تریبون‌های مقدس دقیق‌تر حرف بزنیم
رئیس‌جمهور تاکید کرد: امروز در منطقه شاهد بودید گروه‌هایی که به جنایات پرداختند از بمب و موشک و اینترنت و فضای مجازی استفاده کردند. آنها که خاورمیانه را به آشوب کشیدند کسانی بودند که در فهم درست از مسائل اجتماعی عقب ماندند و از تکنولوژی هم برای انحراف جامعه استفاه کردند
بیشتر ...
 

 مرعشی:انتقادی که سرخوردگی‌اجتماعی ایجادکند بد است/
روزنامه شرق با حسین مرعشی گفت‌وگویی را انجام داده است. بخش‌هایی از این مصاحبه را می‌خوانید
بیشتر ...
 

عبدالله رمضان‌زاده، سخنگوی دولت اصلاحات:‌
 از نظر ما احمدی‌نژاد امروز‌‌ همان احمدی‌نژاد دیروز است
عبدالله رمضان‌زاده، سخنگوی دولت اصلاحات، در گفت‌وگوی مفصلی با خبرگزاری «ایلنا» به موضوعات گوناگونی پرداخت. رمضان‌زاده بر «گفت‌وگوی ملی» تأکید و از سویی به موانع آن هم اشاره کرد. او جریان اصولگرایی را بلاتکلیف و از‌این‌رو اتفاق‌نظر نسبی این گروه را لازمه گفت‌وگو دانست. بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:
بیشتر ...
 

سال ۸۸ جامعه روحانیت نسبت به هاشمی تعلل کرد و مایه نگذاشت
  بعد از فوت آیت‌الله حقایق زیادی روشن شد
عضو جامعه روحانیت مبارز می‌گوید: بعد از فوت آیت‌الله هاشمی که یک سال از آن می‌گذرد حقایقی روشن شد که در گذشته آشکار نبود. از سال ۸۴ که افرادی برای ریاست جمهوری داوطلب شدند و مرحوم آیت‌الله هاشمی هم داوطلب شد، یک دغدغه و دلشوره‌ای به وجود آمد که برخی اصلاً واجد شرایط نبودند. ایشان می‌دید در رابطه با آقای احمدی‌نژاد این را می‌دید ولی برخی نمی‌دیدند و لمس نمی‌کردند
بیشتر ...
 

 همراهان آقای روحانی متناسب با نیازهای دولت کاری نمی‌کنند/ اگر کار بلد نیستید استعفا دهید
سیدحسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در کانال تلگرامی خود نوشت: سرخوردگی مردم ناشی از در میدان نبودن همراهان آقای روحانی‌است.
بیشتر ...
 

 حسین مرعشی: روحانی خیلی چیزها را تغییر داده و تغییر می‌دهد/ حرف زیباکلام برای کناررفتن جهانگیری را قبول ندارم
قرار بود درباره «پشیمان» بودن یا نبودن از رأی‌دادن به روحانی با او صحبت کنیم. زبانش معمولا به شوخی باز است و گاهی جدی‌هایی را در بین همین شوخی‌ها مطرح می‌کند. آنجا که می‌گوید: «حتی اگر آقای روحانی آلزایمر بگیرد و همه اینها را یادش برود، ما یادمان نمی‌رود که آقای روحانی از آقای جلیلی بهتر است، روحانی از آقای رئیسی بهتر است».
بیشتر ...
 

 مرعشی: آی‌کیوی خانواده هاشمی و کارگزاران بالاست
حزب کارگزاران سازندگی با چند نام اصلی گره خورده که آیت الله هاشمی رفسنجانی در راس و خاندانش که همگی در بدنه سیاست سابقه و حضور پررنگ دارند قطعا در مرتبه دوم از این سیاست ورزی قرار می گیرند. ویژگی مشترک همه اعضای این خاندان در چند محور نهفته است؛ سیاست‌ورزی، فعالیت اقتصادی، خلاقیت و همسویی با نوآوری‌های مدیریتی.
بیشتر ...
 

 مناظره‌ای برای بازخوانی حوادث٧٨ و ٨٨
مناظره تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 چندان در میان مردم جا نیفتاده بود، اما پس از آن و به‌خاطر فضایی که پس از آن شکل گرفت اهمیتی بسزا یافت. در این سال‌ها مناظره‌های بسیاری میان دو تفکر اصلاح‌طلب و اصولگرا صورت گرفت که معمولا حاشیه‌های بسیاری به دنبال داشته است. به تازگی سیدمصطفی تاجزاده، حمید رسایی و محمود احمدی‌نژاد را به مناظره دعوت کرده است.
بیشتر ...
 

 احمدی نژاد دست به دامان شمخانی
دیروز جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد؛ جلسه‌ای که به ریاست آیت‌ا... هاشمی شاهرودی و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی بود، اما لنز دوربین‌ها به یک سمت توجه ویژه‌ای داشت که آن هم صندلی‌ای بود که محمود احمدی‌نژاد بر روی آن نشست. سمت راست او دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و سمت چپ او آیت‌ا... شبستری قرار داشتند. در تصویری که‌ ایسنا منتشر کرده، گویی شمخانی موضوعی را به احمدی‌نژاد گفته، اما او به سقف نگاه می‌کند و همین رفتار سبب تعجب آیت‌ا... شبستری هم شده است
بیشتر ...
 

 مقایسه این‌دولت با دولت‌اصلاحات اشتباه‌است
برخی از چهره‌های سرشناس اصلاح‌طلب از گردش به راست رئیس‌جمهور می‌گویند و برای اثبات ادعایشان مواردی را به عنوان شاهد مثال می‌آورند. به نظر شما این ادعا تا چه حد ریشه در واقعیت دارد؟ من این ادعایی را که بعضی از اصلاح‌طلبان از جمله استاد ارجمندم جناب آقای دکتر زیباکلام (ما در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی ایشان بودیم) مطرح می‌کنند را با عرض پوزش از محضر ایشان و سایر بزرگانی که چنین نظر و دیدگاهی دارند، قبول ندارم. شما باید شرایط انتخابات را در نظر بگیرید و وضعیت را در موقعیتی که یک مجموعه‌ای دست به دست یکدیگر داده بودند و از چهار سال پیش تیرهای تهمت و شبهه را علیه آقای روحانی پرتاب می‌کردند و پس از انتخابات سال 92 به دنبال این بودندکه با تخریب و تهمتهای دامنه دار خود، جناب دکتر روحانی را، نخستین رئیس‌جمهور تک دوره‌ای ایران بنامند. آنها برای انتخابات سال 96 اتاق بحران تشکیل داده بودند (خودشان هم به خوبی می‌دانند که چه کسانی هستند) و شروع به تخریب کردند. در همین استان کوچک ما بیش از 200 یادواره شهدا، با قصد تخریب دولت برگزار شد. به جای اینکه برنامه‌هایشان تجلیل از مقام و جایگاه والای شهیدان انقلاب و دفاع مقدس باشد، اقدام به تخریب شخص رئیس‌جمهور و سپس تلاش در جهت تخطئه هیات دولت می‌نمودند. به فرموده حضرت علی (ع): «کلمه الحق یراد بها الباطل» ظاهرش تجلیل بود، ولی در عمل تخریب دولت را سرلوحه کار خود قرار داده بودند و این در سراسر کشور اتفاق افتاد. با گرم شدن تنور انتخابات هم بر شدت تخریب‌ها افزوده شد و به طور کامل مسائل غیرواقعی علیه دولت و دستاوردهای آن مطرح می‌کردند، آقای دکتر روحانی در این شرایط چاره‌ای جز ایراد سخنان هیجان انگیز و دلچسب برای مردم، به ویژه آنهایی که تحت تاثیر این حجم از تبلیغات منفی قرار گرفته بودند، نداشتند. فلذا دوران انتخابات زمانی‌است که فرد، برای جلب رای مخاطبان خودش و به طور مشخص برای کسانی که رای خاکستری دارند، باید سخنانی محکم، هیجانی و اقناع کننده در قبال تخریبات 4ساله داشته باشد. بحمدا... ملت شریف ایران هم به رغم وجود قول‌ها و وعده‌های بی‌پایه و ظاهرا جذاب، خوشبختانه راه دیگری انتخاب کردند و برای بار دوم با 6 میلیون رای بیشتر، تقویت مسیر 4سال گذشته را خواستار شدند. اما به طور طبیعی نمی‌شود که هیجانات و فضای انتخاباتی را به مدت 4 سال پیاپی تمدید کرد و این تنور را همچنان داغ نگه داشت! بلکه اکنون زمان سازندگی است. نکته دیگری هم که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد، وجود تهدیدات خارجی است. هنگامی که ایالات متحده امریکا و رژیم صهیونیستی، نهادهای انقلابی را یکی پس از دیگری مورد حمله قرار می‌دهند، طبیعی است که آقای رئیس‌جمهور باید در این شرایط از این نهادهای انقلابی دفاع کند. اگر چنین کاری نمی‌کرد، دندان طمع دشمنان انقلاب گردتر و شمشیرشان برای زدن جمهوری اسلامی تیزتر می‌شد! به همین جهت آقای رئیس‌جمهور از این نهادها محکم دفاع کردند؛ اما این به معنای تغییر از مواضع نیست. با حفظ مواضع زمان انتخابات، گاهی اوقات یک سیاستمدار همان راننده‌ای است که در شب رانندگی می‌کند و باید نور چراغ خود را با توجه به شرایط تنظیم کند. راننده متبحر گاهی از نورپایین استفاده می‌کند و گاهی از نوربالا! در دامنه نور بالا، سرعت کاهش می‌یابد اما در دامنه نور پایین سرعت تغییری نمی‌کند. اگر گاهی اوقات دوستان چنین احساسی می‌کنند، باید از این عزیزان خواست تا همه مولفه‌های شرایط موجود را در کنار هم بچینند و سپس اقدام به ارائه تحلیل کنند. آقای روحانی که یک فرد معمولی و تازه به دوران رسیده نیست که تغییر موضع بدهد! آقای‌روحانی بیش از 50 سال سابقه روشن فعالیت‌های سیاسی را در کارنامه و عقبه خود دارد. در دوران نوجوانی در مقابله با رژیم ستمشاهی برای امام و به یاد امام مبارزه می‌کردند. اگر می‌خواستند تغییر موضع بدهند باید آن موقع این کار را انجام می‌دادند تا بتوانند از امکانات و منابع رژیم پهلوی برای خود بهره‌مند شوند. ایشان در حساس ترین شرایط، زندانهای قرون وسطایی رژیم ستمشاهی را زیر شکنجه‌ها تحمل کرد، اما کمر خم نکرد و به دشمن لبخند نزد. اسارتها و گرفتاریها را تحمل کرد و تغییر موضع نداد، حالا در اوج قدرت بیاید و تغییر موضع دهد؟ امروز ایران پرقدرت ترین کشور منطقه است و رئیس‌جمهور ایران هم دومین فرد مملکت است، حال چگونه ممکن است تغییر موضع بدهد؟ ایشان پل‌های پشت سر خود را در جناح مقابل خراب کرده است و به طور طبیعی نمی‌تواند تغییر موضع بدهد. از دشمن خارجی فقط انتظار تخریب می‌رود اما از دوستان، انتظاراتمان در دوستی بسیار بیشتر است. آیا چــنیـن مواضعی در گذشته آقای روحانی هم مسبوق به سابقه است؟ در دورانی که ایشان در جایگاه دبیر شورای عالی امنیت ملی و مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای بودند، به اذعان سیاستمداران و دیپلمات‌های داخلی و خارجی، بهترین و پخته‌ترین مواضع را اعمال می‌کردند. آقای ظریف نیز ادامه دهنده همان مواضع است. مگر می‌شود شخصیتی با این سابقه و لاحقه و با این جایگاه علمی و بین‌المللی، بیاید و تغییر موضع بدهد؟ البته نقدهای این دوستان هم از سر دلسوزی‌ است و بیشتر تذکرات برای هشدار است. اما این باعث تمسک جستن رسانه‌های بیگانه به این مواضع شده و هیاهویی را علیه رئیس‌جمهور محترم به راه‌انداخته‌اند. آقای روحانی نه تغییر موضع داده و نه تغییر موضع خواهد داد. شاهد مثالهایی که این عزیزان برای گردش به راست آقای روحانی می‌آورند، چیزی غیر از حمایت‌های ایشان از نهادهای انقلابی است. دیدار با اعضای جامعه روحانیت مبارز و یا انتصاب‌های خوشایند اصولگرایان مصادیقی است که بیشتر مورد تاکید منتقدان گردش به راست آقای رئیس‌جمهور است. آیا این موارد تاکتیک ایشان است و یا از الزامات حکمرانی‌است؟ ببینید! من معتقدم اگر آدم بخواهد تحلیل کند باید صغرا و کبرای صحیحی طراحی کنیم. کسانی که چنین برداشتی دارند، رئیس دولت اصلاحات را با آقای روحانی مقایسه می‌کنند و این مقایسه‌اشتباه است. آن دولت، دولت اصلاح‌طلبان بود و این دولت، دولت اعتدالگرایان است. آن زمان تمام نیروهای دولت اصلاح‌طلب بودند. اما آقای روحانی به استفاده از نیروهای معتدل هر دو جناح معتقد است. آقای دکتر روحانی یک اعتدالگراست. خوب است برای روشن شدن این موضوع یک نکته‌ای را برای شما تعریف کنم. ما در مجلس چهارم و پنجم (که بنده به عنوان عضو فراکسیون خط امام اصلاح‌طلبان بودم) شاهد برگزاری هشت انتخابات هیات رئیسه بودیم. هشت لیست جداگانه توسط اصلاح‌طلبان تهیه می‌شد و هشت لیست نیز توسط اصولگرایان صادر می‌شد. برای دوازده پست شامل: ریاست، نواب اول و دوم رئیس، 3 کارپرداز و 6 منشی هرساله لیست می‌دادیم. اما در هر دو لیست فقط یک نفر مشترک برای مدت هشت سال وجود داشت و آن آقای دکتر روحانی بود. پس دکتر حسن روحانی، اعتدالگرای امروز نیست! بنده از 26 سال پیش ایشان را به عنوان یک چهره اعتدالی می‌شناسم. در آن ایام همواره 40 تا 50 رای از آقای ناطق نوری (که ان شاءا... خدا ایشان را همواره سلامت بدارد) رئیس مجلس بیشتر می‌آوردند. اما همواره ایشان حرمت آقای ناطق را به عنوان شاگرد امام (ره) نگه می‌داشت و نمی‌گفت که من می‌توانم کاندیدای ریاست مجلس شوم به علت داشتن رای بیشتر! علت اینکه اکنون اصلاح‌طلبان نیز حول محور ایشان جمع شده‌اند، همین شخصیت اعتدالگراست. پس اگر برخی دوستان چنین تحلیلی دارند تصورشان بر این‌است که این دولت، همان دولت اصلاحات است که البته این تصور و تحلیل اشتباهی است! در این دولت هم اصلاح‌طلبان در کابینه و پست‌های استانداری حضور دارند و هم اصولگرایان! مساله خیلی روشن است اما نمی‌دانم چرا برخی از این عزیزان این موضوع را همین‌طور کش می‌دهند! با وجود برخی گلایه‌ها در میان اصلاح‌طلبان، توپخانه تخریب رسانه‌ای اصولگرایان علیه دولت همچنان فعال است، آیا این باعث تخریب پایگاه اجتماعی آقای روحانی از هر دو سوی جریانات سیاسی نخواهد شد؟ افرادی که اقدام به تخریب دولت می‌کنند اصولگرا نیستند، بلکه باید آنها را تخریبچی نامید. اصولگرا اسم مقدسی است. اصولگرا که تخریب نمی‌کند! اصولگرا که سیاهنمایی نمی‌کند! اصولگرا که دروغ نمی‌گوید! اصولگرا حرفی را نمی‌زند که عین همان حرف‌ها را آمریکایی‌ها می‌زنند! ناراحتی یک حرف است و تخریب یک حرف دیگر. آنهایی که از نقاط ضعف احتمالی دولت خوشحال می‌شوند و بشکن می‌زنند، اینها را نمی‌شود در زمره اصولگرایان دانست. از نظر ما اصولگرایان بسیار محترمند. من در مجالس گوناگون با اصولگرایان بسیاری کار کرده‌ام و برای رفع ابهام از چهره اصولگرایی، نام چند چهره اصولگرای راستین را برای شما مثال می‌زنم. آقای دکتر علی مطهری که اصلاح‌طلب نیست. آقای احمد توکلی هم اصلاح‌طلب نیست، اما بسیار اصولگرای محترمی هستند. آقای مصباحی مقدم هم چنین جایگاهی دارد. ببینید! این عزیزان که تخریب نمی‌کنند بلکه نظرشان اصلاحی و برای اداره بهتر امور کشور است. باید اسم افراد همنوا با آن سوی مرز را تخریبچی نامید. این افراد نمی‌توانند خود را به طور رسمی همراستا با رسانه‌های آن‌سوی مرز، معرفی کنند، چون می‌دانند ممکن است تحت تعقیب دستگاه‌های قضائی و امنیتی قرار بگیرند، اسمش را عوض می‌کنند ولی نتیجه‌اش همنوایی با رژیم صهیونیستی و همچنین آمریکا است. این تخطئه شامل شخص رئیس‌جمهور نیست و دستاوردهای مهم دولت نظیر برجام را که تصمیم کلی نظام بود هم، مورد تخریب شدید قرار می‌دهند. آیا هدف آنها انتخابات‌های سال‌های 98 و 1400 است و یا اهداف دیگری را علیه شخص آقای‌روحانی برای خود متصور شده‌اند؟ من معتقدم این افراد اصل نظام را قبول ندارند. آنها می‌خواهند انقلاب نباشد و البته می‌دانند که نباید به گونه‌ای موضع بگیرند که با آنها برخورد شود. هدف اصلی آنها این است که پس از زیر سوال بردن دستاوردهای نظام، بگویند نظام از کارآمدی لازم برای اداره کشور برخوردار نیست. ما نباید اجازه بدهیم این اتفاق که مطلوب آنان است در کشور بیفتد. اگر نقدی وجود دارد قطعا باید دلسوزانه مطرح شود. باید همچون یک پزشک حاذق آرزوی بهبودی برای بیمارشان کنند و نه اینکه آرزوی مرگ بیمار را در سر پرورش بدهند. برخی از افراد هدفشان همان اهداف انتخاباتی است که‌اشاره کردید. اما برخی دیگر همان اهداف شوم را در سر دارند و در واقع اصل نظام را ذیل لوای حق به جانب بودن، نشانه رفته‌اند. آیا نهادهای امنیتی و قضائی امکان برخورد با این افراد را ندارند؟ ریشه و تکیه‌گاه این افراد برای حمله به دولت، در کدام اتاق فرمان است؟ این افراد چون قیافه حق به جانبی به خود می‌گیرند، ماهیت اصلی خود را لو نمی‌دهند. پس نمی‌شود با این افراد برخورد قاطعی کرد. دوم اینکه در داخل کشور برخی جاها وجود دارند که این افراد را ساپورت می‌کنند و چتر حمایتی خود را بر سر این افراد باز کرده‌اند و آنها را به عنوان پیاده نظام خود برای روز مبادا آماده کرده‌اند!
بیشتر ...
 

 روحانیون معتدل؛ تشکل سوم
روحانیون تشکل جدیدی را فعال خواهند کرد؟ روحانیونی که به‌نوعی ریشه در جامعه روحانیت داشتند اما شرایط به‌گونه‌ای رقم خورد که مجبور به فاصله‌گرفتن از این تشکل شدند و مدت‌هاست نشانی از آنها در جلسات جامعه روحانیت نیست.
بیشتر ...
 

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد.
 نتیجه اصلاحات در شورای عالی اصلاح‌طلبان تا دو ماه آینده اعلام می‌شود
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: طی یک یا دو ماه آینده اصلاحاتی در شورای عالی سیاست‌گذاری انجام و اعلام می‌شود.
بیشتر ...
 

 مرعشی: پیروزی در انتخابات، پایان مشکلات نیست
سیدحسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران، در نشست فصلی دبیران اول استان‌های حزب با اشاره به اعتماد مردم به جبهه اصلاحات در انتخابات‌های سال‌های اخیر، یادآور شد که با انتخابات مشکلات حل نمی‌شود و این هنر اصلاح‌طلبان است است که مسائل را پس از انتخابات پیش ببرند
بیشتر ...
 

 شورای نگهبان مصلحت را می‌پذیرد
حواشی پیش آمده برای سپنتا نیکنام تمامی ندارد و هر روز اظهار نظر جدیدی دراین مورد شنیده می‌شود. همه بر حل هرچه سریع‌تر معضل پیش آمده تاکید دارند اما هنوز چشم‌انداز مثبتی دیده نمی‌شود. عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز دیروز در آیین تکریم و معارفه استاندار یزد به مساله پیش آمده برای سپنتا نیکنام یکی از اعضای شورای این شهر اشاره کرد.
بیشتر ...
 

سید محمد غرضی در گفت‌وگو با «آرمان»:
 حل موضوع حصر به وحدت کمک می‌کند
پیامدهای دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد برکشور همچنان ادامه دارد و هر روز پرده جدیدی از تخلفات اداری و اقتصادی دولت‌های نهم و دهم افشا می‌شود. از سوی دیگر پیامدهای اتفاقات بعد از ریاست جمهوری دوم او همچنان ادامه دارد. به همین دلیل و برای تحلیل و بررسی این مسائل با مهندس سیدمحمد غرضی وزیر نفت در دولت آیت‌ا... مهدوی کنی و وزیر پست و تلگراف و تلفن در دولت آیت‌ا... هاشمی گفت‌وگو کردیم
بیشتر ...
 

 نظر جدید علی مطهری درباره حصر خانگی
علی مطهری نایب رئیس مجلس به سخنان سردار نجات درباره ممنوعیت های جدید برای رئیس دولت اصلاحات پاسخ داد. به گزارش خبرآنلاین، علی مطهری در این مطلب با عنوان «سخنی با سردار حسین نجات» نوشته است
بیشتر ...
 

حسین مرعشی: کارگزاران مخالف تغییر نظام ریاستی است
 حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران، بعد از پشت سر گذاشتن یک دوره بیماری و عمل قلب حالا دوباره در فضای سیاسی فعال شده است.
حسین مرعشی در اولین اظهارنظرش بعد از بیماری در گفت‌و‌گو با هفته‌نامه سازندگی دیدگاه‌هایش را درباره مسائل سیاسی اخیر از همه‌پرسی اقلیم کردستان تا محدودیت‌های اعمال‌شده علیه سیدمحمد خاتمی و دستگیری برادر معاون اول رئیس‌جمهور بیان کرده و به اظهارات فرمانده سپاه کرمان درباره خودش و حزب کارگزاران نیز پاسخ داده است.
بیشتر ...
 

گزارشی از راهبرد کاخ‌سفید علیه ایران؛
 تداوم تهدید: سناریویی با چاشنی عبری – عربی
مجموع رخدادهایی که قبل و بعد از سخنان رئیس‌جمهوری آمریکا در مورد برجام صورت گرفت نشان می‌دهد که فقرات و محور اصلی اظهارات وی حمایت از منافع و توجیه اقدامات عربستان و اسرائیل در قالب سناریوهای نظامی و امنیتی همراه با حاشیه اقتصادی در دستور کار کاخ‌سفید قرار دارد.
بیشتر ...
 

 نگرانم مردم سرخورده شوند
«دور کردن جامعه از یاس و ناامیدی » هدفی است که حجت‌الاسلام عبدا... نوری انتخاب کرده و در سخنرانی‌ها و جلساتی که دارد بر آن تاکید می‌کند. همگان به چرایی حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی در انتخابات سال‌های 92 و 96 واقفند. روحانی وعده‌هایی به مردم داد و اکنون همه در انتظار تحقق آن وعده‌ها هستند. اما آیا باید از عملیاتی نشدن بخشی از این وعده‌ها در شرایطی که زمان زیادی تا پایان دولت باقی مانده، ناامید شد و آیا باید از رای به روحانی ابزار پشیمانی کرد؟
بیشتر ...
 

 اهمیت استراتژیک دفاع از سپاه پاسداران
در این نوشته تلاش می کنیم به این پرسش پاسخ دهیم: چرا در مقطع کنونی دفاع از سپاه پاسداران جدا از مسائل اعتقادی-اسلامی، انقلابی، حتی یک ارزش ملی در جهت حفظ تمامیت ارضی کشور در برابر توطئه های دشمنان خارجی می باشد؟
بیشتر ...
 

تیغ دو دم دولت سایه
 روایت سخنگوی دولت اصلاحات از دشواری‌های کار حزبی
عبدلله رمضان‌زاده معتقد است در شرایط فعلی هر حزبی باید کابینه سایه تشکیل دهد. موضوع را اگرچه سعید جلیلی مطرح کرده و همان موقع هم رمضان‌زاده از این پیشنهاد استقبال کرده بود اما واقعیت این است که بدون پشتوانه حزبی عملا این بحث ابتر می‌ماند. رمضان‌زاده موضوع دولت سایه را گسترده‌تر از موضوعی می‌داند که اخیرا محسن میردامادی، عباس عبدی و سعید حجاریان طرح کرده‌اند
بیشتر ...
 

 ایجاد نظام پارلمانی با وجود ردصلاحیت افراد یک جناح در انتخابات ممکن نیست
نماینده مجلس ششم گفت: وقتی افراد یک جناح در انتخابات مجلس رد صلاحیت می‌شوند چگونه می‌توانیم از نظام پارلمانی صحبت کنیم؟ به نظر می رسد که این پیشنهاد در راستای حذف نیروهای اجتماعی فعال در کشور و سپردن قدرت به یک جناح و گروه خاص است.
بیشتر ...
 

دادستان تکذیب کرد
 رد اعمال محدودیت‌های تازه درباره رئیس‌دولت اصلاحات از طرف دادستان ویژه روحانیت استان تهران
بعد از آنکه محمدرضا تابش، نایب‌فراکسیون امید، از اعمال محدودیت‌های جدید برای رئیس دولت اصلاحات خبر داد، خبرگزاری اصولگرای «فارس» به نقل از یک «منبع آگاه» گفت محدودیت‌ها علیه رفت‌وآمدها و فعالیت‌های محمد خاتمی تازگی ندارد و به دستور شورای ‌عالی ‌امنیت ‌ملی مربوط است. فارس به همین هم بسنده نکرد و در گفت‌وگوی کوتاهی که با حجت‌الاسلام عبداللهی، دادستان ویژه روحانیت استان تهران، انجام داد از قول او نوشت: «هیچ محدودیت جدیدی درباره نامبرده اعمال نشده است. اقدامات پیشگیرانه‌ای که تاکنون انجام شده، براساس مصوبه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بوده است»
بیشتر ...
 

 کسانی که معتقدند آرای مردم زینتی است، دنبال استقرار نظام پارلمانی هستند
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: یادمان باشد رییس‌جمهور، نماینده یک ملت است که مجموع آرای مردم را به دست می‌آورد اما عده‌ای مایل هستند حکومت تک صدایی باشد.
بیشتر ...
 

 نبوی: دیواری کوتاه‌تر از دولت دفاع مقدس پیدا نمی‌کنند
یروز دوشنبه اعضای انجمن اندیشه و قلم به دیدار بهزاد نبوی رفتند. این جلسه به پرسش و پاسخ بین اعضای انجمن و بهزاد نبوی سپری شد. به گزارش ایسنا، بهزاد نبوی در پاسخ به پرسش یکی از حضار درباره میزان حمایت دولت موسوی از جبهه‌ها گفت: «اینکه بتوانیم بگوییم صدام چند درصد از جبهه‌هایش حمایت می‌کرد، روشن نیست. رژیم عراق یک رژیم استبدادی بود که نه مجلس داشت نه بودجه علنی اما درباره ایران اعداد و ارقام روشن است. بنده اطلاع دارم که بخش ریالی بودجه‌های کشور در تمام سال‌های بعد از آغاز جنگ، یک‌سوم به بهداشت و درمان، یک سوم به آموزش‌وپرورش و یک‌سوم هم به دفاع اختصاص داشت».
بیشتر ...
 

مایلم برخی سران داعش در ایران مورد مصاحبه قرار گیرند
  خشکه مقدس ها خطرناک ترند
تحلیل متفاوت مطهری از قیام امام حسین(ع) و شرایط روز
بیشتر ...
 

مرور پیشنهادی که اصولگرایان دادند و اصلاح‌طلبان استقبال کردند
 دولتی که باید از سایه بیرون بیاید
همه‌چیز با سعید جلیلی اصولگرا شروع شد؛ اما حالا اصلاح‌طلبان پی آن را گرفته‌اند. «دولت در سایه». برای نخستین بار در میان اصلاح‌طلبان محسن میردامادی از لزوم داشتن «دولت در سایه» گفت.
بیشتر ...
 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در گفت و گو با «تابناک»؛
 مذاکره تصمیم نظام بود، نه تصمیم دولت حسن و محمود!/ مسئول اعلام نظر درباره برجام با هیأت نظارت بر اجرای برجام است
بار دیگر موضع توافق هسته ای ایران با کشورهای 5+1 در صدر اخبار سیاسی جهان قرار گرفت؛ از یک سو رئیس جمهور آمریکا، خواستار خروج از توافق است و شرط حضور را در مذاکره دوباره می داند و از سوی دیگر، کشورهای عضو این توافق، مخالف این اقدام آمریکایی ها هستند.
بیشتر ...
 

حجت‌الاسلام موسوی‌لاری:
 اصلاح‌طلبان کاندیدایی قدرتمندتر از لاریجانی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارند
حجت‌الاسلام عبدالواحد موسوی‌لاری، درباره ادامه فعالیت شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و همچنین سازوکار آن در آینده، گفت: دو تصمیم برای ادامه کار شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گرفته شده است؛ نخست آنکه ساختار فعلی شورا به‌صورت یک اصل ثابت حفظ شود و سپس کمیته ارزیابی از موفقیت‌ها و ناکامی‌هایی که احیانا شورا در مسیر داشته گزاراش‌هایی را جمع‌آوری و تهیه کند
بیشتر ...
 

هاشمی‌شاهرودی در نخستین جلسه مجمع تشخیص مصلحت:
 هاشمی‌ رفسنجانی منشأ خدمات بسیار مؤثر و مفید بود
روابط‌عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام: آیت‌الله سیدمحمود هاشمی‌شاهرودی روز شنبه در نخستین جلسه دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام، با سخیف و بی‌ارزش توصیف‌کردن سخنان اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا در سازمان ملل متحد، گفت: بنا به فرموده رهبری معظم انقلاب، این سخنان ناشی از ضعف، عصبانیت و درماندگی است.
بیشتر ...
 

 چه کسی به پای خود شلیک می‌کند
وقتی حسن روحانی در جایگاه سخنرانی سازمان ملل قرار گرفت، بیش از هر زمان دیگری به فضیلت دموکراسی و آرای ٢٤‌میلیونی‌اش پی برد؛ آرایی که به او مشروعیت می‌داد تا از طرف مردم کشورش، دنیا را خطاب قرار دهد.
بیشتر ...
 

مدرسه کسب و کار
 تفاوت اصلی روابط عمومی و تبلیغات
قدرت و نفوذ روابط عمومی بسیار بیشتر از تبلیغات است. امروزه باتوجه به رویکرد مشتری محور بازاریابی، تبلیغات همانند یک CD یک بار مصرف کهنه می ماند و روابط عمومی همچون وسیله ای مدرن، مانند یک هارد دیسک. به گزارش سایت modir.tv، تفاوت اصلی روابط عمومی و تبلیغات در این است که شما در تبلیغات صرفا بیان کننده هستید و هیچ پاسخ و بازخوردی از مخاطبان خود دریافت نمی کنید، اما روابط عمومی (PR) در واقع تقابل بین شما و مخاطب است؛ تقابلی دو طرفه!
بیشتر ...
 

مراسم ترحیم برادر حسین مرعشی برگزار شد + عکس
 مراسم ترحیم برادر حسین مرعشی با حضور چهره‌های سیاسی در مسجد نور فاطمی آغاز شد.
مراسم ختم حجت الاسلام احمد مرعشی برادر حسین مرعشی از دقایقی قبل با حضور چهره‌های سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا در مسجد نور واقع در میدان فاطمی تهران برگزار شد.
بیشتر ...
 

رئیس فراکسیون امید:
 در انتخابات ٩٨ ائتلاف نمی‌کنیم
رئیس فراکسیون امید مجلس، در روزهای تعطیلی بهارستان با شفقنا گفت‌وگو کرده و از برخی مباحث پیرامون سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفته و از اینکه انحصار مساجد به یک جریان سیاسی رسیده، گله دارد.
بیشتر ...
 

آمریکا از کردستان خواست همه‌پرسی استقلال برگزار نکند
 پافشاری بر تصمیمِ گران
کردستان عراق تصمیم‌ خود را برای برگزاری همه‌پرسی استقلال این منطقه گرفته است؛ حتی اگر این تصمیم به قیمت ازدست‌دادن متحدان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای‌اش تمام شود. روز گذشته و ١٠ روز مانده به برگزاری همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان از عراق، پارلمان اقلیم در اولین تشکیل جلسه خود، پس از دو سال، با تصویب همه‌پرسی مهر تأییدی بر این تصمیم جنجالی زد.
بیشتر ...
 

 جامعه روحانیت مبارز گرفتار تفکرات تند جناحی شد
دیدگاه های جامعتین در فقدان مهدوی کنی و هاشمی رفسنجانی از مسیر اعتدالی فاصله گرفت ...
بیشتر ...
 

برای دومین بار پس از ورود به کاخ سفید
 امضای دوم ترامپ پای سند برجام
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده برای دومین بار پس از ورود به کاخ سفید، تحریم‌های هسته‌ای ایران را برای یک دوره 120 روزه دیگر تعلیق کرد. این اتفاق در شرایطی رخ داد که ترامپ بار‌ها از توافق هسته‌ای انتقاد و آن را «بدترین توافق تاریخ» توصیف کرده ‌است. همزمان گزارش‌ها حکایت از آن دارند که ایالات‌متحده در حال بازنگری سیاست‌های خود در قبال ایران است و بر همین اساس این احتمال وجود دارد که ترامپ، در اواخر مهرماه، پایبندی ایران به برجام را در گزارش خود به کنگره تایید نکند؛ موضوعی که اگر رخ دهد، برجام را وارد فاز جدیدی خواهد کرد.
بیشتر ...
 

 استانداران محافظه‌کار به دولت لطمه می‌زنند
دولت‌ها همواره از استراتژی یکسانی به ویژه در دور دوم پیروی کرده‌اند، زیرا دولت‌ها طی سال‌های گذشته در دور اول توجه به دغدغه‌ها و حل مشکلات مردم را در دستور کار خود قرار داده و از انگیزه بسیار بالایی برای تحقق وعده‌هایشان برخوردار بوده‌اند. چون همواره راهیابی روسای‌جمهور برای دومین بار به پاستور عمل به وعده‌ها را می‌طلبید. اما پس از اینکه دولتمردان به دور دوم راه پیدا کردند عمل به وعده‌ها رنگ می‌باخت یا با حرکتی آرام پیش می‌رفت. دولت دوم روحانی نیز از این امر مستثنا نیست. به هر رو خوب یا بد، تلخ یا شیرین بار عمل به وعده‌ها و مسئولیت تحقق آن بر روی دوش دولت دوازدهم سنگینی می‌کند. به همین دلیل انتظار می‌رود که رئیس‌جمهور به صدای دل مردم گوش بسپارد و انتظارها و امیدها را نسبت به دولت خود ببیند و به وعده‌هایش عمل کند حتی اگر قرار باشد عمل به وعده‌ها برای دولتمردان هیچ ‌نفعی در بر نداشته باشد، اما وعده‌ها باید محقق شوند. چراکه سرانجام روزی مردم درباره رئیس‌جمهور روحانی چون سایر دولتمردان به قضاوت خواهند نشست. در این راستا احمد خرم، وزیر راه دولت اصلاحات و فعال سیاسی اصلاح‌طلب، با «آرمان» به گفت‌وگو پرداخته است که در ادامه آن را می‌خوانید.
بیشتر ...
 

  از افراد بت نسازید
میزبان خبرگزاری ایسنا برای یک نشست دوستانه بوده است. او در این نشست یکی از آسیب‌های سیاست‌ورزی در ایران را برجسته‌کردن افراد به‌جای جریان‌ها دانسته و توصیه کرده از افراد بت نسازید.
بیشتر ...
 

چرایی ارسال سیگنال‌های سعودی به تهران
 چهار نشانه جدید از چرخش عربستان
سیگنال‌های تازه‌ای از تمایل مقامات ریاض به بهبود روابط با ایران در حال نمایان شدن است. صدور ویزا برای هیات‌های دیپلماتیک دو کشور، برگزاری بدون حاشیه مراسم حج، بازگشایی سفارت قطر در تهران و تمایل به حل و فصل بحران یمن چهار نشانه‌ای است که در ادامه نشانه‌های مثبت در تمایل ریاض به تلطیف روابط با تهران هویدا شده است. «دنیای‌اقتصاد» در گزارشی با پرداختن به این نشانه‌های جدید، به چرایی تمایل مقامات سعودی به کاستن از سطح تنش‌آفرینی پرداخته است.
بیشتر ...
 

 به شعار «آزادی» جفا شده است
خبرگزاری تسنیم در گفت‌وگویی که به صورت مکتوب با سعید حجاریان انجام داده، محور مصاحبه را نگاه اصلاح‌طلبان به آزادی بیان در شعار و عمل انتخاب کرده و عملکرد سابق چپ‌های خط‌امامی را دراین‌باره به رخ حجاریان کشیده است. حجاریان اما در این گفت‌وگو تأکید کرده چپ‌های خط‌امامی در سال‌های فعالیت‌ خود اشتباهاتی داشته‌‌اند و چرا اصولگرایان باید همان اشتباهات را امروز تکرار کنند؟
بیشتر ...
 

 دولت روحانی عملا به راست گرایش دارد تا اصلاح‌طلبان
«آیت‌ا... هاشمی در دولت دوم خود به دلیل فشارهای بیرونی و اینکه تلاش داشتند در نقطه تلاقی جریان‌های سیاسی کشور قرار بگیرند، از جریان چپ یا خط امام فاصله گرفته و بیشتر به سمت راست گرایش پیدا کردند. شاید اگر آیت‌ا... هاشمی در دولت دوم خود قصد داشتند با جریان چپ و یا خط امام همراهی کنند، موقعیت‌هایی مانند حضور در رأس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای ایشان فراهم نمی‌شد. به نظر من در شرایط کنونی نیز آقای روحانی به دنبال چنین جایگاهی است و به همین دلیل تلاش می‌کند در بحران‌ها با مشکل جدی مواجه نشود
بیشتر ...
 

 اصولگرایی درحال شقه شقه شدن است
نباید هیچ کس از صحنه رای دادن و مشارکت در امور کشور حذف شود. ممکن است جوانان بگویند که هر حکومت دیگری غیر از جمهوری اسلامی هم بود، می‌توانست کشور را به همین سطح از پیشرفت برساند.
بیشتر ...
 

 همسویی آیت‌الله هاشمی و سردار سلیمانی در «انقلابی‌گری»
». این جمله را آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - جانشین فرماندهی کل قوا - سال ۱۳۶۷ در جمع اعضای سپاه به زبان آورده است. حالا ۲۹ سال از آن روز می‌گذرد و حاج قاسم سلیمانی از فرماندهان ارشد و محبوب سپاه در اجلاس روز جهانی مساجد می‌گوید: «اینکه بگوییم من هستم و بچه‌های حزب‌اللهی خودم، نمی‌شود حفظ انقلاب.»
بیشتر ...
 

تحلیل حجاریان از شکل‌گیری و رأی‌اعتماد به کابینه :
 همه با هم کنار آمدند
«کفگیر به ته دیگ خورده»؛ این توصیف سعید حجاریان از کابینه‌ای است که روحانی به مجلس معرفی کرده است. حجاریان علت این موضوع را در این دو جمله خلاصه کرده است: «نه کسی را باقی گذاشته‌ایم و نه نیرویی تربیت کرده‌ایم»
بیشتر ...
 

امکان‌سنجی و روند بررسی روانی ترامپ
 ابعاد و ریشه‌ استعفاهای سریالی در کاخ‌ سفید
اطرفیان رئیس‌جمهوری آمریکا و در کل جریان حاکم بر کاخ‌سفید به جایی رسیده‌اند که شان و منزلت خود را در خطر دیده‌اند و یکی پس از دیگری کناره‌گیری خواهند کرد چراکه برچسب نژادپرستی در آمریکا اتهام کوچکی نیست.
بیشتر ...
 

روحانی در آخرین جلسه کابینه یازدهم:
 هرکس به برجام صدمه بزند، به خودش و کشورش صدمه زده است
رئیس‌جمهوری روز گذشته و در آخرین جلسه هیئت وزیران کابینه یازدهم، گفت: «توفیقات دولت یازدهم در ارائه خدمات به مردم، در سایه لطف و محبت خداوند، توجهات حضرت ولی‌عصر(عج)، تابش نور از مرقد منور حضرت ثامن‌الحجج(ع)، حضور مردم و حمایت‌های مقام معظم رهبری بوده که امروز توانستیم این راه سخت را در گام اول، تقریبا به پایان برسانیم».
بیشتر ...
 

 خصولتی‌ها را پس می‌گیریم
وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت خطاب به اعضای اتاق بازرگانی گفت: بهترین برنامه برای ارائه به شما پیشینه‌ای است که دارم. در نشست هم‌اندیشی هیات‌رئیسه، روسای اتاق‌های سراسر کشور و روسای کمیسیون‌های اتاق ایران با وزرای پیشنهادی اقتصاد و صمت در دولت دوازدهم، محمد شریعتمداری گفت: بهترین برنامه برای ارائه به شما پیشینه‌ای است که دارم. وی افزود: کار دولت باید سیاستگذاری و ایجاد مشوق‌های لازم برای شما باشد. وی بیان کرد: ما نمی‌توانیم نمره قابل‌قبولی در واگذاری تصدی‌گری‌ها به بخش‌های خصوصی و غیردولتی بدهیم اما امیدوارم در آینده در این زمینه با کمک شما بهتر عمل کنیم.
بیشتر ...
 

جامعه روحانیت ٤ سال بعد از پایان دولت دهم مطرح کرد
 احمدی‌نژاد را محاکمه کنید
جامعه روحانیت مبارز چهار سال بعد از پایان دولت احمدی‌نژاد درخواست محاکمه او را مطرح کرده است. اصولگرایان اصولا در مواجهه با احمدی‌نژاد دچار تأخیرند؛ حتی وقتی پای محاکمه او در میان باشد
بیشتر ...
 

 نگاه مسئولانه به مسئولیت اجتماعی
مسئولیت اجتماعی مفهومی است که با اجرای آن می توان به ایجاد یکپارچگی بین واحد های سازمان ها و موسسات از یک سو و مشارکت و حمایت آحاد مردم در مسیر توسعه پایدار دست یافت. در این خصوص لازم است مدیران علاوه بر تخصص ها و مهارت های فنی و اداری از نیازهای محیطی و اجتماعی خود آگاه بوده و در جهت حل مسائل و بحران های جامعه برنامه هایی را متناسب با فعالیت بنگاه های خود طراحی و تدوین کنند. چنانچه سازمان ها و موسسات خود را نسبت به وضعیت موجود جامعه مسئول دانسته و هریک در حدود مسئولیت های خود برای رفع مشکلات تلاش کنند در این صورت جامعه ای سالم، شاد و هم افزا خواهیم داشت.
بیشتر ...
 

 مدیریت تحولگرا در ایران جایگاهی ندارد
: روز گذشته مراسم تحلیف حسن روحانی برگزار شد. او تا چهار سال دیگر سکاندار ‌قوه‌‌ مجریه خواهد بود و باید برنامه‌های ناتمام خود را تمام کند. روحانی با ادبیاتی اصلاح‌طلبانه توانست آرای اصلاح‌طلبان و تحولخواهان جامعه را به سمت خود جذب کرده و در مقایسه با دور اول، با رأی بیشتر رئیس‌جمهور دوازدهم شود. از این رو انتظار کابینه‌ای همسو با وعده‌ها و مطالبات نباید دور از ذهن باشد. هرچند او قانونا مسئول کابینه بوده و باید تیمی همراه و هماهنگ با سیاست‌های خود را به مجلس معرفی کند اما حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی و شعارهای او به منظور جذب آرای بدنه اجتماعی اصلاحات و حضور وزیرانی اصلاح‌طلب و تحولخواه در کابینه، به دغدغه عمومی تبدیل شده است. تحول در بخش‌های اقتصادی و سیاسی از جمله خواسته‌های اصلاح‌طلبان از روحانی است که رئیس‌جمهور باید این موارد را در آرایش کابینه خود لحاظ کند. به بهانه بررسی کابینه دوازدهم مهندس احمد خرم، وزیر راه دولت اصلاحات و فعال سیاسی اصلاح‌طلب، با «آرمان» گفت‌و‌گو کرده است که در ادامه می‌خوانید.
بیشتر ...
 

برجام من را می‌کشد
 افشای مکالمه ترامپ با نخست‌وزیر استرالیا:
«توافق هسته‌ای من را می‌کشد»؛ بار دیگر بغض دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با «مالکوم ترنبول»، نخست‌وزیر استرالیا ترکید. روزنامه «واشنگتن‌پست» روز پنج‌شنبه بخشی از گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با نخست‌وزیر استرالیا در ٢٨ ژانویه ٢٠١٧ را منتشر کرد
بیشتر ...
 

 جزئیات نامه ۱۵۷نماینده به روحانی
زنان در کابینه هستند اما وزیر نیستند؛ این خبری است که این‌روزها بارها شنیده می‌شود و با هر بار تکرار آن اخم بر چهره زنان می‌نشیند، چراکه آنها سهم بزرگی در پیروزی روحانی داشتند و در کنار آن وعده‌های رئیس‌جمهور درباره استفاده از زنان به‌راحتی فراموش نمی‌شود
بیشتر ...
 

روایت مرعشی از شهردار شدن نجفی:
 سیبی هستیم که نصف شده‌ایم
روز گذشته خبری منتشر شد با این تیتر: «نجفی نامزدی شهرداری تهران را پذیرفت». این خبر بلافاصله با سرعتی مثال‌زدنی به شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های تلگرامی رسید.
بیشتر ...
 

تئوری بدون تئوریسین
 بررسی ایده «نواصولگرایی» و سرنوشت نظریه‌پردازان اصولگرا
یده نواصولگرایی را مردان اجرائی سیاست اصولگرایی طرح کرده‌اند، اما پیشبرد این پروژه فکری، قاعدتا کار آنان نیست، به‌ویژه کار کسانی که به اندازه سبقه اجرائی خود، پیشینه نظامی- انتظامی داشته‌اند. تحول در اصولگرایی قاعدتا نیاز به عقبه‌ای گفتمانی دارد که برخلاف دستور مرد سیاست و اجرای جریان اصولگرایی بار آن نه بر دوش بدنه که بر شانه‌های تئوریسین‌های این جریان است. حتی اگر در قالب یک پروژه دستوری از سوی سیاسیون سفارش داده شود، طراحی آن با نظریه‌پردازان این جریان است. برای همین باید اول به سراغ تئوریسین‌های این جریان رفت. افرادی که درون خود این جریان یا از بیرون، حداقل با عنوان «تئوریسین یا استراتژیست» معروف بوده یا هستند.
بیشتر ...
 

آخرین نظرسنجی دانشگاه مریلند؛
 اکثر ایرانی‌ها به برجام خوشبین هستند/ آمریکا و عربستان، عامل اصلی حمله به پارلمان ایران شناخته می‌شوند
بر اساس آخرین نظرسنجی دانشگاه مریلند، حسن روحانی از بیشترین محبوبیت در بین شخصیت‌های سیاسی ایران برخوردار است. این نظرسنجی نشان می‌دهد در حالی که ایرانی‌ها به برجام امیدوارند اما خود را برای اتفاقات بدتر هم آماده کرده‌اند و از هر گونه اقدام انتقام جویانه علیه آمریکا در صورت خروجش از برجام حمایت می‌کنند.
بیشتر ...
 

روایت مرعشی از پشت پرده انتخاب نامزد پوششی
 حسین مرعشی گفت: عارف گفته بوددر صورتی در انتخابات ثبت نام می‌کند که از صحنه کنار نرود. بنابراین کاندیداتوری پوششی او منتفی شد.
عصر جمعه بیست‌وپنجم فروردین ماه ۱۳۹۶ که حسن روحانی وارد ستاد انتخابات کشور شد تا برای رقابت در دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کند، به خلاف سنت معمول نام‌نویسی نامزدها، تنها بود. هیچکدام از مشاوران، وزرا یا معاونان روحانی، او را در آن قاب تصویری همراهی نمی‌کردند. اما بیست‌وچهار ساعت بعد و در دقایق پایانی از مهلت ثبت‌ نام، اسحاق جهانگیری معاون اول او نیز در انتخابات ثبت نام و بسیاری از ناظران سیاست در ایران را شگفت زده کرد. ثبت نام جهانگیری، با عنوان کاندیدای پوششی، سیاستی برای مواجههٔ احتمالی اصلاح‌طلبان با رد صلاحیت حسن روحانی بود. اما کمتر از یک هفته بعد، با تایید صلاحیت رئیس‌جمهور و معاون اولش، در حالی که این نگرانی برطرف شده بود، روحانی و جهانگیری همچون دو نامزد متحد در عرصهٔ رقابت‌های انتخاباتی حاضر شدند، تا این که در آخرین روز تبلیغات انتخاباتی، اسحاق جهانگیری به نفع روحانی انصراف داد.
بیشتر ...
 

 مرعشی: ازکاندیداتوری انصراف نداده‌ام
اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار تهران هر ساعت به گزینه‌ نهایی نزدیک می‌شوند
بیشتر ...
 

 سناریوی تخریب «مربع مبارکه»
آیا اگر آیت‌ا... هاشمی(ره) در قید حیات بودند، فشارها به آقای روحانی تا به این اندازه افزایش پیدا می‌کرد؟ فقدان آیت‌ا... هاشمی چه تاثیری بر روند آینده دولت آقای روحانی خواهد داشت؟ آیا آقای روحانی باید در مقابل توهین‌ها و تخریب‌ها سکوت کند؟آیا سکوت ایشان در مقابل توهین‌ها سبب ریزش عقبه اجتماعی ایشان نخواهد شد؟ آیا دامنه توهین‌ها و تخریب‌ها به دیگر شخصیت‌های تاثیرگذار جریان اعتدالگرا نیز کشیده خواهد شد؟ برای پاسخ به این سوالات با دکتر غلامعلی رجایی، مشاور سیاسی آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام و استاد دانشگاه گفت‌و‌گو کردیم. دکتر رجایی معتقد است: «آیت‌ا... هاشمی مهم‌ترین حامی دولت آقای روحانی بودند و فقدان ایشان برای دولت آقای روحانی سنگین و سخت خواهد بود. با این وجود، بنده معتقدم یکی از دلایل تخریب آقای روحانی نزدیک بودن دیدگاه‌های ایشان با آیت‌ا... هاشمی و وابستگی در این زمینه بوده است. بدون شک یکی از دلایل حمله تندروها به آقای روحانی به دلیل بغضی است که از آیت‌ا... هاشمی دارند. جریان رادیکال هنوز احساس می‌کند تفکر و منش آیت‌ا... هاشمی در جامعه و فضای سیاسی ایران حضور دارد و در نتیجه تلاش می‌کنند همچنان از آیت‌ا... هاشمی انتقام بگیرند.» در ادامه متن گفت‌و‌گوی «آرمان امروز» با دکتر غلامعلی رجایی را از نظر می‌گذرانید.
بیشتر ...
 

 پیشنهاد آتش‌بس
: با تندشدن فضای سیاست داخلی در روزها و هفته‌های اخیر، علیرضا زاکانی یکی از تندترین مخالفان دولت در اقدامی غیرمنتظره، پیشنهادی داده که تقریبا با استقبال چهره‌های سیاسی روبه‌رو شده است؛ پیشنهاد «آتش‌بس» حتی یک‌طرفه، میان جناح‌های در قدرت. در ادامه پیشنهاد زاکانی برخی هم صحبت از «گفت‌وگوی» ملی کرده‌اند. ایده‌ای که البته مدت‌هاست از سوی اصلاح‌طلبان طرح شده ولی تا کنون طرف مقابل تمایلی به نشستن پشت میز گفت‌وگو نداشته است
بیشتر ...
 

 اخراج دلواپسان از اردوگاه اصولگرایی!
جریان اصولگرایی از دوران احمدی‌نژاد به چند تکه تقسیم شد که البته خط و مرزهای جدی‌ای با یکدیگر دارند و همین موضوع باعث شده این جریان امروز پایگاه اجتماعی خود را بیش از پیش از دست بدهد. روزی ناطق نوری و چهره‌هایی مانند مرحوم عسگراولادی به‌عنوان بزرگان این جریان به شمار می‌آمدند و با تاکتیک‌های آنها پیروزی‌هایی نصیب اصولگرایان می‌شد، اما با کمرنگ شدن حضور آقای ناطق و درگذشت عسگراولادی، هدایت این جریان عملا به طیف تندرو اصولگرایی سپرده شد و این گروه نیز که شامل اقلیتی می‌شود، با طنابی پوسیده، اصولگرایی را به چاه فرستاد. نتیجه آن نیز حمایت‌های قاطعانه از سیاست‌های احمدی‌نژاد، حضور همزمان چند نامزد در انتخابات سال 92 و شکست از روحانی، شکست در مجلس دهم، شکست در شورای شهر پنجم و همچنین پیروزی روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری دوره دوازدهم بود
بیشتر ...
 

مرعشی در توصیه‌هایی به اصولگرایان:
 یک روز هم نوبت شما می‌شود آن هم با رأی داوطلبانه مردم
حسین مرعشی در مراسم تجلیل از فعالان ستاد روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم در کرمان گفت:
بیشتر ...
 

 توهین کنندگان روز قدس دستگیر شدند.
روز دوشنبه معاون امنیتی استانداری تهران از شناسایی توهین‌کنندگان به رئیس‌جمهوری در راهپیمایی روز قدس خبر داد؛ کسانی که هنگام شرکت رئیس‌جمهوری در راهپیمایی روز قدس علیه او شعارهای تندوتیزی داده بودند
بیشتر ...
 

نیروهای انقلاب بیش از همه باید مراقب باشند
 آتش به اختیار به معنای بی‌قانونی، فحاشی و مدیون کردن جریان انقلابی نیست/
رهبر انقلاب تاکید کردند: آتش به اختیار به معنای «کار فرهنگیِ خودجوش و تمیز» است و به معنای بی قانونی و فحاشی و طلبکار کردن مدعیان پوچ اندیش و مدیون کردن جریان انقلابی کشور نیست.
بیشتر ...
 

رئیس‌جمهور در ضیافت افطار علما و روحانیون
 پاسخ روحانی به منتقدان
: حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، شب گذشته در مراسم افطار با علما و روحانیون گفت: «مسئولیت علما و فضلای حوزوی که امروز در کشور در همه صحنه‌ها بحمدالله حضور دارند و برای تبیین احکام خداوند، اعتقادات اسلامی و نزدیک‌کردن نسل جوان ما به دین کار می‌کنند، از دیروز کمی سخت‌تر است. قبل هم بار سنگینی بود؛ اما امروز تبیین این مسائل برای نسل جوان ما یک ضرورت است».
بیشتر ...
 

 «هاشمی» و «مرعشی» گزینه‌های مناسب برای شهرداری تهران هستند
یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «شخصیتی که روحیه کار اداری و بخشنامه‌ای داشته باشد برای شهر تهران مناسب نیست» گفت: محسن هاشمی و حسین مرعشی گزینه‌های مناسبی برای تصدی مسئولیت در شهرداری تهران هستند.
بیشتر ...
 

دادستان کل آمریکا امروز درباره پرونده روسیه در سنا شهادت می‌دهد
 آمریکا علیه ترامپ
«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، در برگشت از اولین تور سفرهای خارجی‌اش یک روز هم آب خوش از گلویش پایین نرفته است. او در ریاض مشغول رقص شمشیر با پادشان سعودی بود که خبر بازجویی از دامادش «جرد کوشنر» به اتهام ارتباط با روس‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت. این در حالی است که دولت ترامپ از مدت‌ها پیش به خاطر اخراج «مایکل فلین»، مشاور امنیت ملی و «جیمز کومی»، رئیس سابق اف‌بی‌آی، زیر ضرب انتقاد قرار گرفته بود. اما با اظهارات اخیر کومی ماجرای ارتباط تیم انتخاباتی ترامپ با روس‌ها وارد فازی جدید شده است. جیمز کومی که بعد از اخراج خود سکوت اختیار کرده بود، با شهادت در سنا بلوایی در آمریکا به پا کرد. درواقع او با دروغ‌گوخواندن ترامپ و این ادعا که ترامپ می‌خواسته او را از تحقیق و تفحص درباره فلین منصرف کند، ابعاد تازه‌ای به این پروند بخشید.
بیشتر ...
 

 کرسی خالی ناطق نوری در مجمع؟
یک هفته تا پایان خرداد باقی مانده است؛ یعنی با استناد به اظهارات محمدرضا باهنر در اول خرداد مبنی بر معرفی رئیس و اعضای جدید مجمع تشخیص در همین ماه، 7 روز دیگر باید منتظر این موضوع باشیم. برخی تغییرات در ترکیب اعضای مجمع تشخیص مشخص است، مانند کرسی ریاست که آیت‌ا... هاشمی تا قبل دی‌ماه سال 95 بر آن می‌نشست و پس از آن آیت‌ا... موحی کرمانی به‌صورت موقت این جایگاه را داشت. بنابراین انتخاب رئیس از مهم‌ترین تغییرات است. درباره بقای حضور محمود احمدی‌نژاد در ترکیب اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام هم نکاتی مطرح است که «آرمان» در شماره روز یکشنبه به آن اشاره داشت.
بیشتر ...
 

 شانس هاشمی و حجتی، برای شهرداری بیشتر است
نماینده مجلس و عضو فراکسیون امید گفت که شانس محسن هاشمی و محمود حجتی، برای شهرداری تهران از بقیه بیشتر است.
بیشتر ...
 

 هر ۳ قوه از جزئیات ۲۰۳۰ باخبر بودند
: دیروز سندی در اینستاگرام حسن روحانی، رئیس‌جمهور منتشر شد؛ سندی که برخی واقعیت‌ها را درباره سند 2030 نشان می‌دهد. متن این سند که تاریخ 25 شهریور 95 را دارد، چنین است: «1-کارگروه ملی آموزش 2030 موظف است برنامه اجرایی و نظارتی تحقق کامل آموزش 2030 را در سطوح ملی و استانی با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی مرتبط و همسو با اهدف برنامه توسعه کشور، اسناد راهبردی توسعه، نقشه جامع علمی کشور، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه اهداف توسعه پایدار تهیه کنند. 2- دستگاهای اجرایی برای تحقق اهداف برنامه آموزش 2030 موظف به اجرای تصمیمات کارگروه هستند. 3- کارگروه ملی آموزش 2030 موظف است گزارش پیشرفت کار و نحوه همکاری دستگاه‌های ذیربط را سالانه به هیات وزیران و گزارش نهایی را به کمیسیون ملی یونسکو برای ارسال به مرجع بین‌المللی مربوطه ارائه کند. 4- کارگروه ملی آموزش موضوع تصویب‌نامه شماره 30519 / ت 27833 ه مورخ 3 / 6 / 1382 لغو می‌گردد.» همچنین بنابر تصویر این سند، رونوشت آن به «دفتر مقام معظم رهبری، دفتر رئیس‌جمهور، دفتر رئیس قوه قضائیه، دفتر معاون اول رئیس‌جمهور، دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان برنامه و بودجه کشور، معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، معاونت امور مجلس رئیس‌جمهور، معاونت اجرایی رئیس‌جمهور، دیوان محاسبات کشور، دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی کل کشور، معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی، امور تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات، کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و موسسات دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، روزنامه رسمی ‌جمهوری اسلامی ایران، دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی دولت و دفتر هیات دولت» ابلاغ شده است.
بیشتر ...
 

 سیاست خارجی ایران نیازمند بازبینی و ترسیم چشم‌اندازها
هفته گذشته زلزله بزرگی در عرصه دیپلماسی جهان عرب به وقوع پیوست. چندین کشور عربی در اقدامی هماهنگ، با قطر قطع رابطه کردند. درحالی که عربستان با صرف صدها‌میلیارد دلار، دعوت دونالد ترامپ و رهبران ده‌ها کشور عربی و اسلامی برای مهار و سد نفوذ ایران تلاش می‌کرد، در منظومه کشورهای عربی با چالش جدیدی مواجه شد. اختلافات عدیده‌ای باعث تنش در روابط کشورهای عربی شده است. اکنون عربستان، قطر را به عنوان اسب تروای ایران در کشورهای عربی معرفی می‌کند و مقابله با قطر به اولویت اول سیاست منطقه‌ای آنان تبدیل شده است. اما تحرکات تازه عربستان و متحدان او سوالات بسیاری را در رابطه با تنش‌های تازه منطقه ایجاد کرد. آیا این اقدام بخشی از پروژه بزرگ مقابله با ایران است یا تنها اقدامی برای تنبیه قطر است. برای پاسخ به این سوالات و مسائل دیگر، پیروز مجتهدزاده، ژئوپلیتیسین و کارشناس مسائل بین‌الملل، با «آرمان» گفت‌و‌گو کرده است که در ادامه می‌خوانید.
بیشتر ...
 

 امام ضد‌تحجر
همه نگاه‌ها به سمت حرم اوست؛ شخصیتی که آرامش و اقتدار امروز تک‌تک ایرانیان مدیون رشادت و بزرگ‌منشی اوست؛ بزرگمردی که دیگر نیست. 14خرداد 68 بود که برای همیشه خداحافظی کرد. اندوهی بزرگ سال‌هاست که مردم ایران را داغدار کرده است؛ اندوهی که جز عمل به مشی و مکتب بنیانگذار انقلاب اسلامی التیام نمی‌یابد. 14 خرداد سال 68 از اذهان نمی‌رود و هر سال در این روز است که برخی با امام‌خمینی(ره) از پایبندی به آرمان‌هایش می‌گویند و برخی دیگر سرافکنده رفتارهای خود را مطابق چیزی نمی‌بینند که مد نظر بنیانگذار انقلاب اسلامی بود
بیشتر ...
 

 دیدار دکتر ظریف و سردار سلیمانی
تصویر جالبی از دیدار دکتر «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه و سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در شبکه های اجتماعی منتشر شد
بیشتر ...
 

 لاریجانی رئیس‌مجلس و مطهری و پزشکیان نواب‌رئیس ماندند
به نقل از ایسنا، علی لاریجانی به عنوان تنها کاندیدای ریاست مجلس از مجموع ۲۶۸ رای با کسب ۲۰۴ رای نمایندگان رئیس مجلس ماند. آرای باطله نیز ۶۴ رای اعلام شد. علی لاریجانی سابقه ریاست در دوره های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی را نیز در کارنامه نهاد قانون گذاری دارد.
بیشتر ...
 

 
« 1 2 3 4 ... 5 11 » صفحه: